• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jednak jestem zainfekowany / com surrogate

Object Storage Arubacloud
–4 głosów
10,473 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez notverified Początkujący (340 p.)
Błagam to już nie są żarty i w sumie nie były. Wiedziałem, że coś jest nie tak i różne dziwne rzeczy się działy.. ale od początku.

Grałem w cs:go kilka godzin temu i strasznie wzrastał mi ping jakby coś się instalowało i opadał. Na ostatnią naszą zwycięską rundę wyłączył mi się cs:go. Tak po prostu, jakby crash.

Około godziny 14:34 czyli kilka godzin po tym incydencie sprawdziłem czy nie ma nic podejrzanego w menadżerze zadań, jednak co się okazało ? Zdziwił mnie proces COM Surrogate, wpisałem to w google i pierwsze co mi wyszło ? Virus.

https://usunwirusa.pl/wirus-com-surrogate/

Pomimo skanu Malwarebytes nie został wykryty.

Co mam zrobić ? Jakby połączyć wszystkie dziwne rzeczy, które się działy to wszystko ma sens. Ach i nie wspomniałem jeszcze o tym, że czasem ikonki np. kosza mają czarne kwadratowe tło.

Przepraszam za poprzednie rakowe zapytania :(

EDIT: Po zamknięciu procesu zrobiły się takie dwa!
komentarz 23 sierpnia 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
To ciekawe bo właśnie jestem 5 minut po formacie, na czysto zainstalowany windows 10 i również mam COM Surrogate więc to nie może być wirus.
komentarz 23 sierpnia 2016 przez notverified Początkujący (340 p.)
Jak to nie jest virus to za co to odpowiada ?
komentarz 23 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

To koń trojański panowie, i co do tego nie ma żadnej wątpliwości...

To ciekawe bo właśnie jestem 5 minut po formacie, na czysto zainstalowany windows 10 i również mam COM Surrogate więc to nie może być wirus.

Trzeba było go przed formatowaniem najpierw usunąć z wszystkich partycji dysku, a teraz masz... ;)

1
komentarz 23 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 23 sierpnia 2016 przez jpacanowski
Trzeba było wykonać wszystkie wskazówki o których tobie pisaliśmy, a ty zamiast tego sobie spokojnie grasz w gry i zakładasz już trzecie to samo pytanie. Zapewne nawet nie skanowałeś całego komputera z poza tego systemu - czyli mowa np. o Kaspersky z LiveCD czy skanowania całego systemu z trybu chronionego aby uruchamiało się jak najwięcej procesów.

Panie administratorze, proszę o zamknięcie tematu.
komentarz 23 sierpnia 2016 przez notverified Początkujący (340 p.)
To jest jeszcze gorzej, przed chwilą poszedłem zrobić sobie kanapkę i miałem otwartą tę stronę to wracam i się zamknęło! :((( I skanowałem całego kompa AVG, Windows Defender i Malwarebites! Usunęło to kilka zagrożeń, ale raczej nie wszystko dlatego teraz o tym tutaj piszę ;(
komentarz 23 sierpnia 2016 przez notverified Początkujący (340 p.)
Czy to możliwe, żeby explorator windows zużywał do 7% procesora ?
komentarz 23 sierpnia 2016 przez notverified Początkujący (340 p.)
Nie wczytują mi się strony np. Facebook i zamiast tego są jakieś dziwne kody na całą stronę powypisywane!
komentarz 23 sierpnia 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Nie instaluj piratów, powinno pomóc.
komentarz 8 maja 2019 przez Bazylia Początkujący (440 p.)

Zwykły plik systemowy smiley

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2016 przez unknown Nałogowiec (39,560 p.)

Sprawdź lokalizację pliku. Jeśli lokalizacja pliku to:

C:\Windows\System32\

lub:

 C:\Windows\winsxs\

to jest to zwykły plik systemowy(inna nazwa tego pliku to: dllhost.exe).

komentarz 23 sierpnia 2016 przez notverified Początkujący (340 p.)
Jakoś tak to wyszukałem.

http://wrzuc.se/i/57bc4a660385c
komentarz 23 sierpnia 2016 przez unknown Nałogowiec (39,560 p.)
Czyli to nie wirus tylko zwykły plik systemowy. Nie masz się czym przejmować.
+1 głos
odpowiedź 23 sierpnia 2016 przez GaCeL Dyskutant (7,500 p.)
Przeinstaluj Windowsa.
komentarz 23 sierpnia 2016 przez niezalogowany
Dokładnie jak jest jakaś większa sprawa nie warto się w tym babrać tylko format!
0 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2016 przez mrcnsct Nałogowiec (36,390 p.)
komentarz 23 sierpnia 2016 przez notverified Początkujący (340 p.)
Tylko, że u mnie on nie znajduje się w folderz system32
komentarz 23 sierpnia 2016 przez mrcnsct Nałogowiec (36,390 p.)

Wchodziłeś w linki, które tam były? Pierwszy z nich: http://www.tomsguide.com/answers/id-2515756/surrogate.html Z tego co tam jest napisane, oraz z tego co czytałem na innych forach, jeśli jest w winsxs to też nie powinno to być nic złego.

komentarz 23 sierpnia 2016 przez notverified Początkujący (340 p.)
Cholera, skanowałem windows defenderem i w tym samym czasie instalowałem kasperskiego, cholera taka, że wykrył zagrożenia, ale nie mogłem ich zobaczyć bo już miałem innego antywirusa (kaspersky) .. więc zagrożenie jest :v
0 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Co zrobiłeś, żeby usunąć wszystkie zagrożenia ze swojego komputera? Po kolei i od początku.
komentarz 23 sierpnia 2016 przez notverified Początkujący (340 p.)
Przeskanowałem AVG (wykrył virusa w folderze AMD od karty graficznej).

