• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Jaką wybrać drogę? C++, Java, C#

Object Storage Arubacloud
–3 głosów
667 wizyt
pytanie zadane 4 lutego 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez programmero Bywalec (2,420 p.)
zamknięte 13 lutego 2017 przez programmero
Zastanawiam się jak pokierować swój dalszy rozwój. Do tej pory uczyłem się trochę C oraz C++ głównie korzystając z internetowych tutoriali oraz wyrywkowo czytając "Język C++. Szkoła programowania". Ostatnio naszła mnie ochota spróbowania nowego języka i pomyślałem o Java oraz C#. Nie wiem jednak czy z moją niezbyt dogłębną wiedzą jest sens po raz kolejny uczyć się składni nowego języka. Co polecalibyście?

1. Przerobić całą książkę Praty od deski do deski wraz z pytaniami kontrolnymi oraz ćwiczeniami zdobywając solidną wiedzę na temat podstaw C++ oraz programowania obiektowego, czyli de facto coś co jest uniwersalne.

2. Wybrać nowy język.

Z góry zakładam, że chciałbym w końcu przeczytać w życiu całą książkę i przy okazji poprawić koncentrację oraz oczywiście wiedzę.
komentarz zamknięcia: Za bardzo pieprzycie.
9
komentarz 4 lutego 2017 przez littlerunaway Obywatel (1,790 p.)

Z góry zakładam, że chciałbym w końcu przeczytać w życiu całą książkę i przy okazji poprawić koncentrację oraz oczywiście wiedzę.

To ty nigdy w życiu nie przeczytałeś żadnej książki?  

1
komentarz 4 lutego 2017 przez morele123 Gaduła (4,790 p.)
Haha rozwaliłeś mnie tym komentarzem.
komentarz 9 lutego 2017 przez programmero Bywalec (2,420 p.)
Tak, wszystkie książki, które czytałem nie przeczytałem do końca. Książki nie są moim hobby, jeśli o to pytasz. Obecną książkę czytam wyrywkowo pomijając sporo kwestii, które znam z tutoriali. Prościej jest znaleźć informację w internecie choć jest to niebezpieczne, bo prowadzi do tzw. skimming i później zamiast czytać człowiek skanuje tekst w poszukiwaniu konkretnej informacji :)

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 4 lutego 2017 przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
Także się uczę C++ i od czasu do czasu miewam chęć nauki innego języka bądź bibliotek ale wpoiłem sobie, że najlepiej będzie już zostać i porządnie szlifować wiedzę w zakresie podstaw C++ a potem radząc sobie w tym języku, spróbuję posmakować innego zależnie na to, na co przyjdzie mnie chęć.

Rób jak uważasz ale jeżeli o tym języku czytasz, jak twierdzisz - wyrywkowo to czy z innym nie będzie podobnie ?.
1
komentarz 9 lutego 2017 przez programmero Bywalec (2,420 p.)
Zapewne będzie :)
+2 głosów
odpowiedź 4 lutego 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Zacznij może QT i programy okienkowe lub na Androida dzięki QT 5.

C++17 i QT 5 fajne połączenie. Można pisać apki na TizenOS od Samsunga, WebOS od LG do Smart TV. Czy Nokia zawsze szuka programistów C++.
komentarz 9 lutego 2017 przez programmero Bywalec (2,420 p.)
Ciekawa opcja na dalszy rozwój.
+1 głos
odpowiedź 9 lutego 2017 przez mlody_d Początkujący (380 p.)
Jeśli chcesz uczyć się c# to rzuć okiem na książkę C# Rusz głową, całkiem przyjemna jak na początek nauki.
0 głosów
odpowiedź 4 lutego 2017 przez Korybut Użytkownik (520 p.)

zdobywając solidną wiedzę na temat podstaw C++

sam sobie odpowiedziałeś... podstaw. Przerobienie tej książki to dopiero podstawy. Nauka pozostałych języków wiąże się z opanowaniem zagadnień z szeroko rozumianego programowania. Więc ogarnięcie takiej jednej ksiażki to i tak minimum jakie musisz wykonać. 

komentarz 9 lutego 2017 przez programmero Bywalec (2,420 p.)
Które są najważniejsze, bez nich ani rusz, a jak wcześniej wspomniałem zależy mi na opanowaniu uniwersalnych zagadnień :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,228 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 267 wizyt
pytanie zadane 18 lutego 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Avenue Użytkownik (940 p.)
+5 głosów
3 odpowiedzi 1,426 wizyt

92,615 zapytań

141,465 odpowiedzi

319,782 komentarzy

61,997 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...