• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Informatyka czy Mechatronika ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
5,056 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Nightv13 Użytkownik (850 p.)
Witam ! W tym roku Kończę gimnazjum i musze wybrać kolejna szkołę i tu jest problem ponieważ mam do wyboru dwie szkoly : -Technikum profil informatyka -Technikum profil Mechatronika I tu mam do was pytanie odnośnie tych dwóch profili 1 gdzie lepiej pójść i dlaczego 2 gdzie jest lżej odnośnie nauki 3 kto z was chodzi na któryś z tych kierunków i co może o nich powiedzieć 4 czy po tym technikum jakieś studia czy może nie koniecznie 5 jak z praca potem i z wynagrodzeniem ;) Ogólnie interesuje się tym i tym i dlatego mam taki problem ;) Z góry dzięki za odp

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 27 kwietnia 2015 przez Arsetus Gaduła (4,760 p.)
1. Informatyka, ze względu na łatwiejszy start w przyszłość.

2. Informatyka, ponieważ Mechatroinkę najlepiej przyswajać w wieku dorosłym, czyli studia.

3. Ja wybrałem informatykę ze względu tych dwóch powyższych powodów. Na informatyce, jak to we wszystkim trzeba się douczać na własną rękę, bo uczą tylko sztywnych podstaw (ja miałem mały wyjątek, na luźnych lekcjach nauczyciel uczył nas podstaw elektroniki wysokonapięciowej).

4. Studia, to zależy czy chcesz tracić parę kolejnych lat, czy wolisz dokształcić się na własną rękę przez okres technikum. Polceam opcję drugą.

5. Skoro siedzisz na forum programistycznym, to znaczy że się tym interesujesz. Pocieszę Cię, że na programistów jest duże zapotrzebowanie, oraz że programista zarabia najwięcej ze wszystkich dziedzin informatyki. Tylko czasami grafika jest dobrze opłacalna, w sensie gdy taki ZUS zleci Ci zrobienie loga, które robi się w 5 minut za 1.6mln zł.

Pozdrawiam i miłego dnia.
komentarz 27 kwietnia 2015 przez Nightv13 Użytkownik (850 p.)
Dzięki za pomoc ! ;)
+1 głos
odpowiedź 26 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Ja sam stoję przed tym wyborem, ale wybieram informatykę. Mechatronika - po niej mozesz zostać jakimś programistą robotów, mikroprocesorów, ewentualnie - tzn najczęściej będziesz pracował w fabryce nadzorując pracę maszyn. Wiem od kolegi, że tam jest dużo elektroniki, programowanie w C++ i C. Informatyka - możesz zostać programistą, nauczycielem, jakimś specjalistą od bezpieczeństwa, pentesterem, dostawcą usług teleinformatycznych. Dużo pracy przy kompie(no a jak xD). Więcej nie wiem, piszę to co sam wiem :)
komentarz 26 kwietnia 2015 przez Nightv13 Użytkownik (850 p.)
Ok, dzięki ;)
0 głosów
odpowiedź 26 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Zgodzę się z kolegą.
To Ty powinieneś najpierw napisać, co lubisz robić, jak to widzisz, czy interesuje Cię przemysł, naprawa maszyn, programowanie mikrokontrolerów, czy może raczej programowanie samo w sobie :P
komentarz 26 kwietnia 2015 przez Nightv13 Użytkownik (850 p.)
Raczej programowanie robotów itd lecz pisanie aplikacji na PC tez lubie i dlatego mam ten problem ;)
komentarz 26 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Popatrz na plan zajęć - przedmioty.
Wiesz, zawsze się wydaje,że niewiadomo co się będzie robiło, a to i tak wszystko zależy od tego na jakich nauczycieli trafisz.
Poza tym to dopiero technikum, więc jak coś to na studia pódziesz już właściwe
komentarz 27 kwietnia 2015 przez Nightv13 Użytkownik (850 p.)
W sumie racja. Dzięki za pomoc
komentarz 27 kwietnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
Skoro interesuje cię programowanie robotów to idź na mechatronikę, a w domu będziesz sobie pisał aplikacje desktopowe czy co tam chcesz.
0 głosów
odpowiedź 26 kwietnia 2015 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
Idź w IT tylko pamiętaj że to ciągła nauka nowych technologii ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 313 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez arcanacra Początkujący (490 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,188 wizyt
+1 głos
4 odpowiedzi 4,516 wizyt

92,581 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,666 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...