• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Włam na konto poczty Gmail?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
320 wizyt
pytanie zadane 20 marca 2023 w Bezpieczeństwo, hacking przez Incognito Nowicjusz (130 p.)
Witam,
Czy poczta Gmail ma taką opcję żeby nadawca wiadomości usunął z mojej skrzynki swoje wiadomości, łącznie z moimi odpowiedziami?
Jeśli nie, rozumiem że to był włam na konto?
Czy da się sprawdzić kiedy nastąpił włam i przez kogo?

Zniknęła mi cała korespondencja łącznie z MOIMI odpowiedziami, jaką prowadziłam z 4 osobami z pewnej firmy.
Korespondencja miała służyć jako dowód w sprawie.

Sytuacja mogła mieć miejsce po 5 marca, nie wcześniej.

PS. proszę o nie udzielanie porad co powinno się było zrobić wcześniej ;)

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 20 marca 2023 przez `Krzychuu Stary wyjadacz (13,940 p.)
Sprawdź historie logowania, zobacz czy ktoś logował się z innego ip. Tutaj masz poradnik jak to sprawdzić:
https://support.google.com/mail/answer/45938?hl=pl
+1 głos
odpowiedź 20 marca 2023 przez kozacko Obywatel (1,580 p.)
Na przyszłość polecam zabezpieczyć swoję konto 2SV przy pomocy np. Google autha i klucza U2F.
0 głosów
odpowiedź 20 marca 2023 przez AnimaVillis Stary wyjadacz (11,190 p.)
Sprawdź kosz, nadawca nie ma dostępu do Twojej poczty chyba, że masz hasło łatwe, ale to do tego służy też weryfikacja przy pomocy sms. Poszukaj dokładnie poczty. Ewentualnie ktoś z Twojego bliskiego otoczenia, kto miał dostęp do poczty mógł Ci ją usunąć.

Bez fizycznego dostępu nie ma możliwości aby poczta, która była u Ciebie zapisana sama zniknęła.
komentarz 20 marca 2023 przez Incognito Nowicjusz (130 p.)
W koszu nie ma. Poczta przeszukana.  Hasło nie jest łatwe.

Nikt nie ma dostępu do mojego laptopa, poza tym wiadomości o których mówię pochodzą od osób z których jedna mieszka 2 godz. drogi ode mnie, a pozostałe trzy za granicą.

Rozumiem więc że pozostaje tylko włam?  Czy są narzędzia by sprawdzić kto i kiedy to zrobił?
0 głosów
odpowiedź 29 marca 2023 przez sisOOO Obywatel (1,370 p.)
Ogólnie polecam używać podwójnego logowania, jak nie masz klucza, to aplikacja która generuje kody co kilka sekund, bądź w przypadku gmaila, zalogowanie się poprzez potwierdzenie na telefonie (jak masz połączenie z internetem to po odblokowaniu telefonu, wyświetla się inforamcja o logowaniu) Wszystko w oknie bezpieczeństwo w koncie google (nie gmail, gmail to tylko jedna z wielu opcji googla ;) )

Ogólnie w tej samej zakłdace masz urządzenia i przybliżone miejsca z jakich się logowano (chodzi o miasta a nie o konkretne adresy, więc może odpaść jak mieszkasz w Wawie, a ktoś się włamał z Wawy).

Ogólnie jeżeli jest to ważna sprawa, to warto pójść na policję, jeżeli podejrzewasz włamanie. Google ma opcje usunięcia maili, ale to się bodajże dzieje jak zapełnisz całą skrzyknę, to po prostu najstarszy mail będzie gdzieś tam wrzucany (ale nie do końca wiem, bo nigdy nie zapełniłem do końca). Sprawdź też folder kosz, bo może tam te wiadomości siedzą i warto by się pośpieszyć, bo co 30 dni czyści, a jak to miało miejsce 5.03 to już nie dużo brakuje.

Ogólnie jak masz jeszcze jakieś pytanka, to chętnie pytaj, ode mnie mogę dodać, że nie ma co pisać do googla i prosić o przesłanie kopii maila, bo zapewne mogą to zrobić tylko za pośrednictwem policji czy innego ważnego organu w Polsce, więc ostatecznie i tak będzie potrzebna wizyta na Policji. (Tak bo włamanie na konto mailowe, to sprawa na którą są paragrafy).

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 302 wizyt
pytanie zadane 12 czerwca 2020 w Bezpieczeństwo, hacking przez Rumble17 Nowicjusz (160 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 823 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 218 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez patryk0995 Nowicjusz (120 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...