• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

laptop chodzi ale niechce sie włączyć

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,672 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez adam u123 Nowicjusz (120 p.)
Cześć mam na ime Adam.

Posiadam niecałe dwa tygodnie laptop acer aspire E15. Pewnego dnia po skończonej rozgrywce wyszłem z gry i mój laptop sie zawieśił na takiej zasadzie że we wszyskie foldery można wejść ale nic nie można włączyć. No to ja oczywiście parenaście razy nacisnołem przycisk włączania ale nic sie niestało. Lecz po paru minutach laptop się wyłączył i teraz mija 30 minuta od której owy laptop się wyłączył i nic nie moge z nim zrobić.

A i zapomniałem laptop normalnie chodzi wenylatory pracują ale ekran jes czarny , głos niedziała

Prosze o pomoc laptop mi jest bardzo potrzebny

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 30 grudnia 2016 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Witam,

Acer to nie jest rewelacja biedne komponenty i bebechy. Sprawdź czy startuje  z pendriva jakas dystrybucja live linux.

Sprawdź teź czy możesz wejść do biosa. Kiedy mi padł laptop to był to chip grafiki i też widziałem tylko czarny ekran.
0 głosów
odpowiedź 30 grudnia 2016 przez Vickul Stary wyjadacz (12,850 p.)
Witam.

Możesz spróbować wyciągnąć baterie z laptopa. Oczywiście laptop musi być wyłączony z zasilania.
0 głosów
odpowiedź 31 grudnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)

No to ja oczywiście parenaście razy nacisnołem przycisk włączania ale nic sie niestało

Małe wyjaśnienie.

Czasem zachodzi potrzeba wyłączenia laptopa przy pomocy przycisku wł/wył

Przycisk należy lekko wcisnąć do oporu i przytrzymać palec do momentu aż laptop się wyłączy.

Nie zaleca się tego sposobu wyłączania.Ale czasem nie ma innego wyjścia.

Trudno na teraz określić co uległo uszkodzeniu.Skoro po włączeniu jest czarny ekran a są objawy pracy laptopa(wentylator,kontrolki na obudowie)..

Spróbuj do gniazda laptopa podłączyć zewnętrzny monitor i sprawdź co się dzieje.

Laptopa masz dwa tygodnie,rozumiem że jest na gwarancji.

Jeśli problemu nie da się rozwiązać idź reklamować sprzęt.Zabierz papierki które otrzymałeś przy zakupie(paragon) albo zadzwoń,gdzieś w dokumentacji do laptopa zapewne jest jakaś infolinia,firma Acer.

tak bardzo krótko.

Powodzenia.

 

komentarz 31 grudnia 2016 przez saliwan22 Gaduła (3,110 p.)

Witam!

Z moim laptopem miałem bardzo podobną sytuację. Zaraz po wyczyszczeniu laptopa od środka włączyłem go i przez jakieś 5/10min chodził normalnie lecz po chwili wywaliło mi czarny ekran. Po zresetowaniu laptopa bezpośrednio po włączeniu ukazywał się czarny ekran i tak bez przerwy. Problem rozwiązał się po "podłączeniu zewnętrznego monitora"(w sumie wystarczyło, że był podłączony kabel do laptopa ale do samego monitora już nie). Nie wiedzieć czemu laptop zaczął normalnie działać. Oczywiście sytuacja po wypięciu kabla się powtarza dlatego teraz mój laptop funkcjonuje z podpiętym kabelkiem laugh.

Moja wypowiedź raczej nie wnosi zbyt wiele ale chciałem się podzielić moim przypadkiem.

Życzę powodzenia i pozdrawiam!

komentarz 31 grudnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć @saliwan22

To co opisałeś można uznać jako działania doraźne,wręcz ciekawostka.

Firma "acer" do swoich urządzeń dołącza "ogon" w postaci kabla do monitora,to żart oczywiście.

Zainteresuj się tym,jeśli to acer,wejdź na stronę firmy,wyszukaj model swojego "pupila" zainteresuj się,bo może należy zrobić aktualizację BIOS?

Zainteresuj się ustawieniami w BIOS,porównaj wersje BIOS tą ze strony z tą z laptopa.

Nie masz robić aktualizacji tylko sprawdzić wersję(z reguły pisze co wnosi nowego)

Istnieje prawdopodobieństwo i szansa pozbycia się tego oryginalnego "ogona" ale należy w to włożyć trochę wysiłku.

Albo odwiedzić serwis i wyłożyć kasę.

Do znowu :)

ps.a kolega Adam u123 nie ma czasu albo już wszystko mu śmiga ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 145 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 331 wizyt
pytanie zadane 29 października 2021 w Python przez Tomaszowy Nowicjusz (150 p.)
–5 głosów
1 odpowiedź 207 wizyt
pytanie zadane 22 listopada 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Zwykly99 Nowicjusz (130 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...