• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Strona szkoły - ocena wizualna

Object Storage Arubacloud
0 głosów
306 wizyt
pytanie zadane 1 grudnia 2017 w Nasze projekty przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
edycja 8 grudnia 2017 przez Adrian1999
Cześć, mam sprawę w sumie to problem, od jakiegoś czasu tworzę stronę. Ku rozrywce / edukacji / na konkurs, potrzebuje jakiś rad co mogę zrobić by ta strona była bardziej przejrzysta i funkcjonalna. Nie pytam się o to jak strona wygląda w kodzie, bo jest w nim sporo chaosu a w dodatku zdjęcia z 4k / FHD nie są przekonwertowane do niższych rozdzielczości więc to w przyszłości. Jak napisałem dodam jeszcze raz strona jest robiona ogólnie na konkurs, ale tak się w nią wkręciłem że chciałbym żeby to był jakiś poważny projekt z mojej strony i realizuje go teraz w celach edukacyjnych. (nie miałem idei na nazwę strony )
komentarz 1 grudnia 2017 przez niezalogowany
Dlaczego jest tam tak dużo zakomentowanego kodu?
komentarz 1 grudnia 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Bo dużo zmian wprowadzałem w trakcie wszystkiego, i w każdej sytuacji gdy mi coś nie wychodziło kasowałem wszystko i pisałem od nowa. Później będę pisać ją od nowa znowu, tak by nie było nadmiarowości w kodzie. Dlatego piszę że nie proszę o ocenę tej strony, patrząc na kod
1
komentarz 1 grudnia 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Bo dużo zmian wprowadzałem w trakcie wszystkiego

Poczytaj sobie np. o systemie kontroli wersji GIT. Podstawowe operacje są na prawdę bardzo proste z konsoli, a pracuje się dużo wygodniej i bezpieczniej, bez obaw że coś zepsujesz i nie masz gdzie się cofnąć.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 1 grudnia 2017 przez bicnet Gaduła (4,800 p.)
Moim zdaniem w pierwszej kolejności powinieneś  ogarnąć nawigację, jest tam za dużo elementów, zamiast dzwonki, plan lekcji etc. zrobić zakładkę dla ucznia i dla rodzica i po najechaniu na to rozsuwałoby się te np. plan lekcji itp.

Z drugiej kolejności, w moim odczuciu animacje pojawiania się są zbyt wolne, więc albo przyśpieszyć albo usunąć.

W trzeciej kolejności ogarnij ten slider czy co to jest, tam gdzie są numerki od 1-6 , ponieważ to nie wygląda estetycznie, zamiast tego przerób to na kropki lub usuń numerki i będzie tylko sam slider.

Stopkę też uporządkuj, żeby wyglądała estetycznie.

Reszta wszystko dobrze wykonane.

Powodzenia
komentarz 1 grudnia 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
właśnie z nawigacją mam najgorszy problem, nie wiem jak to zrobić żeby było to intuicyjne bo w menu mam 50 rzeczy do uporządkowania
komentarz 1 grudnia 2017 przez bicnet Gaduła (4,800 p.)
Zobacz jak to wygląda na innych (dobrych) stronach szkół i zainspiruj się tym.
komentarz 1 grudnia 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Szukałem i takich nie znalazłem, nie widzę żadnych "dobrych" stron
komentarz 1 grudnia 2017 przez bicnet Gaduła (4,800 p.)

No to masz okazję się wykazać, powodzenia laugh

 

0 głosów
odpowiedź 1 grudnia 2017 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Resposywnosc :(
komentarz 1 grudnia 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Nad responsywnością będę pracować później, aktualnie pytam się o opinie czy komukolwiek podoba się taki projekt, sam w sobie.

Podobne pytania

+2 głosów
4 odpowiedzi 644 wizyt
pytanie zadane 20 września 2016 w Nasze projekty przez Karitto Użytkownik (610 p.)
0 głosów
8 odpowiedzi 550 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2016 w Nasze projekty przez niezalogowany
+3 głosów
8 odpowiedzi 620 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2015 w Nasze projekty przez makoso Mądrala (7,380 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...