• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena wizualna strony internetowej

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
647 wizyt
pytanie zadane 20 września 2016 w Nasze projekty przez Karitto Użytkownik (610 p.)
Hej, chciałbym abyście ocenili wygląd oraz łatwość korzystania mojej strony internetowej.

www.cogitariboosting.com

Kod sprawdziłem sobie programami online i zdaję sobie sprawę, że czeka mnie jeszcze trochę pracy aby go udoskonalić. Jeżeli zobaczycie jakieś błędy które koniecznie należy poprawić i  mógł ich nie zauważyć program online - śmiało piszcie.

Jest to moja pierwsza strona internetowa zrobiona w bootstrapie.

Całość strony ma nawiązywać do gry hearthstone.

Z góry dziękuję za konstruktywną krytykę oraz wasze opinie. Miłego dnia :D

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 21 września 2016 przez niezalogowany
edycja 21 września 2016

UX - ok
code - welp
mobile - welp

Rzeczy, które z wizualnych aspektów rzuciły mi się w oczy:

  1. [strona główna] - Doładowywanie obrazków, po najechaniu - widać 'skok', dobrze by było ładować je wcześniej.
  2. [coaching] - Zbyt szeroki paragraf, ~65 znaków na linię jest optymalnym rozmieszczeniem tekstu (przyjemniej się czyta)
  3. [!contact] - Po kliknięciu na "click here to get contact info" przenosi nas na stronę z końcówką .html
  4. [contact] - Spacje przed mailem i skypem przeszkadzają przy ich kopiowaniu
  5. [contact] - Skaczące powiększenie na ikonach nie wygląda zbyt estetycznie
  6. [menu] - Brakuje wyróżnienia podstrony, w której aktualnie znajduje się użytkownik ( jeszcze jakby ta była nieklikalna, to już w ogóle byłoby wspaniale )

Jako gracz HS z chęcią zwiedziłem całą stronę - jest ładnie, prosto i czytelnie. Bez problemu odszukałem interesujące mnie informacje. Czegoś jednak zabrakło mi na stronie głównej - wydaje mi się pusta (ale może to dlatego, że pierwszą moją reakcją po zaznajomieniu się z treścią był sroll - co nie przyniosło żadnych efektów).

komentarz 21 września 2016 przez Karitto Użytkownik (610 p.)
edycja 21 września 2016 przez Karitto
Wielkie dzięki za twój czas i opinię!

W zamyśle strona ma być wizytówką serwisu więc za dużo kontentu tam nie ma. W przyszłosci planuję umożliwić użytkownikom dodawanie opini, a opinie te umieszcze na stronie głównej pod głównym kontentem. Masz rację co do skaczących ikonek mail i skype. Szczerze mówiąc nie miałem pomysłu na panel kontaktowy który ma tylko 2 dane kontaktowe. Może znasz jakieś którymi mogłym się zainspirować.

[edit] W zamyśle scroll miał się nie pojwiać ale jeszcze nie wiem jak sprawić by strona dopasowywała się do rozdzielczośći.

Pozdrawiam ;)
0 głosów
odpowiedź 21 września 2016 przez NieWidziMiSie Nowicjusz (200 p.)
Ogólne wrażenie pozytywne.

Strona jest schludna i przyjemna dla oka.

Nie wiem, czy to kwestia mojego niewielkiego, laptopa, ale dla mnie grafiki i tekst są aż za duże. Pojawia mi się pasek scrollowania, a treści jest na tyle mało, że chyba można by to upchać na jednym ekranie. Jednak tak jak piszę. Może to kwestia 15,6cali.i na większych monitorach wygląda to okej.
komentarz 21 września 2016 przez Karitto Użytkownik (610 p.)
Dziękuję za opinię!

Tak to wygląda u mnie na monitorze:

http://imgur.com/a/2jko7

Z tego co się orientuje mogę dopasować stronę do ekranu robią moja strone "responsywna".

Czy potrzeba dużej wiedzy by zrobić coś takiego. Może polecasz jakiś kurs.

Pozdrawiam
komentarz 22 września 2016 przez NieWidziMiSie Nowicjusz (200 p.)
Sam dopiero się wdrażam więc za wiele pomocny niestety nie jestem :D

 

U mnie właśnie nie mieści się wszystko na ekranie. Myślę, że warto pomyśleć nad tym co sam napisałeś. W końcu osób przeglądających Internet za pomocą laptopa trochę jest.
komentarz 22 września 2016 przez Karitto Użytkownik (610 p.)
Aktualnie nad tym pracuje, w bootstrapie zmiana strony na responsywna nie jest taka trudna, polecam.

http://getbootstrap.com/css/

http://v4-alpha.getbootstrap.com/components/utilities/

Podsyłam 2 stronki gdzie można sobie wyszukiwać czego potrzeba i zobaczyć jak to działa w tym framworku. Jak zaciekawiłes sie tematem warto zajrzeć.
0 głosów
odpowiedź 21 września 2016 przez Tom_Ja Dyskutant (7,970 p.)
Kiedy najeżdżam na Boosting, Coachin, ... pierwszy raz, zanim po najechaniu rozjaśni się tło (obrazek), całość znika (białe tło, pozostaje tekst) a obrazek w tle wczytuje się od góry do dołu.

No i wezwanie fdo kontaktu (na dole) - zmieniłbym jego kształt, wygląd, nie wiem, ale trochę nie pasuje.
0 głosów
odpowiedź 21 września 2016 przez Ptasior Nowicjusz (140 p.)
Przyjemna strona

 

Jako przedstawiciel nielotnych ptaków muszę przyznać że strona zrobiła na mnie "odlotowe" wrażenie.

Layout stron prezentuje się ciekawie. Jak przewija się wszystkie zakładki można poczuć że to wszystko wygląda przyjemnie.

Strona boostingowa zawiera wszystko co takowa powinna posiadać. Anyway  mam wrażenie że strona główna powinna zostać nieco powiększona, żeby można było "scrollnąć sobie".

S(z)tos

Podobne pytania

0 głosów
6 odpowiedzi 699 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2016 w Nasze projekty przez mowmiheniek Stary wyjadacz (11,900 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 308 wizyt
pytanie zadane 1 grudnia 2017 w Nasze projekty przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 250 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2016 w Nasze projekty przez Radek Wawrzyk Nowicjusz (200 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...