• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przygotowanie do matury

Object Storage Arubacloud
+1 głos
346 wizyt
pytanie zadane 28 kwietnia 2015 w C i C++ przez Maturzysta Nowicjusz (130 p.)
Witam wszystkich. Jak poradzić sobie z przygotowaniami do matury z informatyki? Może ktoś z maturzystów ubiegłych lat podzieli się swoimi doświadczeniami jak się do egzaminu przygotowała? Jakaś literatura, kursy? Byłbym wdzięczny za każdą odpowiedź. Pozdrawiam.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 28 kwietnia 2015 przez Kuba Stary wyjadacz (12,460 p.)
Arkusze z poprzednich lat.

Mogę personalnie spytać, na jaki kierunek potrzebna jest matura z informatyki?
komentarz 28 kwietnia 2015 przez iwan9449 Pasjonat (20,810 p.)
Informatyka :)
komentarz 28 kwietnia 2015 przez Kuba Stary wyjadacz (12,460 p.)
Jakie miasto i uczelnia? Zazwyczaj wymagana jest jedynie rozszerzona matematyka.
komentarz 28 kwietnia 2015 przez iwan9449 Pasjonat (20,810 p.)
Politechnika Białostocka, Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska...
0 głosów
odpowiedź 28 kwietnia 2015 przez iwan9449 Pasjonat (20,810 p.)
Ja pisałem rozszerzenie w zeszłym roku i uważam, że sposób przygotowywania się zależy w dużej mierze od Twoich umiejętności. Ja osobiście rozwiązywałem matury z poprzednich lat, daje to dobry obraz zakresu wiedzy jaki jest wymagany do napisania takiej matury. Matura jest bardzo schematyczna, po przerobieniu kilku arkuszy powinieneś już czuć się pewniej. Warto jest przećwiczyć podstawowe algorytmy takie jak nwd, silnia, ciąg fibonacciego, sprawdzanie czy wyraz jest palindromem, sprawdzanie czy liczba jest liczbą pierwszą itp. :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,061 wizyt
pytanie zadane 24 czerwca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez arek01996 Stary wyjadacz (12,100 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 527 wizyt
pytanie zadane 11 lutego 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez it_atari Początkujący (360 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 554 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Hubert_123 Początkujący (380 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...