• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki kurs java dla kogoś znającego podstawy c++?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
358 wizyt
pytanie zadane 9 lutego 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Philip Bywalec (2,320 p.)

Witajcie

Zdaje sobie sprawę, że pytań na ten temat była masa, ale po sprawdzeniu ich nie dostałem wyczerpującej odpowiedzi. Otóż przerobiłem cały vlog o c++ zwykłym i obiektowym Mirosława Zelenta oraz miałem programowanie w tymże języku przez ubiegły semestr ( 1 rok studiów ). Coś tam tego poznałem i pomimo, że jakoś ogarniam wskaźniki, dynamiczne alokowanie tablic, struktury itd to jednak język mi nie przypadł do gustu. Nadal nie wiem, jak można wykorzystać tą umiejętność a na dodatek rynek pracy jest mniejszy w porównaniu do np javy. Zatem pomyślałem nad nauka tego języka. Na studiach zaś, będę go miał dopiero za ok półtora roku ( raczej nie wytrzymam do tej pory ). Chciałbym się wziąć za naukę programowania szczególnie, ponieważ nie idą mi przedmioty ścisłe ( okazało się wczoraj, że nie zaliczyłem fizyki i będę musiał się starać o wpis warunkowy :/ ) a nie chce zatracać czasu oraz pieniędzy moich rodziców dla samego papierka.

Tak, więc pomijając wszelkie zażalenia i troski, myślicie, że któryś z tych kursów jest ok na sam początek? :

http://javastart.pl/ albo https://www.youtube.com/watch?v=r59xYe3Vyks&list=PLS1QulWo1RIbfTjQvTdj8Y6yyq4R7g-Al

Ewentualnie jakaś książka ( chociaż o wiele lepiej uczę się online ) :Java. Podstawy. Cay S. Horstmann, Gary Cornell

Jak się uczyliście absolutnych podstaw tego języka ? Oczywiście rozumiem, że jak coś ogarnę to próbować robić jakiś projekt.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 9 lutego 2017 przez ribeiro Stary wyjadacz (11,440 p.)
Z książek polecam dostępny za darmo ebook autorstwa Davida Ecka:

http://math.hws.edu/javanotes/

Podstawy języka są tam przede wszystkim dobrze wyjaśnione, co przydaje się jeśli nie wiesz nawet jak zaczać rozumieć jakiś fragment technologii, a co dopiero z niego dobrze korzystać.

A co do youtube'a jeśli nie chcesz męczyć się z dukającymi hindusami to warto skorzystać z uznanych kanałów jak Cave of Programming, Derek Banas czy thenewboston.
komentarz 9 lutego 2017 przez Philip Bywalec (2,320 p.)
Ok, dzięki ;-). Poszukam coś jeszcze w języku polskim.

A wiesz może, co musiałbym przyswoić, aby móc się starać o jakieś stanowisko juniora Java ?
komentarz 10 lutego 2017 przez ribeiro Stary wyjadacz (11,440 p.)

Po pierwszym wpisaniu Junior Java Developer w google mam całkiem rozsądne wymagania na to stanowisko:

 

Mile widziane:

Znajomość Java EE, Hibernate, Spring,

Znajomość XML, HTML, SQL, CSS,

Znajomość Angular,

Znajomość systemów bazodanowych (np. OracleSQL), systemów kontroli wersji (np. SVN, Git) i budowania (np. Maven, Gradle).

Oczywiście znajomość Spring czy Hibernate jest trudna bez doświadczenia w pracy, ale możesz spróbować zrobić jakieś projekty w tych technologiach, bo sama Java SE wystarczy co najwyżej na staż, a i też niekoniecznie.

Plus Angular nie jest istotny, raczej będzie go robić osoba odpowiedzialna za Front End, ale akurat tutaj dali w wymaganiach, nie przejmuj się. 

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 205 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 2,025 wizyt
pytanie zadane 11 października 2017 w Ruby przez Michał Samolewski Bywalec (2,240 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 253 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...