• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

aplikacja Android - użyteczny minimalizm czy efekciarska uga buga [ankieta]

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
446 wizyt
pytanie zadane 18 czerwca 2016 w Nasze projekty przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)

Od kilku miesięcy męczę się nad aplikacją. Mechanika śmiga, jednak mam dwie zupełnie oderwane od siebie wizje designu. Poniżej screeny prototypów. Jako że aplikacje są dosyć podobne do nowoczesnych stron internetowych, ufam waszej wiedzy, proszę, wyraźcie swoje opinie i zastrzeżenia, albo chociaż oddajcie głosik w ankiecie :) .

ps. Tam na dole jest tylko opis animacji w aplikacji, w sumie nic ważnego, żeby zaraz tl:dr  w komentarzach nie było. Ogólnie wystarczy,  zupełnie jak w lekturach szkolnych,  oglądnąć obrazki :D. 

 

     

             

 

Kolorowa wersja opiera się na alphie, obrazkach we flat designie, animacjach w tle. Obrazki pod nawykami są animowane (nie konkretnie te, te wygrzebałem z czeluści dysku na potrzeby tego screena), zmieniają się w zależności od pory dnia, mniej więcej co dwie godziny. Praktycznie wszystko przyozdobione jest obrazkami, ikonografikami, jest kolorowe, przezroczyste, i aż prosi się o polizanie :D . 

Wersja monokolorowa(no prawie mono) występuje w dwóch wersjach - biało czarnej i zielono granatowej, odpowiednio tryb dzienny i nocny. Na jednym ze screenów pokazane jest właśnie przejście między nimi. Wszystko jest minimalistyczne, animacje oparte są na efekcie trzeciego wymiaru - panel informacji rozkłada się jak harmonijka, pomiędzy oknami aplikacji jest przejście "trójwymiarowej kostki", usuwane rzędy wsuwają się pod spód etc. 

Może dubeltówka? Co sądzicie o wydaniu obu wersji, pod różnymi nazwami. Sam zrobię sobie konkurencję czy może załatwię monopol :D ? Jak byście rozwiązali to od strony marketingowej?

UWAGA! Jeżeli jesteś zainteresowany kształtowaniem nawyków, filozofią Slight Edge czy zwyczajnie i po staremu chcesz być bardziej regularny w działaniu, za tydzień ruszają zamknięte beta testy aplikacji. Wszyscy aktywni testerzy dostaną kilka bonusów... ale o tym za kilka dni :).

Możliwe odpowiedzi:
Rozbudowana - wielokolorowa (3 głosów, 27%)
Minimalistyczna - monokolorowa (8 głosów, 73%)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 18 czerwca 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
edycja 18 czerwca 2016 przez KubenQPL
Zagłosowałem na minimalistyczną bo jestem zwolennikiem flat designu ale ta rozbudowana też bardzo mi się podoba więc na twoim miejscu kierowałbym się swoim własnym osądem lub wybrał jeden a resztę dać np za opłatą, nie ograniczałoby to możliwości aplikacji, a tobie dałoby szansę na zarobek. Jak robiłeś ten design? Normalnie przy użyciu standardowego Android SDK czy może jakieś dodatkowe biblioteki? I co ta apka będzie robić? EDIT: wybacz, dopiero teraz zauważyłem pasek z ios a nie z Android. Aplikacja mobilna odrazu mi się skojarzyła z androidem. Odpowiedz więc ale tak jakby pytania były zadane o iOS, bo biblioteki pewnie i tak pod obydwie platformy.
komentarz 18 czerwca 2016 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
edycja 19 czerwca 2016 przez Dash
Aplikacja służy do rozwijania nawyków, powtarzających się zachowań. Każda pozycja na liście to jedno takie zachowanie, z przypisaną częstotliwością. Jeżeli je wykonasz, przesuwasz nawyk w prawo, a on  spada na koniec kolejki jako wykonany, jeżeli nie, przed upływem określonego okresu czasu najpierw przypomni o sobie powiadomieniem, a następnie zaliczy się jako niewykonany. Ewentualnie nawyk możesz też "ominąć", gdy pamiętasz o nim, a np. nie możesz z przyczyn losowych wykonać. Dzięki temu przeskakuje się największą trudność wprowadzania nawyków, pamiętanie o nich. Plus zawsze możesz spojrzeć wstecz i zobaczyć rozwój swojej samodyscypliny. Wpadłem na to jak mi kolejny raz uschły kwiaty w pokoju :D.

Sama apka pisana jest w Corona sdk, co było chyba największym błędem. Ogólnie to praktycznie każdy element jest pisany od zera. Zajęło mi to 3 miesiące, jest tam sporo matematyki, przejść, animacji. Jak skończę to prawdopodobnie te wszystkie moje ulepszone widgety pushnę na githuba czy gdzieś, jest tego sporo.

Płatny content będzie, nie będzie jednak znacznie wpływał na funkcjonalność aplikacji. Tak jak mówisz, dodatkowe tła, tematy kolorystyczne etc.

@edit Aplikacja jest zarówno na Androida jak i IOS. Wersja na  Antka wyjdzie jednak około miesiąca wcześniej.
komentarz 19 czerwca 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Bardzo fajny pomysł, potrzeba matką wynalazków :D Sam piszę w czystym Android SDK i też robię apkę wymyśloną na bazie potrzeby, narobiłem się już przy niej jakieś 3 miesiące ale od miesiąca mam zastój :P
komentarz 19 czerwca 2016 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
A tak z ciekawości, jaką apkę robisz.

Zastoje się zdarzają, szczególnie jak się przy projektowaniu nie pomyśli. Ja juz mam za sobą przepisywanie całego kodu od zera :p.
komentarz 19 czerwca 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Też przepisywałem apkę bo zacząłem ją robić w xamarin kiedy w darmowej wersji były ograniczenia, więc przerzuciłem się na czysty Android SDK. Apka będzie przypominać o nowych odcinkach ulubionych seriali,prawie wszystko gotowe oprócz samego przypominania w powiadomieniach, chciałem żeby regularnie o tej samej porze codziennie przypominało, i przypomina ale o losowych porach i nie umiem tego naprawić (robiłem zgodnie z dokumentacją)
komentarz 20 czerwca 2016 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Pomógłbym, ale powiadomienia dopiero jutro implementuje :D. Skąd się uczyłeś tworzenia w "klasyczny" sposób? Następną apkę też muszę pisać w sdk, i zastanawiam się czy warto uczyć się Javy i robić to po Bożemu, czy klepać w NDK.
komentarz 20 czerwca 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Możesz napisać na maila to można pogadać, powymieniać się doświadczeniami a może w przyszłości coś razem zrobimy (maila wyślę ci na priv). O ile dobrze pamiętam to Javy uczyłem się z filmików thenewboston, a konkretne rzeczy pod androida też od niego i paru innych którzy mieli tematy które mnie interesowały. NDK, jak sam google mówi nie służy do pisania normalnych apek bo nie jest on całkowicie gotowy i w ogóle został stworzony do pisania bardziej wymagajacego kodu np. gry.

Podobne pytania

+3 głosów
1 odpowiedź 174 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 286 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 263 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2021 w Inne języki przez MateuszSikorski Obywatel (1,070 p.)

92,595 zapytań

141,444 odpowiedzi

319,717 komentarzy

61,980 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...