5 minut póżniej

kolejne wykryte zagrożenie przez AVG (W folderze Google)

Usunąłem, potem cisza.

Zainstalowałem Malwareantybites, przeskanowałem.

Znalezione zagrożenie - 1 usunięto

potem zaznaczyłem żeby szukał rootkitów

kolejny skan z wyszukiwaniem rootkitów i znalazł / usunął

kilka dni później, pojawił się proces Comsurrogate

sprawdziłem w google i to okazał się być trojan

przeskanowałem komputer wszystkim i nic nie znaleziono

potem zainstalowalem kaspersky i w tym samym czasie wykryto zagrozenia przez windows defendera i nie moglem ich zobaczyc bo mialem innego antywirusa kaspersky

moj blad, moglem po kolei wszystko zrobic.
1
komentarz 23 sierpnia 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Wiesz co? Postaw sobie system na czysto.

Domniemam, iż zechcesz zachować jakieś pliki osobiste - zrzuć je na jakiś nośnik, potem przeskanuj ten nośnik wszystkim co tam masz i już później go nie ruszaj - tzn. nic na niego nie wrzucaj.

Przy instalacji systemu, sformatuj wszystkie partycje. Po zainstalowaniu systemu, zanim zainstalujesz COKOLWIEK innego, instaluj antywirusa i ustaw aktywną ochronę. Dopiero w tym momencie możesz przerzucać swoje pliki i instalujesz resztę oprogramowania. Oczywiście instalujesz również poprawki systemu.

Nie ignoruj alertów oprogramowania antywirusowego, nie wyłączaj ochrony aktywnej.
komentarz 23 sierpnia 2016 przez Ferdu Gaduła (4,150 p.)
Szczerze, to w 100% ci się to należy. Jestem niemal pewny, że pobrałes jakiś "FREE DOWNLOAD PROGRAM NOW" typu sony vegas, fraps, minecraft czy tam nawet audacity z chińskiego serwera który stoi gdzieś w okolicach Teksasu... Zamiast zrobić formata to ty pierdzielisz się z antywirami. Pomogę ci przez skypa jeśli to aż tak dla ciebie trudne.
komentarz 24 sierpnia 2016 przez notverified Początkujący (340 p.)
Z zaufanej strony tzn miałem na myśli oficjalną XD Za każdym razem inny virus mi się pokazuje, a to jakiś robak a to spyware. Dziwne, że windows defender znalazł te zagrożenia a inne antyvirusy nie. Nie chce się poddawać i przynajmniej pokazać sobie,że potrafię załatwić te virusy i dalej korzystać z systemu. Po co mam tak szybko się poddawać ? Ano, jak zrobić ten format to z windowsa 10 w tej zakładce "Aktualizacje i system" chyba coś takiego.
komentarz 24 sierpnia 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)

Nie chce się poddawać i przynajmniej pokazać sobie,że potrafię załatwić te virusy i dalej korzystać z systemu.

Tylko nie narzekaj później, że znów masz zainfekowany komputer. Złośliwości, jak na przykład rootkitów, pozbyć się jest trudno - nawet przy rozsądnym postępowaniu.

A tak na marginesie, poprawnie piszemy "wirus", nie "virus". Jesteśmy na polskim forum. ;)

komentarz 24 sierpnia 2016 przez notverified Początkujący (340 p.)
Nic mi jednak nie zostaje jak zrobienie formata. Komp muli a COM Surrogate już mniej się pokazuje tak po prostu. Może haker wziął to czego potrzebował i sobie już poszedł ? :P
1
komentarz 24 sierpnia 2016 przez Ferdu Gaduła (4,150 p.)
mam nadzieje, aczkolwiek jest to jeden ze śmieszniejszych tematów na tym forum
komentarz 25 sierpnia 2016 przez MichałGNU Gaduła (4,330 p.)

@Ferdu Masz rację, uśmiałem się podczas czytania objawów infekcji. laugh

0 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2016 przez Toxc Mądrala (7,140 p.)
  • Pobierz >>>FRST (x86x64)<<< zgodny z architekturą Twojego systemu (x64 lub x86)
  • Zapisz na pulpicie
  • Uruchom program klikając prawym przyciskiem myszy i opcja Uruchom jako administrator
  • W sekcji Skan opcjonalny zaznacz opcje:
    • Addition
  • Kliknij przycisk SKANUJ.
  • Program wygeneruje trzy logi (FRST, Addition i Shortcut)
  • Logi (każdy osobno) proszę zamieścić na www.wklej.org i podać linki
komentarz 23 sierpnia 2016 przez notverified Początkujący (340 p.)
NIE MOGĘ wejśc do panelu zabezpieczeń windows! pokazuje mi się ten błąd:

http://wrzuc.se/i/57bc5dba2a56b

Pomocy!
komentarz 23 sierpnia 2016 przez Toxc Mądrala (7,140 p.)
wyłącz zaporę systemu windows

Podobne pytania

+3 głosów
3 odpowiedzi 1,015 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez notverified Początkujący (340 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 494 wizyt
pytanie zadane 17 października 2019 w Bezpieczeństwo, hacking przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 4,543 wizyt
pytanie zadane 15 listopada 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez Martika Nowicjusz (120 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...