• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zacząć ?

Object Storage Arubacloud
+9 głosów
765 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2015 w HTML i CSS przez Dany Obywatel (1,370 p.)
Witam

Mam pytanie odnośnie tego jak zacząć profesjonalna przygodę z html? Osobiście uważam ze mam nie za duże doświadczenie w robieniu stron mam ukończone technikum informatyczne i zdany egzamin, lecz nie za bardzo lubię i jest dla mnie mało efektywne siedzenie i uczenie się po kolej każdej komendy , o wiele łatwiej jest mi się uczyć robiąc coś konkretnego czy możecie polecić może jakieś strony serwisy gdzie po przez pomoc w rozwiązaniu jakiegoś problemu uczyć się ? Oraz ciekawy jestem jakie wy macie pomysły na uczenie się pisania stron co byście polecili osobie która chciała by pracować w tej branży ?

Pozdrawiam

12 odpowiedzi

+14 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez Kuba Stary wyjadacz (12,460 p.)
wybrane 4 kwietnia 2015 przez Mirosław Zelent
 
Najlepsza
1) Wymyśl temat projektu (strony).

2) Sporządź mniej lub bardziej konkretny plan działania.

3) Twórz. Informacje znadziesz wszędzie, chociażby i tutaj.

4) Będziesz napotykać na problemy. Analizuj je. Pytaj innych.

5) Konsekwentnie dąż do celu.

6) Stwórz wersję 2.0 swojego projektu (strony)

How simple is that. Oto przepis na najlepszy sposób uczenia się.
+4 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez toaspzoo Dyskutant (8,300 p.)

Na Twoim miejscu postawiłbym sobie jakiś konkretny cel do zrealiowania. Oczywiście adekwatny do Twoich umiejętności – przykładowo – stworzenie serwisu-galerii obrazków. Moja nauka polegała na "podglądaniu" jak są zbudowane inne serwisy i łączeniu elementów z tychże stron.

Przy tworzeniu bardzo przydatna jest strona w3schools (http://www.w3schools.com), gdzie opisane są wzorce prawidłowego stosowania między innymi języka znaczników HTML.

+2 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez chomek Gaduła (4,500 p.)
Polecam abyć zacął pracować nad jakimś projektem np strona o gotowaniu, filmach itp itd. A jak byś czegoś nie wiedział to polecam strone http://www.kurshtml.edu.pl/.
+2 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez niezalogowany

Polecam www.codecademy.com :)

0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez Harsay Pasjonat (23,640 p.)

Uczyć się możesz odpowiadać na pytania tutaj (chociaż potrzebne jest pewne doświadczenie).

Możesz połączyć naukę praktyczną z teorią. Postanów sobie na początku, że zrobisz sobie prostą stronę o sobie, w której będzie kilka podstron. Następnie szukaj w Internecie jak zrobić to co chcesz (np. jak zrobić aby tekst wyświetlał się po prawej stronie?). 

Wygodnym rozwiązaniem jest korzystanie z poradników, które pokażą tobie jak wykonać konkretną rzecz lub  korzystając z kursów.

Niektórzy moi koledzy uczyli się korzystając z codeschool.

0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez gutek927 Obywatel (1,640 p.)
Polecam stworzyć właśnie jakiś projekt. Niech to przykładowo będzie strona internetowa o czymś co Cię interensuje. Obecnie sam na jeden z przedmiotów na uczelni muszę przygotować taki projekt. Jest to według mnie o tyle fajna forma nauki, że można taki proejkt praktycznie bez ograniczeń rozszeżać np. o połączenie z bazą dancych.
0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez Mateusz Dalgiewicz Mądrala (5,270 p.)
Witam,

Poniżej takie moje 10 przykazań programisty, może komuś się przyda :)

1)   Staraj się zrozumieć problem od podstaw (nigdy na pamięć), pamiętaj że solidne fundamenty to podstawa!
2)   Nie korzystaj z jednej ksiązki a z wielu staraj się poznać problem od różnej strony, poznać zdanie różnych ludzi na dany temat
3)  Korzystaj z różnych środków nauki (video tutriali, blogów itp) doświadczenia innych ludzi. Każdy rodzaj nauki wpływa inaczej na twoje umiejętności!
4) Rozwiązuj jak najwięcej przykładów
5) Staraj się uczyć regularnie
6) Nie zniechęcaj się kiedy pojawia się problem tylko staraj się go rozwiązać, wkońcu człowiek najlepiej uczy sie na błędach
7) Rób notatki
8) Jeżeli pojawia się problem nad którym spedzasz zdecydowanie dużo czasu, daj sobie odetchnąć a rozwiązanie samo przyjdzie do głowy
9) Staraj się zaplanować i zorganizować naukę,
10) Badź cierpliwy :)
0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez cismanek Bywalec (2,620 p.)
Przede wszystkim nie przepisuj tylko kodu, ale ucz się przez praktykę. Nie trać też niepotrzebnie czasu zabawę w chomika, czyli zdobywanie wiedzy bez końca. Umiesz podstawową strukturę, to kodujesz, potem dokładasz do tego kolejne klocki.

Najlepiej pobrać sobie jakiś darmowy szablon z sieci i zakodować go samodzielnie. Masz przecież wzór jak powinien wyglądać, wszystkie elementy, wiec wywalasz kod, który jest napisany i kodujesz od zera. Zobaczysz, że jedna czy dwie takie stronki dadzą Ci naprawdę spore podstawy;)
0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Rób stronki pod konkretne potrzeby nie tylko dla siebie, np. dla kolegów. Próbuj przenosić rzeczy które widzisz na innych stronach do siebie przy okazji kodując. Zrób swoją własną stronkę, podpatruj jak to robią inni i implementuj rozwiązania (oczywiście ze zrozumieniem) na swojej - tak też można sie wiele nauczyć.
0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez Lewan Obywatel (1,850 p.)

Dużo osób uważa ,że trzeba to "kuć". Ale tak nie jest wystarczy poprostu raz przeczytać nie za dużo i iść spać przez noc wszystko ci sie ułorzy w głowie. Dobrze jest sobie tworzyć projekt graficzny. Jeśli naprade masz problem z wyglądem to możesz używać frameworka BootStap.

0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez Benny S Obywatel (1,150 p.)
Najważniejszą sprawą jest komfort pracy, czyli edytor.

Polecam ci Sublime Text 3.

Nie pożałujesz tego wyboru. ;)
komentarz 4 kwietnia 2015 przez AwsD Użytkownik (920 p.)
Albo Notepad++ dzięki niemu możesz pisać w różnych językach w tym HTML.

Ma on też różne opcje kolorystyczne, dzięki którym twoje oczy będą mniej się męczyć.

 Polecam.
0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
Zrób mi stronę.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 406 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2017 w HTML i CSS przez Marcin Łogwinowicz Nowicjusz (200 p.)
+1 głos
7 odpowiedzi 2,364 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 365 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez el maccho Użytkownik (620 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,663 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...