• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia, gamedev a mechatronika, a automatyka i robotyka

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,187 wizyt
pytanie zadane 28 listopada 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez White Początkujący (360 p.)
Cześć!

Jestem obecnie uczniem liceum więc czas najwyższy zastanowić się nad dalszą szkołą. Uczę się obecnie w klasie matematycznej, a w przyszłości chciałbym pracować w gamedevie w studiach pokroju CDProjektRed albo Techland.

Moim celem jest AGH jednakże próg na informatykę który wynosił około 900 przy przeliczniku

   Punkty = 4 (matma rozszerzona+podstawowa) + język obcy podstawowy + rozszerzony

jest straszny...

Zauważyłem że na mechatronikę próg wynosił około 700-800 podobnie na automatykę. Jest on dla mnie w zasięgu.

Chciałbym pogodzić ewentualny staż pogodzić ze studiami dziennymi (nie wiem jeszcze jak to zrobię :D )

Zdaję sobie sprawę że w branży liczą się umiejętności jednakże skoro jestem w liceum to wypadałoby skończyć jakieś porządne studia chociażby dla samego papierka.

 

Co o tym sądzicie? Czy dobrym pomysłem jest pójście na mechatronikę lub automatykę i robotykę a nastepnie lub w trakcie pracować w gamedevie?

PS: Byłbym wdzięczny gdyby absolwent lub obecny student jednego z 3 powyższych kierunków niekoniecznie na AGH opowiedział coś o kierunku :D

 

Z góry dzięki!

Pozdrawiam! :D

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 28 listopada 2017 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)

Skoro masz jasno określoną działkę którą chcesz się zajmować to po co chcesz tracić czas na studiowanie czegoś innego?

Co do AGH to ok IET i EAIIB  może straszą (co do tej uczelni to warto było się pobawić w diamentowy indeks - pewne przyjęcie i w sumie nie jakoś specjalnie trudne, teraz żałuj) ale jest informatyka stosowana na wydziale FIS z progiem ok. 840 pkt, albo na wydziale IMIIP próg 700 pkt. - o tej drugiej dużo nie słyszałem ale może ta pierwsza będzie dobrym rozwiązaniem? Poza tym na innych uczelniach progi na informatykę są różne, więc możesz spokojnie znaleźć coś dla siebie (oczywiście jeżeli będziesz w stanie osiągnąć sensowny wynik na maturze - 800 AGH'owskich punktów to już sensownie) jakaś politechnika, może UJ, albo poza Krakowem. Myślę że pakowanie się w inną dziedzinę jeżeli ma się zainteresowania i postawiony cel to co najmniej dziwny pomysł. 

A tak co do rekrutacji to fajnie że patrzysz na uczelnie, ale proponuję zrobić 2 listy = 1 z uczelniami i kierunkami od tego gdzie chcesz się najbardziej dostać do tej co najmniej, a druga - co muszę zrobić żeby mieć 900 pkt za AGH wink

komentarz 28 listopada 2017 przez White Początkujący (360 p.)
Dzięki za odpowiedź, zaintrygowałeś mnie tym diamentowym indeksem. Co masz na mysli pisząc "teraz żałuj"? :D
komentarz 28 listopada 2017 przez lambdag Obywatel (1,310 p.)
Chyba o to chodzi że do której dnia mięsiacą składało się prace... ale jeszcze sprawdz na diamnetowy index http://www.diament.agh.edu.pl/  no ogólnie mogłeś se już zacząć w 2 klasie startować z tym indexem byś miał jakaś wiedzę co może być podobne na następnym indexie ;D ale jak dla mnie spokojnie się dostaniesz na agh inf, a szczerze wybierzesz inną uczelnie to też nic, zawsze możesz iść na zaoczne bo jak moim zdaniem gamedevu się będziesz musiał nauczyć sam :D, ja pisałem tylko jedno rozszerzenie z matmy i spokojnie się dostałem na zaoczne a też był dość taki próg jak nie patrzeć, tak jak kolega wyżej od 800 punktów już można fajnee studia wybierać.. A i moja rada jeśli jeszcze się nie kodujesz albo nie robisz grafiki bo jak chcesz pracować w gamedevie to czym prędzej się ucz, potem będzie ci łatwiej ;)
komentarz 28 listopada 2017 przez White Początkujący (360 p.)
Szczęście, że jestem dopiero w pierwszej klasie ;)

Obczaiłem te zadania z diamentowego i stwierdziłem, że pierwszy etap powinien w miarę pójść, tylko bym musiał sobie podkręcić śrubkę :D II etap gorzej a II etap z infy to podstawy podstaw C++ także powinno się udać :D

Dzięki za odpowiedzi i porady :) :D
komentarz 28 listopada 2017 przez White Początkujący (360 p.)
Poruszyłeś temat studiów zaocznych w sumie spoko pomysł tylko że chciałbym mieć jakiś papierek ze studiów dziennych żeby było ew co w CV wpisać  teoretycznie gdybym się nie dostał na infę dzienną mógłbym wybrać infę stosowaną dzienną tylko nie wiem czy to aż taki dobry kierunek bo nie wiem czym to się różni od zwykłej  a zwykłą studiować zaocznie
komentarz 29 listopada 2017 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)
Z tym indeksem chodziło mi o to że jak dobrze kojarzę kilka dni temu zakończył się 1 etap, a jak jesteś w 3 liceum i nie wziąłeś udziału to przepadło...

A tak nawiasem mówiąc od tamtego roku laureat olimpiady ma wejście na każdy kierunek i wydaje mi się że znacznie łatwiej się jest dostać tą drogą na taki np. EAIIB, bo na laureata trzeba mieć 70% w finale (i przynajmniej 70% w poprzednich etapach żeby się dostać na finał), a zadanka wcale od maturki nie odbiegają, więc licząc z maturki 70% z rozszerzenia 100% z podstawy to jest 680 pkt., więc 100% z rozszerzenia i podstawy na angolu i jesteś na infie na EAIIB, a tutaj pykniesz 70% z matmy (lub z czegoś innego) i już (+ spokój na maturce + bonusy przygotowane przez AGH dla laureatów)
+1 głos
odpowiedź 29 listopada 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)

ale jest informatyka stosowana na wydziale FIS z progiem ok. 840 pkt

Nius z tego roku jest taki, że próg na ten kierunek był już około 900pkt i był najbardziej oblegany w rekrutacji letniej ;]

Chciałbym pogodzić ewentualny staż pogodzić ze studiami dziennymi (nie wiem jeszcze jak to zrobię :D )

Powiem z perspektywy informatyki dziennej na AGH - bez szans. Szczególnie na pierwszym roku. Chyba, że masz opanowaną analizę i algebrę oraz jakoś sobie załatwisz żeby nie musieć pojawiać się na obowiązkowych ćwiczeniach czy laborkach (w co wątpię, że ktoś się zgodzi).

Podobne pytania

+2 głosów
2 odpowiedzi 2,405 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 836 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...