• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przerywa Internet co 5 min... Proszę o pomoc ;(

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
292 wizyt
pytanie zadane 6 marca 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Astralny Nowicjusz (140 p.)
Witam,  tak jak w temacie... Internet po prostu wywala co 5 minut. Zrobiłem nie dawno format kompa i dalej to samo. Co dziwne najczęściej przerywa po południu, gdzieś od 12 do nawet 22. Tak jak z rana to przerywa raz na jakiś czas. Skontaktowałem się z dostawcą internetu i powiedział że nie wie co może być nie tak i że to nie od nich... co jest prawdą bo na telefonach i drugim kompie działa elegancko...

PS. Dostawcą jest Vectra

Proszę. Pomóżcie ;(
komentarz 6 marca 2019 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

Skontaktowałem się z dostawcą internetu i powiedział że nie wie co może być nie tak

Proponowałbym zmianę dostawcy Internetu jeśli nie wiedzą dlaczego ich usługa nie jest dostępna :> 

komentarz 6 marca 2019 przez Astralny Nowicjusz (140 p.)
Zmieniłbym dostawce ale nie mam w pobliżu innych
komentarz 6 marca 2019 przez Astralny Nowicjusz (140 p.)

@Mariusz08, Tylko że mieszkam trochę na tak zwanym "Zadupiu" i nie ma innego dostawcy...

komentarz 7 marca 2019 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Cześć.

Spróbuj skonfigurować kartę sieciową z stałym adresem IP (dla sieci lokalnej) oraz DNS_ami  8.8.8.8  8.8.4.4  lub zmień tylko DNS

Kilka lat wstecz miałem podobny problem,polecono mi zmienić DNSy.

Od tego czasu nie mam problemów z połączeniami

Problem może leżeć gdzie indziej (system,sprzęt) ale ta informacja może się przydać.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 6 marca 2019 przez MiszczuBD Mądrala (5,320 p.)
obciążenie sieci ? podepnij router do innego gniazdka. Zepsuty router ? zakłócenia ze strony sąsiadów ? sprawdź któryś z nich to raczej odpowiedź na twoje pytanie
0 głosów
odpowiedź 6 marca 2019 przez coderCpp93 Gaduła (4,200 p.)
Pierwsze co pomyślałem to, że usługa DHCP na routerze co 5 minut odświeża dzierżawę, ale skoro telefony i drugi komputer łączy się normalnie to nie. Powiedz, czy komputer łączy się poprzez skrętkę, czy poprzez WiFi. Możliwe, że jest po prostu za daleko lub materiał, z którego zbudowane są ściany skutecznie zatrzymuje sygnał.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 979 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 154 wizyt
pytanie zadane 3 lutego 2022 w Sieci komputerowe, internet przez BonskoStev Nowicjusz (120 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 830 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...