• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kali Linux brak połączenia Wifi na wirtualnej maszynie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
596 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez wentik Nowicjusz (120 p.)
edycja 30 czerwca 2020 przez wentik

 Witam, chciałem rozwiązać problem samemu. Przeglądałem różne tematy na forum, nie znalazłem odpowiedzi, oprócz: https://forum.pasja-informatyki.pl/459206/wi-fi-na-kali-linux, tam użytkownik miał problem Wifi na innej maszynie  virtualbox.

  Zainstalowałem Kali Linux na maszynie VMware Workstation 15 Player, nie ma Wifi w Kali Linux. Próbowałem utworzyć połączenie Wifi w Kali Linux, mogę otworzyć ramkę gdzie można modyfikować sieć, tylko że nic nie mogę wpisać żadnych danych do tej ramki.

W maszynie wirtualnej otworzyłem ramkę z ustawieniami siecią. Próbowałem kilka opcji, nic to nie dało. Za bardzo niewiem co mam tam włączyć, podaję link do screenu.  https://tinypic.pl/rwzccvg61mkd

Przestudiowałem instrukcje ze strony Kali Linux, próbowałem wpisywać niektóre polecenia w Kali Linux które były podane na stronie. Wpisanie niektórych poleceń nic nie dało, żadnych danych.

Dane które wyskoczyły mi po podaniu odpowiednich poleceń w Kali Linux, myślę że pomogą w rozwiązaniu problemu: https://pastebin.pl/view/dfa5cec6  Mam pytanie, czy muszę kupić adapter USB do laptopa ? 

Pozdrawiam

komentarz 30 czerwca 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Napiszę to, co napisałem w innym wątku na podobny temat: Wifi gospodarza nie będzie widoczne z poziomu systemu gościa.
komentarz 30 czerwca 2020 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
A ja napiszę uniwersalną poradę dotyczącą Kali Linuksa:

1. Zacznij od dobrego poznania dowolnej w miarę łatwej dystrybucji Linuksa

2. Dopiero wtedy bierz się za Kali Linuksa.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 28 lipca 2020 przez Kisielewsky Użytkownik (830 p.)
Po pierwsze, Adapter WiFi podlaczony na USB
Po drugie, jesli zainstalujesz Linuxa Kali , warto wybrac na ekranie instalacji pakiet "large" (jesli chodzi o instalowania aplikacji, wtedy odrazu zainstaluje Ci wiekszosc popularnych sterownikow)

wtedy komenda " nmcli dev wifi connect *SSID wifi* password *haslo wifi*

Powinno zadzialac :)

Rady w stylu "zacznij od latwej dystrybucji linuxa" sa bezsensowne... Jesli chcesz sie trudzic to twoja sprawa. Kup sobie dobra ksiazke poswiecona tej dystrybucji i nauka powinna przyjsc latwo :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 141 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 459 wizyt
pytanie zadane 14 października 2021 w Systemy operacyjne, programy przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 283 wizyt
pytanie zadane 24 lipca 2020 w Bezpieczeństwo, hacking przez marcolo Obywatel (1,530 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...