• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zacząć ??

Object Storage Arubacloud
0 głosów
400 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2017 w HTML i CSS przez Marcin Łogwinowicz Nowicjusz (200 p.)
Zaczynam przygodę z HTML i CSS , znam podstawy , ale powoli chciałbym już tworzyć swoją stronę lub robić projekty. Chciałbym wiedzieć od czego zacząć??

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 30 czerwca 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Stwórz sobie prostą stronę, np. galerię Twoich prywatnych zdjęć. W czasie tworzenia szukaj spokojnie w necie informacji dosłownie o wszystkich, od tagów html, po CSS i z czasem JS. Próbuj jednocześnie dociekać dlaczego tak, a nie inaczej, np. czym jest flexbox, czym float itp.

Będziesz stronę robił pewnie i z miesiąc czy dwa, ale gdy skończysz, kolejną tego typu zrobisz w 2 dni. Uważam, że to lepsze niż ślepe przeklepywanie kodów z książek. Ponad to nauczysz się wielu kwestii poboczych, konfiguracji serwerka lokalnego, kompresowania zdjęć (a uwierz mi, wiele osób nie pamięta o tym ładując na strony fotki po kilka mb) itp.

Taka moja rada. Jeśli miałbyś jakieś konkretne pytanka w czasie kodowania to poszukaj na forum, a jeśli nie znajdziesz odpowiedzi pisz to pomożemy :)
komentarz 30 czerwca 2017 przez Marcin Łogwinowicz Nowicjusz (200 p.)
Mam problemy z którymi nie wiem jak sobie poradzić , bo uważam , że moja strona jest skończona. Ale potrzebuje pomocy w zakończeniu jej i musiałbym z kimś prywatnie to skonsultować.
komentarz 30 czerwca 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
codepen albo jsfiddle, przy czym rozdziel najlepiej html od css co ułatwi analizę i pomoc.
0 głosów
odpowiedź 30 czerwca 2017 przez niezalogowany
Witaj podaj więcej informacji. Jakie podstawy znasz co chciałbyś robić?
komentarz 30 czerwca 2017 przez Marcin Łogwinowicz Nowicjusz (200 p.)
Mam zrobiony przykład strony , tylko nie wiem jak go tutaj podrzucić :/ . Jest to tylko plik HTML.
komentarz 30 czerwca 2017 przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)
Możesz wrzucić na codepen.io lub jsfiddle.net

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,044 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 7,582 wizyt
pytanie zadane 29 lipca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez trolll Początkujący (250 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 243 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,537 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...