• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pytania dotyczące iMac'a

Object Storage Arubacloud
0 głosów
427 wizyt
pytanie zadane 17 listopada 2015 w Offtop przez jako6 Bywalec (2,550 p.)

Zamierzam z około pół roku  kupić nowy komputer. Wybór padł na "27-calowy iMac z wyświetlaczem Retina 5K".   I mam kilka pytanek (aktualnie jest posiadaczem systemu Windows 10):

-Czy system na iMac nie utrudni mi dalszej nauki C++ i Javy (czy jest jakis zamiennik C++ Buildera na iMac)

-Czy taki sprzęt wystarczy mi na dłużej niż zwykły PC z Windows

-Czy na iMac znajde programy: G DATA Internet Security, Skype, Microsoft Office, Firefox, CodeBlocks, Eclipse

-Jeśli któryś z programów wyżej wymienionych niema wersji na iMac to czy znacie jakieś dobre zamienniki

-Czy w systemie na iMac brakuje wiele rzeczy z Windowsa

 

laughWiem ,że "Google nie gryzie" ale ostatnio prawie wogóle niema w domu więc proszę o wyrozumiałość.

 

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 22 listopada 2015 przez szmq Pasjonat (22,770 p.)
wybrane 7 grudnia 2015 przez szmq
 
Najlepsza
Co ja czytam... Niektórzy myślą, że jak ktoś nie programuje w Objective-C to niepotrzebny Mac albo, że głównie na Mac jest wykorzystywany Objective-C, który ma już przecież lepszego zamiennika :) Mac nie utrudni Ci dalszej nauki C++ i Javy. Prawie wszystko na Maca masz przełożone razem z produktami Microsoftu. Jak kupujesz komputer za 5k to raczej byłbyś w stanie popatrzeć co będzie Ci potrzebne. Taki Skype i większość produków jest dostępne dla Maca. Po prostu popatrz na stronę producenta :) Będąc programistą powinieneś ogarniać wyszukiwarkę. Jeżeli czegoś nie ma to na pewno znajdziesz zamiennika :)
0 głosów
odpowiedź 17 listopada 2015 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Na iMacu zdaje się możesz mieć eclipse z pluginem dla cepa. Ale generalnie dla jabłuszka to raczej Objective-C. smiley

0 głosów
odpowiedź 22 listopada 2015 przez Int_main Bywalec (2,850 p.)
Ogólnie sam jestem fanem Apple, więc nie zrozum mnie źle, ale po co kupować iMaca, skoro nie jest Ci on bezwzględnie potrzebny, tzn skoro nie chcesz programować w Objective-C? Bo skoro chcesz robić na iMacu wszystko co nie jest przeznaczone dla OS X to po co Mac? :D
Co do Javy, to Eclipse ma wersje dla OS X: https://www.eclipse.org/downloads/?osType=macosx
Jeśli o C++ chodzi to XCode : http://jtdaugh.github.io/xcode-umich/
Ale czy to co napiszesz na Macu będzie działało na Windowsie, to ręki nie dam.

Swoją drogą to nie jest tak, że Apple jest niezawodny, znam przyapdek spalonej matrycy w MacBook'u Air, a i mój iPhone coraz bardziej zamula :D

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 959 wizyt
pytanie zadane 28 kwietnia 2015 w Offtop przez olsześ Gaduła (3,080 p.)
0 głosów
6 odpowiedzi 321 wizyt
pytanie zadane 5 października 2017 w Grafika i multimedia przez Przemo_J Początkujący (320 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 1,547 wizyt
pytanie zadane 26 września 2016 w Sprzęt komputerowy przez Domekzcpp Początkujący (360 p.)

92,555 zapytań

141,400 odpowiedzi

319,537 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...