• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jestem zainfekowany "BackDoor Generic"!

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
1,027 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez notverified Początkujący (340 p.)
edycja 20 sierpnia 2016 przez notverified
Jak w temacie, czyli zostałem zainfekowany virusem BackDoor Generic chyba nawet trojanem.

AVG wykrył mi virusa dopiero po jakimś czasie i boje się, że jest już za późno.

Nie mogę znaleźć poprzednich raportów, ale wykrył mi zagrożenie o nazwie "BackDoor Generic" i do tego, że to jest trojan i to w kilku plikach, zrobił się spam po czym usunął zagrożenie. Nie do końca bo po kilku minutach stało się to samo. Co mam zrobić ? Boje się, że ktoś obserwuje mnie, co robię itd.

Co zauważyłem ? Czasem jak pisze to jakby przy tym spadały mi fps'y i miałbym lagi. To tyle.

Wszystko zaczęło się około godziny temu licząc od teraz.

 

EDIT: Co chwile w procesach w menedżerze zadań przeskakują mi procesy, tylko nie wiem czy to jest normalne :/

Jest gorzej! Zostały nadpisane mi pliki od AMD, sprawdziłem w komputer... ->> AMD i wszędzie było tam pełno folderów pustych i z plikami tekstowymi oraz pustymi folderami..
9
komentarz 20 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

WAŻNE! Jestem zainfekowany "BackDoor Generic"!

Poleż w łóżku dłużej i weź antybiotyki.

1
komentarz 20 sierpnia 2016 przez notverified Początkujący (340 p.)
śmieszek się znalazł :V
5
komentarz 20 sierpnia 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Ale backdoor generic to wirus, więc antybiotyk tu nie pomoże.
komentarz 20 sierpnia 2016 przez MichałGNU Gaduła (4,330 p.)
Obecnie człowiek utożsamia się z komputerem, więc możemy chyba przebaczyć. :-)

W dodatku ten trojan może być narzędziem spyware, przez co "uderza" w prywatność.
komentarz 20 sierpnia 2016 przez Michał Gibas Pasjonat (19,610 p.)
Tak to jest z Windą :P Ja już od ponad roku na Arch Linux'ie :)

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 20 sierpnia 2016 przez ReksetoDev Gaduła (4,530 p.)
Malwere anti bytes skanowanie avastem plus adw cleaner
komentarz 20 sierpnia 2016 przez notverified Początkujący (340 p.)
Dzięki, spróbuję coś zrobić.
+1 głos
odpowiedź 20 sierpnia 2016 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
Ja zwykle po takich akcjach profilaktycznie reinstaluje windowsa i to pomaga, bo po co mam się stresować z tym, czy mogę się gdzieś zalogować, czy nie. Zwłaszcza, że czasami taki wirus potrafi pozmieniać różne ustawienia systemowe, jeżeli się mu da uprawnienia administratora.
komentarz 20 sierpnia 2016 przez notverified Początkujący (340 p.)
Boże, otwarłem taki program za pomocą administratora.
komentarz 20 sierpnia 2016 przez MichałGNU Gaduła (4,330 p.)
Teoretycznie do pracy nie powinno używać się konta administratora. Rzeczywiście, reset systemu jest dobrym rozwiązaniem, ale zrób backupy ważnych plików.

Powodzenia!

PS. Sprawdź w Menedżerze zadań procesy, które wykorzystują Sieć.
komentarz 21 sierpnia 2016 przez notverified Początkujący (340 p.)
Nic poza tym, że dysk skacze do 90%.
komentarz 21 sierpnia 2016 przez notverified Początkujący (340 p.)
Jednak w sieci co chwile skacze do 4%
komentarz 21 sierpnia 2016 przez MichałGNU Gaduła (4,330 p.)
A zauważyłeś dziwne zachowanie systemu, np. włączenie kamerki, gdy jej nie używasz bądź samoczynne wysuwanie napędu?
komentarz 23 sierpnia 2016 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
u mnie np ostatnio poprzestawiało uprawniania i nie pozwolało nawet włączyć defendera i panelu sterowania. W procesach pojawiły się usługi zdalnego dostępu i inne sieciowe, które generowały 90% obciążenia sieci.
komentarz 23 sierpnia 2016 przez MichałGNU Gaduła (4,330 p.)
Typowy spyware...
0 głosów
odpowiedź 20 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Ściągnij, wypal sobie i uruchom Kaspersky Rescue Disk z płyty CD lub USB, zaktualizuj bazę sygnatur wirusów, zeskanuj cały dysk (wszystkie partycje), usuń wszystkie wykryte wirusy i po problemie.

https://youtu.be/Guei6yyrEEo?t=19m12s

komentarz 20 sierpnia 2016 przez MichałGNU Gaduła (4,330 p.)
Jaką masz pewność, że Kaspersky wszystko wykryje? :-)
komentarz 20 sierpnia 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Ni mo
komentarz 21 sierpnia 2016 przez MichałGNU Gaduła (4,330 p.)
Mimo wszystko, Kaspersky to dobry antywirus. Mają przyjazną pomoc techniczna.

Podobne pytania

–4 głosów
5 odpowiedzi 10,498 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez notverified Początkujący (340 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 710 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 401 wizyt
pytanie zadane 2 lutego 2022 w Bezpieczeństwo, hacking przez antekelektronik Obywatel (1,120 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...