• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Konto gmail, infekcja

Object Storage Arubacloud
+1 głos
305 wizyt
pytanie zadane 12 czerwca 2020 w Bezpieczeństwo, hacking przez Rumble17 Nowicjusz (160 p.)
edycja 5 lipca 2020 przez Arkadiusz Waluk
Witam czy jeżeli pewna osoba włamałby mi się na konto gmail to jest wstanie mi coś zainfekować na moim urządzeniu?

Czy jeżeli nic nie otwierałem z aplikacji z konta google to czy mimo to może się coś wydarzyć?
komentarz 12 czerwca 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Raczej nie, może co najwyżej wykraść emaile itp. Najlepiej zmień jak najszybciej hasło oraz dodaj uwierzytelnianie za pomocą kodu SMS.
komentarz 12 czerwca 2020 przez Rumble17 Nowicjusz (160 p.)
edycja 14 czerwca 2020 przez Rumble17
konto było używane do tv z androidem. Jednak logowałem sie na nim na pc który był najprawdopodobniej zainfekowany. Odepnąłem je od tv jednak mam obawy czy coś mi tam nie nawgrywali czy co o ile wgl jest taka możliwość..
komentarz 12 czerwca 2020 przez Landu Stary wyjadacz (11,880 p.)
Na konto nikt ci nic nie "nawgrywa". Możesz co najwyżej kliknąć w jakiś głupi link.
komentarz 14 czerwca 2020 przez Rumble17 Nowicjusz (160 p.)
No a Dokumenty, Dysk Google itp. mogłoby w nich coś być i się zesynchronizować, zawirusować?
komentarz 14 czerwca 2020 przez Landu Stary wyjadacz (11,880 p.)
No to wyłącz synchronizację z komputerem i po sprawie. Jak dla mnie powinieneś się jak najszybciej zalogować i spróbować odzyskać konto, a nie czekać.
komentarz 17 czerwca 2020 przez Rumble17 Nowicjusz (160 p.)
przywrócone 5 lipca 2020 przez ScriptyChris
Czyli jednak jest taka możliwość, ewentualość..

Logując się na zainfekowany sprzęt pc (pierwszy i jedyny raz) zmieniałem wtedy hasło, co chyba blokuje synchronizację z innymi urządzeniami gdyż dane do logowania są już na nich nieaktualne. Mam jedna nadzieje że podczas tego krótkiego logowania na pc nie wpadlo mi tam cos na inne sprzety.. ale ja mam obiekcje i scenariusze co?..

1 odpowiedź

–3 głosów
odpowiedź 12 czerwca 2020 przez niezalogowany
przywrócone 16 marca 2021
Na wszelki wypadek, dla profilaktyki radze się odłączyć od sieci wtedy żaden haker nie zmoże coś robić na waszym komputerze i wirus nie będzie mógł działać.

Pozdrawiam
2
komentarz 13 czerwca 2020 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
Jeżeli autor pytania miałby zainfekowany komputer to takie odłączenie od sieci ochroniłoby go tylko od keylogger'a. Większość wirusów działałaby normalnie.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 825 wizyt
+1 głos
4 odpowiedzi 322 wizyt
pytanie zadane 20 marca 2023 w Bezpieczeństwo, hacking przez Incognito Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 193 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...