• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaką drogę wybrać?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
266 wizyt
pytanie zadane 18 lutego 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Avenue Użytkownik (940 p.)
Cześć, mam spory dylemat, a mianowicie nie wiem jaki kierunek rozwoju wybrać.

Obecnie zajmuje się kilkoma rzeczami (rpg design, webdesign, front-end), chciałbym w przyszłości pracować właśnie w którymś z tych zawodów (grafik / programista front lub back-end, ale totalnie nie wiem za co się zabrać.

Mam 17 lat i jestem w drugiej klasie technikum, na kierunku teleinformatycznym, ale nie wiążę z tym konkretnej przyszłości, bo to raczej bez sensu, także zostało mi mniej więcej 2,5 roku żeby, w którymś kierunku się rozwinąć przynajmniej na dobrym poziomie.

Grafika jak i webdev sprawa mi wielką przyjemność, ale raczej nie ma sensu uczyć się wszystkiego, ewentualnie grafika z front-endem lub front-end z back-endem.

Z RPG Designu mógłbym coś zarobić już teraz, ale to nie jest zbytnio przyszłościowe, bo gdybym chciał pójść w to na 100% to musiał bym umieć rysować, a to jest mój słaby punkt :D

Jeśli chodzi o webdesign, to też coś próbowałem, źle mi nie idzie, ale mimo wszystko wydaje mi się, że nie jestem aż na tyle kreatywny, bo nieraz muszę sporo posiedzieć nad projektem żeby coś z tego wyszło :D

Co do front-endu to nie mam pojęcia czy jest to przyszłościowe, ponieważ jest wiele aplikacji typu wix itd, ale bardzo to lubię, odpalam muzykę i nieraz przesiedzę 3-4h na kodowaniu layout`u, gdy mam wolny czas obejrzę jakiś poradnik, poczytam bloga itd.

A back-endu jak na razie nie próbowałem, ale wydaje się bardzo fajną opcją.

Podsumowując co mam zrobić, którą drogę wybrać, która będzie najbardziej przyszłościowa?

Po technikum myślałem nad jakimś kursem (PJAK & eduweb oferują coś takiego, 8-miesięczny bodajże), bo na studia raczej nie ma sensu iść, bo o ile mi wiadomo to nie ma kierunku, który głównie opierał by się na webdevie.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 lutego 2017 przez klap Początkujący (410 p.)
Jeśli jest dla Ciebie problemem, że nie potrafisz rysować to to nie jest problem. Masz jeszcze 2,5roku więc zapisz się na lekcje. Mi tak powtarzali bo widzieli, że lubię architekturę ale się nie zdecydowałam. Myślę, że mogłam iść. Jeśli masz czas i chęci i lubisz to robić to idź w tym kierunku. Każde doskonalenie się i doświadczenie się przyda.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 564 wizyt
pytanie zadane 30 sierpnia 2016 w Assembler przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,217 wizyt

92,537 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...