• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Lista operacji - Gmail

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
226 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez patryk0995 Nowicjusz (120 p.)
Witajcie! :)

Problem niż hackera bardziej dotyczy trolla lub osoby wyjątkowo wrednej, ale do rzeczy. Mamy na studiach założone wspólne konto google do którego hasło znają tylko osoby z naszego roku. Sesja się zbliża, a ktoś niedawno pousuwał wszystkie maile z materiałami tam się znajdującymi, łącznie z tymi które wysłali sami prowadzący. Czy można znaleźć ip urządzenia z którego to usunięcie zostało wykonane i np zablokować je na przyszłość? Sam znalazłem tylko listę 10 ip które się logowały, ale niestety nie ma wykonanych operacji, a w związku z liczbą osób na kierunku pewnie i tak w tej 10 nie ma osoby, która to pousuwała.

P.S Jeśli można też jakoś plik odzyskać to byłoby super. Kary by nie było, ale chociaż materiały by wróciły

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 17 stycznia 2017 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
No tak metoda adresu na cały rok nie jest zbyt bezpieczna między innymi ze względu na takie sytuacje. U nas taką formą komunikacji jest skrzynka na gmail + dysk google. Do skrzynki ma dostęp starosta roku + starości poszczególnych grup i oficjalne materiały ma każdy na wspólnym dysku. Co bardziej kumaci wykładowcy ( ci, którzy chcą) dostają dostęp do folderu na dysku i sami wrzucają materiały. Wiem, że to nie jest odpowiedź na twoje pytanie, ale wydaje mi się, że może pomóc na przyszłość.
0 głosów
odpowiedź 17 stycznia 2017 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
W takim wypadku zamiast mieć jedno konto z ogólnym hasłem lepiej jest utworzyć grupę. Każdy kto przynależy do grupy dostanie maila na swój adres i nie będzie kłopotu z złośliwym usuwaniem :)
0 głosów
odpowiedź 17 stycznia 2017 przez niezalogowany
Od lat Google oferuje coś takiego jak Grupy Google. Można mieć adres e-mail który działa jak e-mail, więc prowadzący itp. mogą wysyłać 1 mejla z powiadomieniem, a później to jest rozsyłane do wszystkich zapisanych to raz (więc trafia na ich skrzynki z automatu), a także można zaglądać przez WWW, to dwa. Świetnie się to nadaje do takich zastosowań, jakie potrzebujecie. Do tego dysk google z udostępnianiem na duże pliki, bo grupy mają ograniczenie do rozmiaru plików.

 

Wada – jeśli to prowadzący przesyła duże materiały. Niestety wtedy może nie chcieć bawić się we wgrywanie na dysk i trzeba zatrudnić sekretarkę, która będzie przesyłała wiadomości ze zwykłego mejla na system grupowy

Można też zostać przy wspólnej skrzynce, ale zrobić automatyczne kopiowania po pop3 na inne konto, znane tylko osobom zaufanym. Gmail ma funkcję pobierania po POP3. Nie wiem czy z gmaila jako takiego samego potrafi (na pewno odwrotnie, można włączyć kopiowanie na koncie wspólnym na inne konto, ale wtedy ktoś też to może wyłączyć), ale tą drogą można iść, żeby mieć kopie.

Podobne pytania

+1 głos
4 odpowiedzi 348 wizyt
pytanie zadane 20 marca 2023 w Bezpieczeństwo, hacking przez Incognito Nowicjusz (130 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 324 wizyt
pytanie zadane 12 czerwca 2020 w Bezpieczeństwo, hacking przez Rumble17 Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 35 wizyt

92,770 zapytań

141,695 odpowiedzi

320,518 komentarzy

62,107 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...