• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

php/mysql - Error: 1045 Access denied for user ...

0 głosów
30 wizyt
pytanie zadane 13 lutego w SQL, bazy danych przez użytkownika Siwobrody Nowicjusz (180 punkty)
zmienione kategorie 13 lutego przez użytkownika Arkadiusz Waluk
Wszystko było w porządku do czasu. Nagle php przestał interpretować pliki a zaczął je wyświetlać. Nic nie pomogło, to przeinstalowałem LAMP, czyli usunąłem i na nowo zainstalowałem. Baza pozostała nie ruszana. Wszystko niby działa, z wyjątkiem mysql. Wchodzę na mysql przez phpmyadmin i wszystko ok, jest dostęp. Ale nie mam dostępu przez wywołanie php. Te same pliki stron, ta sama baza, a zonk! Gdzie szukać przyczyny? Na serwerach zewnętrznych wszystko działa.

pozdrawiam

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 13 lutego przez użytkownika Arkadiusz Waluk Mędrzec (158,220 punkty)
Podajesz złego użytkownika lub błędne hasło, po prostu.
komentarz 13 lutego przez użytkownika Siwobrody Nowicjusz (180 punkty)
Tak do phpmyadmin jak i w pliku logowania do bazy mysql jest ten sam użytkownik i to samo hasło. Tym bardziej, że całość przekopiowałem na zewnętrzny serwer i działa.
0 głosów
odpowiedź 13 lutego przez użytkownika Assasz Gaduła (4,950 punkty)
Błąd dotyczy braku dostępu, więc w haśle bym szukał problemu. Może korzystałeś wtedy z jakiegoś hasła do łączenia się z bazą, a po przeinstalowaniu LAMPa się zrestartowało na domyślne.
komentarz 13 lutego przez użytkownika Siwobrody Nowicjusz (180 punkty)
Dla pewności - też to pomyślałem - zmieniłem hasło dostępu, w phpmyadmin. Bez rezultatu.
komentarz 13 lutego przez użytkownika Assasz Gaduła (4,950 punkty)

Może to pomoże:

grant all privileges on *.* to 'user'@'%' with grant option;

komentarz 14 lutego przez użytkownika Siwobrody Nowicjusz (180 punkty)
Niestety, nie pomogło.
komentarz 16 lutego przez użytkownika Siwobrody Nowicjusz (180 punkty)
Najprawdopodobniej jest to związane z php7, na które to przeszedłem "niechcący". ;-) Własnie siedzę nad PDO. I pierwsze efekty są. dzięki za chęci pomocy. pozdrawiam

Podobne pytania

–2 głosów
1 odpowiedź 193 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 54 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2016 w PHP, Symfony, Zend przez użytkownika Frezen Obywatel (1,270 punkty)
–1 głos
1 odpowiedź 37 wizyt
pytanie zadane 7 grudnia 2016 w SQL, bazy danych przez użytkownika Chess Mądrala (5,160 punkty)
...