• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Głośniki odtwarzają dźwięk tylko przez słuchawki

Object Storage Arubacloud
+1 głos
3,682 wizyt
pytanie zadane 30 lipca 2016 w Sprzęt komputerowy przez pietrzakacper Mądrala (7,480 p.)
Cześć

Mam problem z głośnikami marki Genius, model SP-HF1800A.

Głośniki działały świetnie aż do momentu gdy zacząłem podłączać słuchawki przez wyjście we froncie obudowy głośników. Zdarzyła mi się sytuacja, że po wyjęciu słuchawek dźwięk nie był odtwarzany. Po ponownym włożeniu i wyjęciu słuchawek dźwięk działał. Jednak dzisiaj ta czynność nie przyniosła żadnego skutku,  dźwięk jest słyszalny tylko przez słuchawki.

Podejrzewam, że winę za to ponosi zepsute wyjście słuchawkowe - głośniki "myślą", że słuchawki są cały czas wpięte.

Moje pytanie: Czy da się to łatwo naprawić samemu, na przykład otworzyć głośniki i w ogóle usunąć wyjście słuchawkowe(nie zależy mi na nim bo mam alternatywę w postacie wyjście w obudowie komputera).

Czy może nie kombinować i odsyłać na gwarancję ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
komentarz 30 lipca 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Głośniki odtwarzają dźwięk tylko przez słuchawki

Skoro tylko przez słuchawki, no to nie przez głośniki :P

1
komentarz 30 lipca 2016 przez pietrzakacper Mądrala (7,480 p.)
przez słuchawki wpięte do głośników :)

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 30 lipca 2016 przez Spiral Obywatel (1,330 p.)
 
Najlepsza
Możesz spróbować wpiąć słuchawki do głośników "do połowy" i poruszać na boki , podczas gdy na komputerze masz włączoną muzykę. Jeśli to sprawi że głośniki zaczną grać, to już nie powinny się zepsuć dopóki znów nie wepniesz w nie słuchawek.
komentarz 30 lipca 2016 przez pietrzakacper Mądrala (7,480 p.)
Hehe zadziałało !!!!
komentarz 30 lipca 2016 przez pietrzakacper Mądrala (7,480 p.)
Dziękuję :)
komentarz 30 lipca 2016 przez Spiral Obywatel (1,330 p.)
Cała przyjemność po mojej stronie ;)
Polecam się na przyszłość
0 głosów
odpowiedź 30 lipca 2016 przez KSYMEK Gaduła (3,280 p.)
Możesz próbować w menu urządzenia do odtwarzania zmienić głośniki jako urządzenie domyślne. Nie będziesz musieć odpinać kabla od słuchawek jak będziesz chciał włączyć coś na głośnikach. Spróbuj w ten sposób. U mnie to działa.
komentarz 30 lipca 2016 przez pietrzakacper Mądrala (7,480 p.)
To nie jest kwestia ustawienia w systemie. Sygnał do głośników jest przekazywany, tylko same głośniki ten sygnał przekierowują do swojego wyjścia słuchawkowego.
komentarz 30 lipca 2016 przez KSYMEK Gaduła (3,280 p.)
To w takim razie jak kolega niżej pisze.
0 głosów
odpowiedź 30 lipca 2016 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
Myślę, że jeżeli sprzęt masz jeszcze na gwarancji, to powinieneś skontaktować się z serwisem. Przez samodzielne grzebanie możesz tylko popsuć, a nawet jeśli naprawisz, to pewnie tracisz gwarancję producenta na sprzęt
komentarz 30 lipca 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
dokladnie tak, jesli cos jest na gwarancji to nie ma sie co patyczkowac, zwlaszcza jak sie ma male pojecie o sprzecie
komentarz 30 lipca 2016 przez pietrzakacper Mądrala (7,480 p.)
Rozum mówi oddaj na gwarancje, ale serce majsterkowicza mówi żebym pogrzebał :)
komentarz 30 lipca 2016 przez pietrzakacper Mądrala (7,480 p.)
No to chyba jednak się skończy oddaniem na gwarancję :(
komentarz 30 lipca 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
doskonale znam to uczucie ;)

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 21,380 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 387 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 1,438 wizyt

92,626 zapytań

141,486 odpowiedzi

319,849 komentarzy

62,009 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...