• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Jaki komputer do pracy?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
963 wizyt
pytanie zadane 28 kwietnia 2015 w Offtop przez olsześ Gaduła (3,080 p.)
zamknięte 10 maja 2015 przez olsześ
Cześć,

chce kupić sobie komputer do pracy- montaż filmów, obróbka zdjęć i programowanie (ale w sumie to ostatnie na każdym komputerze mogę robić bez problemów). Rozmawiałem z kilkoma osobami na temat tego czy kupić imaca czy zbudować własnego pc'ta z win i każdy mówił, żebym zbudował własnego, bo za taką cenę (mam 4,5 tyś na komputer) będę bardziej zadowolony z pracy, niż gdybym używał imaca.
Podzielacie opinię osób, które polecają zbudowanie własnego komputera, czy uważa, że praca na imacu będzie mnie satysfakcjonowała i nie będę żałował zakupu sprzętu apple?

A może trochę jednego i drugiego- hackintosh?
Co sądzicie na ten temat?
Apple tworzy komputery i pisze do nich oprogramowanie, więc moim zdaniem hakintosz może działać podobnie do windowsa (chodzi o stabilność systemu), bo sprzęt na którym będzie działał nie będzie prosto od producenta(czyli tak jak windows).
komentarz zamknięcia: Komputer kupiony :)

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 29 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)

No za 4500 to zbyt dobrego Mac'a nie kupisz, można by było pomyśleć nad hackintoshem ale to już musisz wyszukać takie podzespoły, które są w pełni kompatybilne z nim, bo później możesz być rozczarowany (obsługuje mało konfiguracji sprzętowych). Za tą cenę mógłbyś mieć już i5/i7, dobrą grafikę, szybki dysk SSD czego w macu za tę cenę nie uświadczysz.

http://www.tonymacx86.com/building-customac-buyers-guide-january-2015.html

Wybierz coś z tego.

 

komentarz 29 kwietnia 2015 przez olsześ Gaduła (3,080 p.)
imaca urzywanego kupię za 3,5 tyś z core i5 cztero rdzeniowy, 8 gb ramu, grafiką Intel Iris Pro 5200 z 1.5 GB GDDR5, pamięć HDD 1tb. Mógłbym kupić za 650 zł 16 gb ramu i za 250 sprzedać stare, kieszeń na ssd za 100 zł i dysk za 300 zł, wtedy miałbym trochę szybszego maca za 4400zł i + taki, że oprogramowanie napisane pod sprzęt
komentarz 29 kwietnia 2015 przez szmq Pasjonat (22,770 p.)
w MACU można wymieniać podzespoły? myślałem, że RAM jest przylutowane czy coś
komentarz 29 kwietnia 2015 przez olsześ Gaduła (3,080 p.)
można wymieniać podzespoły :)
0 głosów
odpowiedź 29 kwietnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Do jakiej kwoty?
komentarz 29 kwietnia 2015 przez olsześ Gaduła (3,080 p.)
Mogę wydać max 4500 zł, więc jak imaca to używanego bym kupował.
komentarz 29 kwietnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Za 4500 masz super maszyne do grania czy do obróbki wideo, a nie jakies imaki ;p
Ja bym skladał zajebistego PC a imaki zostawił hamerykanom
komentarz 29 kwietnia 2015 przez olsześ Gaduła (3,080 p.)
Jak możesz to podaj specyfikacje tej super maszyny :)
komentarz 29 kwietnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Ja akurat jestem zwolennikiem kupowiania niektorych podzespołów używanych, gdyż nie widze sensu aby były nowe.

Uzywany CPU/GPU/MOBO/RAM sprzet wtedy jest tak samo sprawny a można wskoczyć o klase wyżej przy tej samej cenie... Jedyne co musi być nowe to HDD/SSD Monitor, klawiatura i myszka oraz PSU  ew. obudowa..
komentarz 29 kwietnia 2015 przez olsześ Gaduła (3,080 p.)
Wolałabym gdybyś podał model procesora, płyty głównej, karty graficznej, ram, chłodzenia, zasilacza za które zapłacę max 4,5 tyś.
komentarz 29 kwietnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
edycja 29 kwietnia 2015 przez Mizukage
To trzeba poswiecic troche czasu na przegladanie ofert itd.
Poza tym nie wiadomo czy potrzebujesz tylko budy czy wszystkiego razem z monitorem klawiatura myszka glosnikami sluchawkami itp. zeby odpowiedni rozlozyc kwote
0 głosów
odpowiedź 29 kwietnia 2015 przez el_dawidos Bywalec (2,090 p.)

