• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z WiFi na Kali Linux i z zainstalowaniem dwóch ssytemów!

0 głosów
107 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia w Systemy operacyjne, programy przez ForeverFriendzone Bywalec (2,430 p.)

Witajcie!

Pierwszym problemem jest to, że internet na nowo zainstalowanym Kali Linux działa mi tylko i wyłącznie za pośrednictwem kabla. Jak zrobić, żeby działał przez WiFi?

Drugim problemem jest to, że za każdym razem jak chcę zainstalować linuxa i windowsa na jednym komputerze usuwa mi się partycja z  pierwszym systemem... Czy zatem ja coś robię, źle, czy ...?

 

 

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 7 stycznia przez zperkowski Stary wyjadacz (10,590 p.)
Musisz aktywować interfejs WiFi. W Kali to bodajże wlan0. Jeżeli takiego interfejsu nie masz to pewnie dlatego, że nie są zainstalowane sterowniki do Twojej karty sieciowej.

Odpowiadając na pytanie, na pewno coś robisz źle, bo instalacja dwóch systemów obok siebie jest możliwa. Pierwszym pytaniem, które powinno paść to: Instalujesz najpierw Windowsa, a potem Linuxa, czy odwrotnie? To ma znaczenie, bo jeżeli najpierw Linuxa, a potem Windowsa, to Windows podczas instalacji nadpisuje bootloader w MBR, a bootloader z Windowsa ignoruje wszystkie Linuxy. Gdy zainstalujesz najpierw Windowsa, a potem Linuxa, to Linux nadpisze istniejący już bootloader po zainstalowaniu Windowsa swoim - GRUB. GRUB z kolei wykrywa zarówno Linuxy jak i Windowsy, więc będziesz mógł wybrać podczas włączania komputera który system ma załadować.

Warto też zwrócić uwagę czy przypadkiem nie zaznaczasz podczas instalacji całego dysku do zainstalowania nowego/drugiego systemu operacyjnego. Wtedy jest oczywistym, że poprzedni system zostanie usunięty.

PS. Swoją przygodę z Linuxami warto zacząć z Ubuntu.
komentarz 7 stycznia przez ForeverFriendzone Bywalec (2,430 p.)
zatem w jaki sposób mogę zainstalowac kartę sieciową w kali?
5
komentarz 8 stycznia przez adrian17 Szeryf (93,820 p.)

Jeśli zadajesz takie pytania, to naprawdę nie powinieneś używać Kali.

http://docs.kali.org/introduction/should-i-use-kali-linux

it is NOT a recommended distribution if you’re unfamiliar with Linux or are looking for a general-purpose Linux desktop distribution for development, web design, gaming, etc.

komentarz 8 stycznia przez zperkowski Stary wyjadacz (10,590 p.)
Szeryf tak powiedział, więc postanowione. ;)

Zainstaluj sobie Ubuntu albo Mint'a, otwórz jakąś książkę o podstawach Linuxa oraz sieciach. To da Ci więcej wiedzy niż próbowanie na ślepo(nie rozumiejąc co się dzieje za terminalem) złamać hasło do własnej sieci. (Oby do własnej)
0 głosów
odpowiedź 8 stycznia przez wlprzemek Obywatel (1,310 p.)
Przede wszystkim zanim cokolwiek zainstalujesz to przed instalacją Windowsa (to jak Ci kolega napisał jest pierwsze) utwórz dwie partycje i na pierwszej zainstaluj Windowsa a na drugiej (już będziesz wiedział bo w Linux pokaże Ci która partycja jest jaka i jaki ma format plików NTFS to Windows a Ty wybierz drugą i sformatuj na ext4)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,781 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 70 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 251 wizyt
pytanie zadane 9 listopada 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Kondzix16 Początkujący (480 p.)
...