• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia vs Kursy ? Co wybrać ?! Proszę o pomoc.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,285 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez MR.X Użytkownik (860 p.)
Witam

Od pewnego czasu mam głowie dylemat, który nie daje mi spokoju. Próbowałem to przemyśleć na kilka razy, ale dalej nie mogę utwierdzić się w przekonaniu i zostać przy jednej decyzji.
Mianowicie, obecnie zacząłem pierwszy semestr studiów magisterskich (IV rok) stricte związanych z branżą wydobywczą/paliwową (obronę inż miałem w styczniu).
Niestety w trakcie studiów wraz upływającym czasem, doszedłem do wniosku, że raczej to nie jest to co chciałbym robić. Idąc na studia, nie miałem za bardzo pojęcia jak one wyglądają, stąd stwierdziłem, że nie jestem "wystarczająco inteligentny", aby studiować informatykę. W trakcie studiów na własną rękę rozwijałęm swoje zainteresowania związane z informatyką, obecnie na własną rękę staram się poszerzać swoją wiedzę z programowania. Zdecydowałem, że czas na jakieś zmiany. Dlatego też chciałbym usłyszeć opinię innych osób, czy warto podejmować studia od nowa na kierunku Informatyka ? Czy lepiej może dokończyć obecne studia, a w trakcie rozważyć różne kursy związane z programowaniem itp. np. https://codecool.pl/o-szkoleniu/
Proszę o podzielenie się swoimi opiniami i uwagami. Z góry dziękuję i pozdrawiam ;)

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 16 czerwca 2016 przez RegularLemon Stary wyjadacz (12,280 p.)
Chcesz nauczyć się programować? Studia zaoczne + praca. Nie ma sensu kontynuować kierunku, który Cię nie interesuje.
0 głosów
odpowiedź 16 czerwca 2016 przez phper Nowicjusz (160 p.)
Dedykowane kursy na pewno są lepszym rozwiązaniem w zdobywaniu wiedzy od ogólnie pojętego studiowania,szczególnie jeśli po kursie jest certyfikowany egzamin, praktyka lub możliwość zatrudnienia.

 

Problem tkwi nie w samych kursach czy studiowaniu, ale w ich dostępności dla osób pracujących,czytaj: nie posiadających sponsora na darmową edukację.

Utrzymanie, życie kosztuje, a to skłania do pracy, praca zaś zajmuje czas potrzebny na studia,tym bardziej jeśli gdy pracujemy poza krajem, np ze względów braku pracy i dostępności mieszkania w kraju.

W Polsce nie ma socjalu dla studentów na utrzymania oraz dedykowany kursów online czy weekendowo dla osób pracujących i to jest podstawowy problem ograniczający dostępność do edukacji. Sam chętnie uczestniczyłbym w takimi 18 miesięcznym kursie, z dojazdem na egzaminy. Jednak to pewnie szkolenia dzienne i stacjonarne, czyli dla wybranych.
0 głosów
odpowiedź 16 czerwca 2016 przez Józef Mądrala (5,200 p.)
Trochę szkoda przerywać studia po takim czasie. Nie wiele wiem o branży paliwowej, ale czy nie możesz połączyć tego z Twoimi zainteresowaniami informatycznymi? Zastanawiam się, czy nie mógłbyś pójść na informatykę zaocznie i zacząć tworzyć programy związane z dziedziną, którą już poznałeś? W ten sposób mógłbyś wykorzystać to, co już wiesz i umiesz (czyli czas poświęcony na studia nie będzie straconym), ale jednocześnie rozwijając to, co lubisz.

To tylko sugestia - sam się zastanów, czy jest to w ogóle możliwe.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 297 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 131 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 138 wizyt

92,583 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,669 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...