Cześć :) Ja osobiście polecam zbudowanie własnego kompa :)
Dlaczego złożenie własnego komputera ??

1. Kupujesz podzespoły jakie ci potrzeba (nie tracisz kasy na podzespoły których ci nie potrzeba). 

2. Oszczędzasz pieniądze za składanie kompa (Kupujesz najtańszą obudowę).

3. Uczysz się a nie czekasz na gotowe :) (nikt nie wie co może się w życiu przydać).

4. Masz satysfakcję że złożyłeś własnego kompa :)

 

 

Jeśli chodzi o podzespoły do twgo kompa to:

 

Płyta główna: MSI B85-G43 cena ok 300zł

Procesor: Procesor Intel Core i7-4770K 4 rdzenie 3,5GHz BOX cena ok 1400zł

Pamięć Ram: Kingston DDR3 HyperX Beast    8GB/1600 cena ok 300zł

Karta Graficzna - Gigabyte Radeon R9 270X 2048MB 256b WindForce3X OC cena ok 800zł

Zasilacz: Thermaltake Smart SE 730W Modular cena ok 340zł

Razem: 3140zł

Resztę możesz sobie dokupić sam :)

Jak masz jakieś pytania wal :)

 

 

 

 

komentarz 29 kwietnia 2015 przez olsześ Gaduła (3,080 p.)
jaki system byś na to wgrał (ios czy windows)? na którym praca byłaby stabilniejsza (żeby nie wywalało programów)?
komentarz 29 kwietnia 2015 przez el_dawidos Bywalec (2,090 p.)
Nigdy nie miałem dotyczynienia z ios także się nie wypowiem.
komentarz 29 kwietnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Za malo ramu do obróbki wideo, nie ma obudowy wliczonej, zasilacz sic!
MSI tez srednio.
komentarz 29 kwietnia 2015 przez el_dawidos Bywalec (2,090 p.)
edycja 29 kwietnia 2015 przez el_dawidos
Co do Ramu przecież podałem tylko przykład nie musi kupować tylko 8GB, ja posiadam ten zasilacz i jestem z niego bardzo zadowolony. Co do płyty głównej polecam poczytanie opinii na jej temat a potem wypowiadanie się  :).

Pozdrawiam
0 głosów
odpowiedź 29 kwietnia 2015 przez robert9620 Stary wyjadacz (11,640 p.)
Mac to moglby byc dobry pomysł, ale mimo wszystko polecam sobie samemu coś sklecić. Polecam stronę gral.pl jest tam fajnie zrobiony "program" gdzie po kolei wybierasz podzespoły i później pokazują ci tylko podzespoły pasujące do juz wybranych (zaczyna się od wybierania po kolei od procesora i w wlasnie takiej kolejności ze ma to sens). Według mnie strona jest świetna. Pamiętaj tylko żeby wziąć wystarczająco mocny zasilacz bo może lepiej dopłacić do niego 50 zl i dać sobie możliwość r rozbudowy ?
komentarz 29 kwietnia 2015 przez olsześ Gaduła (3,080 p.)
Skoro imac mógłby być dobrym pomysłem to dlaczego jednak polecasz budowę własnego sprzętu?
komentarz 30 kwietnia 2015 przez robert9620 Stary wyjadacz (11,640 p.)
Bo jestem fanem Microsoftu i nie lubię rozwiązań Apple, jednak obiektywnie patrząc, dużo ludzi chwali osx i macki.
0 głosów
odpowiedź 29 kwietnia 2015 przez specter12345 Początkujący (390 p.)
Ja bym proponował zbudować coś na xeonie i jakieś 16 gb ram, karta graficzna chyba odpada nie?
komentarz 29 kwietnia 2015 przez olsześ Gaduła (3,080 p.)
Nie rozumie, jak to karta graficzna odpada?
komentarz 30 kwietnia 2015 przez specter12345 Początkujący (390 p.)
No zrozumiałem że nie chcesz karty nie?
komentarz 30 kwietnia 2015 przez olsześ Gaduła (3,080 p.)
Chcę kartę :)
komentarz 30 kwietnia 2015 przez specter12345 Początkujący (390 p.)
To poczekaj zaraz podrzucę odnośnik do morele z najlepszą możliwą konfiguracją. O jakim montażu i obróbce wgl mówimy? Profesjonalnie czy amatorsko?
komentarz 30 kwietnia 2015 przez specter12345 Początkujący (390 p.)

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 115 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 428 wizyt
pytanie zadane 17 listopada 2015 w Offtop przez jako6 Bywalec (2,550 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 657 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...