• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka dla programisty ..

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,413 wizyt
pytanie zadane 27 kwietnia 2015 w Inne języki przez Szymon Szendzielorz Obywatel (1,560 p.)
Chłopaki programiści :) Jakie polecacie książki do nauki programowania ? Które juz na przykład sami przeczytaliście itp :D Lub co bardziej polecacie nauka z jakiś stron internetowych, filmów (jak od pana Mirosława) czy książki ? czy wszystko naraz ? Jak to u was wyglądało ? Pozdrawiam :D

7 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 27 kwietnia 2015 przez Arsetus Gaduła (4,760 p.)
wybrane 28 kwietnia 2015 przez Szymon Szendzielorz
 
Najlepsza
Jeśli miałbyś zamiar wydawać pieniądze na książki, to z języka C++ polcam książkę Jerzego Grębosza "Symfonia C++ Standard" (przeczytałem ją całą 3 razy mimo, że ma około 1300 stron).

Jeśli nie masz zamiaru tracić jeszcze pieniędzy na początki nauki, to polecam książkę "Od zera do gier kodera" dostępne za darmo tutaj: http://www.cs.put.poznan.pl/arybarczyk/Kurs%20C++.pdf

Polecam również stronę, która jest bogata w kursy C++, a mianowicie : http://cpp0x.pl

Co do innych języków to polecam zapoznać się z propozycjami Pana Mirosława: http://miroslawzelent.pl/ksiazki-warte-uwagi

Poza tym przeglądnij pare tematów na forum, z tego co pamiętam były już tematy bardzo obszerne w propozycje książek.

Pozdrawiam.
komentarz 27 kwietnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Tak z ciekawosci ile sie naczyles po przeczytaniu symfonii 3 razy?
komentarz 27 kwietnia 2015 przez Arsetus Gaduła (4,760 p.)
Tak powiem, że umiem dokładnie użyć podstaw bez potknięcia oraz wiele innych rzeczy. Jedyne co mi sprawia problem do teraz to wskaźniki.
komentarz 27 kwietnia 2015 przez Wiktor Stary wyjadacz (11,120 p.)
Czyli warto poświęcić czas na przeczytanie tej książki czy lepiej w tym czasie skupić się na jakimś kursie?
komentarz 27 kwietnia 2015 przez Arsetus Gaduła (4,760 p.)
Warto przeczytać ją w wolnym czasie. Ta książka to majstersztyk. Jedna z najlepszych książek o programowaniu. Natomiast inne kursy możesz bez problemu zacząć. Ja obecnie czytam 3 książki o programowaniu oraz jestem na bieżąco z czteroma kursami.
komentarz 27 kwietnia 2015 przez Wiktor Stary wyjadacz (11,120 p.)

Można ją gdzieś nabyć w PDF-ie? smiley

komentarz 27 kwietnia 2015 przez Arsetus Gaduła (4,760 p.)
Można sciągnąć starą wersję symfoni, nowej jeszcze nikt nie udostępnił. Ja posiadam ją w formie papierowej. Warto kupić, 80zł za takie dzieło to nic.
0 głosów
odpowiedź 27 kwietnia 2015 przez SebastianGomularz Dyskutant (9,370 p.)
A jakiego języka programowania chcesz się nauczyć jeżeli o video polecam strefakursów .pl
komentarz 27 kwietnia 2015 przez Szymon Szendzielorz Obywatel (1,560 p.)
Na razie zaczynam opanowywać, niewiem jescze dokładnie jakich języków będę się uczył ale zaczynam z C++ i html
komentarz 27 kwietnia 2015 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
Na strefie kursów jest video kurs C++ od zera do bohatera, poodno fajny ale kosztuje ponad 100 zł. Ja mam problem z książkami bo rzadko kiedy którą kończę a video kursy ogląda się przyjemnie :)
komentarz 27 kwietnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Mam na dysku troche ze strefy kursów i slabo to oceniam
0 głosów
odpowiedź 27 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)

Ja od siebie dodam

  • "Język C++ Szkoła Programowania" S. Pratha
  • Równoległa nauka np. z filmami Pana Mirosława
  • Robienie mnóóóóstwa zadań, przykładów, etc.

Co najważniejsze - nie zniechęcaj się jak coś Ci nie wychodzi - polecam taką metodę http://pl.wikipedia.org/wiki/Metoda_gumowej_kaczuszki

Wydaje się śmieszne nie? Ale tak naprawdę to działa i czasami pomoże Ci rozwiązać niejeden problem. :)

Powodzenia!

0 głosów
odpowiedź 27 kwietnia 2015 przez specter12345 Początkujący (390 p.)
Ja polecił bym ci:

-Czysty Kod

Co do innych to szczerze polecam propozycje Arestusa, symfonie c++.
komentarz 27 kwietnia 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
stosujesz sie do zalecen z czystego kodu takich jak tworzenie wielu funkcji, aby kod byl bardziej czytelny i krotszy?
komentarz 27 kwietnia 2015 przez specter12345 Początkujący (390 p.)
A są jakiekolwiek przeciw wskazania? Jeżeli tak to chętnie je poznam, warto wiedzieć coś nowego.
komentarz 27 kwietnia 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
teoretycznie program jest wolniejszy :D
0 głosów
odpowiedź 27 kwietnia 2015 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
Ale w jakim języku ? Jak PHP to mogę polecić książkę Hasin Hayder - ''Programowanie obiektowe w PHP5'' Heliona. Dobre wprowadzenie do OOP
0 głosów
odpowiedź 27 kwietnia 2015 przez Szymon Szendzielorz Obywatel (1,560 p.)
A co lepsze według was Filmy (jak kursy czy pana mirosława) czy książki ?
komentarz 27 kwietnia 2015 przez oskarrrrrrr Obywatel (1,020 p.)
Wydaje mi się, że bardzo dobry efekt (o ile nie najlepszy) można otrzymać mieszając wszystkie te sposoby. Oczywiście dalej najważniejsze, żeby samemu ćwiczyć :)

Pozdrawiam.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 576 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2015 w Offtop przez varazand Początkujący (320 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 422 wizyt
0 głosów
10 odpowiedzi 1,051 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...