• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Możliwe drogi rozwoju w IT - programista vs grafik

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
2,594 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez stadrom Nowicjusz (140 p.)
Jako osoba zupełnie poczatkujaca zainteresowałem sie programowaniem, zrobiłem kurs c++ i pythona, jakies tam podstawy załapałem, z enneagramu wyszło mi 5w4 i w podpowiedziach zawodowych pojawiło sie computer science. Także powiedzmy wszystko gra, jednak takie klepanie kodu jakoś mi nie leży, chociaz z drugiej strony poczatki zawsze najtrudniejsze i najłatwiej sie poddać.

Zacząłem sie tak zastanawiac jakie są inne drogi w szeroko rozumianym IT, tak żeby już po wykonaniu cieżkiej pracy mając dobre pojęcie o swojej dziedzinie moc pracować zdalnie no i oczywiście tez na zarobki nie narzekać.

Najwiecej uwagi poświeca sie programowaniu i widac ze obecnie na to jest najwiekszy bum - z tego co zalapalem to mozna klepac kod w swoim jezyku, mozna byc testerem, administratorem itp. W skócie cieżko pracujemy w domu, konczymy informatyke na polibudzie celem zdobycia papierka i sytuacja wygląda elegancko.

Ale kompletnie nie ogarniam kwestii grafiki komputerowej(która sama w sobie pewnie tez jest tak obszerna jak programowanie), której teraz chciałbym trochę liznąć:
- czy wystarczy dobrze ogarnac jakis program typu photoshop, blenderownie 3d czy cos?? by miec jako taki start
- jak to wygląda w porównaniu do programowania - podobne predyspozycje czy kompletnie inne
- jak to wyglada ze studiami - czy jest to kierunek typowo artystyczny dla ludzi z umiejetnoscia rysowania "typu cyfrowego" na jakims ASP czy jednak jest to "typowo politechniczna" specjalnosc

No ogolnie nawet nie wiem jak doprezycowac swoje pytania - troche poszperalem (chociaz nie wiem dokladnie czego mam szukac :D) - to wynalazłem kursy blenderowania i tego tupy sprawy ale zadnego rzeczowego porownania miedzy grafikiem a programistom nie było - podrzucice jakies ciekawe linki jak macie,
plus inne drogi / alternatywy w IT zeby mozna było wszystkie liznac po trochu i wiedziec w jaka strone sie specjalizować!

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 11 maja 2015 przez Arsetus Gaduła (4,760 p.)
Co do grafiki to jest łatwiejsza do przyswojenia, ponieważ uczysz się tylko tego programu w którym będziesz tworzył, lub parę dodatkowo w małym stopniu. Programowanie to ślęczenie nad kodem dzień i noc. Musisz ogarniać zupełnie większą ilość materiału.

Ogólnie grafika jest łatwiejsza niż programowanie (i czasami lepiej opłacalna, wystarczy popatrzeć na logo ZUS'u zrobione w 15 minut i jego koszt 1.6mln zł), lecz do poważnej grafiki potrzebna jest artystyczna wyobraźnia. Jeśli takową posiadasz to możesz odrazu zacząć się w tym kieurnku kształcić.

Z innych dobrze płatnych dróg z IT jest jeszcze Zarządzanie sieciami komputerowymi oraz Zarządzanie bazami danych. Dobrze płacą, ponieważ trzeba mieć na karku wszystko co się dzieje w firmie. Poza tym jest też bardziej odpowiedzialny zawód.

Wybór należy do Ciebie i tego w czym się lepiej czujesz.

Pozdrawiam.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 2,629 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,820 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kamil01 Początkujący (340 p.)
+2 głosów
7 odpowiedzi 710 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...