• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

php/mysql - Error: 1045 Access denied for user ...

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,192 wizyt
pytanie zadane 13 lutego 2017 w SQL, bazy danych przez Siwobrody Nowicjusz (180 p.)
zmienione kategorie 13 lutego 2017 przez Arkadiusz Waluk
Wszystko było w porządku do czasu. Nagle php przestał interpretować pliki a zaczął je wyświetlać. Nic nie pomogło, to przeinstalowałem LAMP, czyli usunąłem i na nowo zainstalowałem. Baza pozostała nie ruszana. Wszystko niby działa, z wyjątkiem mysql. Wchodzę na mysql przez phpmyadmin i wszystko ok, jest dostęp. Ale nie mam dostępu przez wywołanie php. Te same pliki stron, ta sama baza, a zonk! Gdzie szukać przyczyny? Na serwerach zewnętrznych wszystko działa.

pozdrawiam

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 13 lutego 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Podajesz złego użytkownika lub błędne hasło, po prostu.
komentarz 13 lutego 2017 przez Siwobrody Nowicjusz (180 p.)
Tak do phpmyadmin jak i w pliku logowania do bazy mysql jest ten sam użytkownik i to samo hasło. Tym bardziej, że całość przekopiowałem na zewnętrzny serwer i działa.
0 głosów
odpowiedź 13 lutego 2017 przez Assasz Nałogowiec (30,460 p.)
Błąd dotyczy braku dostępu, więc w haśle bym szukał problemu. Może korzystałeś wtedy z jakiegoś hasła do łączenia się z bazą, a po przeinstalowaniu LAMPa się zrestartowało na domyślne.
komentarz 13 lutego 2017 przez Siwobrody Nowicjusz (180 p.)
Dla pewności - też to pomyślałem - zmieniłem hasło dostępu, w phpmyadmin. Bez rezultatu.
komentarz 13 lutego 2017 przez Assasz Nałogowiec (30,460 p.)

Może to pomoże:

grant all privileges on *.* to 'user'@'%' with grant option;

 

komentarz 14 lutego 2017 przez Siwobrody Nowicjusz (180 p.)
Niestety, nie pomogło.
komentarz 16 lutego 2017 przez Siwobrody Nowicjusz (180 p.)
Najprawdopodobniej jest to związane z php7, na które to przeszedłem "niechcący". ;-) Własnie siedzę nad PDO. I pierwsze efekty są. dzięki za chęci pomocy. pozdrawiam

Podobne pytania

–2 głosów
1 odpowiedź 1,748 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 711 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 2,204 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...