• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Front-end total beginner

Object Storage Arubacloud
0 głosów
442 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez nyczuuu Początkujący (310 p.)
edycja 25 stycznia 2017 przez nyczuuu
Witam, szukałem na forum ale nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Postawiłem sobie cel na 2017 rok aby kształcić się w front-endzie, dokładniej chciał bym zostać total beginnerem, by choć jakieś zlecenia już sobie złapać i dorobić troche na studiach. Moje pytanie to oczywiście jaki zakres wiedzy albo języków jest potrzebny na odpowiednim poziomie by być chociaż tym total beginner front-end developer. Dziękuję :)
komentarz 25 stycznia 2017 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
beginner*

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 25 stycznia 2017 przez Arkadiusz Fus Obywatel (1,100 p.)
A nie junior front-end?

Teraz nie wystarczy sam język najczęściej wymagają też znajomości bibliotek.

HTML5 + CSS ( boostrap, less, sass) + js ( jquery, angular, react) + znajomość GIT i teraz często spotyka się też GULP

Więc długa droga przed Tobą :)

Moja rada dla Ciebie:

Zacznij pisać swoje projekty oparte tylko i wyłącznie na czystym języku a jak to ogarniesz to zacznij uczyć się biblioteki którejś :)
komentarz 25 stycznia 2017 przez nyczuuu Początkujący (310 p.)
Bardzo dziękuję za taką odpowiedź.

No to tak naprawdę mam bardzo pracowity 2017 rok ale wiem już w co uderzać, robię dokładnie tak jak napisałeś, siedzę w czystym kodzie i codziennie coś staram się grzebać.
komentarz 25 stycznia 2017 przez Arkadiusz Fus Obywatel (1,100 p.)
Jeszcze zapomniałem dodać o ES6, do końca roku myślę że też będą wymagać znajomości. Ew możesz poczytać o HTML 5.1 bo za rok możliwe że w tym będzie się już pisać :) staraj się myśleć przyszłościowo ;)
komentarz 25 stycznia 2017 przez Comandeer Guru (601,450 p.)

Ew możesz poczytać o HTML 5.1 bo za rok możliwe że w tym będzie się już pisać

Tak po prawdzie pisze się w tym od kilku lat już. 

komentarz 25 stycznia 2017 przez Arkadiusz Fus Obywatel (1,100 p.)

Możliwe, ale pewnie mało co jest w tym napisane bo z tego co widzę nie wszystkie przeglądarki obsługują wszystko. :)

W3C

 

komentarz 25 stycznia 2017 przez Comandeer Guru (601,450 p.)

Spoiler: żadna przeglądarka nie obsługuje w pełni nawet HTML 4 :P

Powiem więcej: HTML 5.1 i tak jest subsetem standardu, który jest de facto aktualizowany codziennie. Smutna prawda jest taka, że mamy 2 standardy HTML.

komentarz 25 stycznia 2017 przez Arkadiusz Fus Obywatel (1,100 p.)
No witamy w web-deweloperce xD

W sumie to nikt nie wie co jest aktualne bo z dnia na dzień nowe aktualizacje.

"Dzień bez nowej biblioteki js to dzień stracony"

Sztuką jest zrobienie strony/aplikacji na różne przeglądarki, różne rozdzielczości, z fajerwerkami i by działało wszędzie tak samo
komentarz 25 stycznia 2017 przez Comandeer Guru (601,450 p.)
To chyba nie pamiętasz czasów IE6 :D Teraz to jednak jest o wiele łatwiej i przyjemniej. Wolę mieć 2 standardy niż żadnego.
komentarz 25 stycznia 2017 przez Arkadiusz Fus Obywatel (1,100 p.)
Na szczęście nie pamiętam bo aż tak stary to nie jestem (huehue)

Miałem do czynienia z IE8 ale klienta dało się namówić że nie potrzebuję na tą przeglądarke strony :D
+1 głos
odpowiedź 25 stycznia 2017 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Przejrzyj oferty to wszystkiego się dowiesz.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 2,211 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez xbx13293 Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,135 wizyt
pytanie zadane 17 października 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kieryk123 Początkujący (300 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 716 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia 2020 w HTML i CSS przez KosaTV Obywatel (1,260 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...