• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co na rozszerzenie w LO: Geografia czy Fizyka

Object Storage Arubacloud
0 głosów
5,439 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez MultiGumis Początkujący (330 p.)
Witam! Jestem w 1 LO, w drugiej klasie będę miał rozszerzone: matematykę, informatykę, angielski i do wyboru geografię lub fizykę. W przyszłości chciałbym iść na studia informatyczne. Co powinienem wybrać na rozszerzenie fizykę czy geografię? Z fizyką nie za bardzo sobie radzę, więc bardziej nastawiony jestem na geografię. Na studia informatyczne zazwyczaj pod uwagę brane są wyniki matur z polskiego, obcego, matematyki i informatyki lub fizyki, mógłbym więc nie pisać matury z fizyki, lecz z informatyki. Tylko czy na studiach informatycznych będzie fizyka? Jeśli tak to czy sobie z nią poradzę jeśli nie miałbym fizyki w liceum?

4 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 11 maja 2016 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)
wybrane 11 maja 2016 przez MultiGumis
 
Najlepsza

Mi się wydaje że lepszym wyborem jest wziąć fizykę bo:

-geografia jest ci nie potrzebna, może na niektóre uczelnie liczą się punkciki z geografii ale to jest zawsze opcjonalne, a tak poza tym to kompletnie nic i nie sądzę żeby warto było poświęcać czas czemuś takiemu,

-z fizyką możesz się spotkać na studiach  (w zależności gdzie pójdziesz - na politechnikach zwykle jest, na uniwersytetach nie koniecznie), z tego co wiem nie jest to jakaś bardzo mocna fizyka ale podstawy z liceum warto mieć,

-fizyka ma dużo wspólnego z matmą i informatyką, też na swój sposób uczy kombinowania tylko więcej wzorków i pamięciówki, geografia raczej mało ma wspólnego - w sumie tylko pamięciówka,

-w sumie nie musisz być jakimś piątkowym uczniem i lepiej jechać na niskich ocenach z przedmiotu z którym można spotkać się na studiach niż średnich / wysokich z czegoś co ci się nie przyda,

a poza tym może ci się spodoba, szczególnie jeśli robi się doświadczenia to jest fajnie laugh

komentarz 11 maja 2016 przez MultiGumis Początkujący (330 p.)
Ok, dzięki teraz już sam nie wiem ale chyba wezmę tą fizykę.
+6 głosów
odpowiedź 11 maja 2016 przez KlataMiLata Bywalec (2,120 p.)

Też jestem w 1 LO i moje zdanie jest takie. Ja stawiam samodzielną naukę programowania wyżej niż szkołę. Szkoła ma cię przygotować do matury.  TYLKO przygotować do matury. Mówisz, że studia informatyczne, no to fizyka tu wygrywa bo punkty z matury liczą sie na studia tego typu. Jednak nie ma jakiegoś ciśnienia, wolisz geografię wybierz geografię. Będzie ci prościej z przedmiotem rozszerzonym, co oznacza, że będziesz miał więcej czasu wolnego na rozwój osobisty. Takie jest moje podejście, może okażę się pomocne :> 

komentarz 11 maja 2016 przez Grzyboo Nałogowiec (28,860 p.)
Nie zgodzę się, przedmiot rozszerzony można sobie odpuścić i dostać 0%. Nie ma progu zdawalności dla rozszerzeń, więc branie geografii tylko dlatego, że "będzie ci prościej" mija się z celem.
+3 głosów
odpowiedź 11 maja 2016 przez Grzyboo Nałogowiec (28,860 p.)
Weź fizykę. Na prawdę, przyda się. Przez 3 lata jak się postarasz to na prawdę jesteś w stanie ogarnąć ją na poziomie bardzo dobrym. Jeżeli matma nie sprawia Ci problemu to z odrobiną zapału ten niewielki program, który jest w liceum ogarniesz.

Geografia jest bezużyteczna zarówno dla programisty jak i dla człowieka, który chce się dostać na studia informatyczne. Jeżeli ma jakieś przełożenie na punkty to zazwyczaj coś typu 0.25 tego, co byś dostał za fizykę.

Nie wiem co to za studia, które biorą polski pod uwagę o.O.

Na studiach informatycznych będzie fizyka, a jeśli jej nie lubisz to o jakimkolwiek game-devie zapomnij. I na pewno będzie rozszerzać to, co w liceum, czyli tego nie obejdziesz :)
0 głosów
odpowiedź 11 maja 2016 przez Janusz programowania Bywalec (2,710 p.)
Z tego co wiem, to można wybrać 5 rozszerzeń. Dlaczego nie weźmiesz i tego, i tego? Nic w takim przypadku nie stracisz.
komentarz 11 maja 2016 przez MultiGumis Początkujący (330 p.)
Nie można 5 (Przynajmniej u mnie). Zresztą jak już mówiłem nie za bardzo radzę sobie z fizyką, chcę wiedzieć tylko czy nie mając rozszerzonej fizyki w liceum poradzę sobie na studiach.
komentarz 11 maja 2016 przez marioosu Dyskutant (9,260 p.)
5 rozszerzeń możesz zdawać, ale chodzi tutaj o lekcje. Po pierwszej klasie odpadają wszystkie chemie, biologie, fizyki, geografie. Niektóre z nich mozesz wybrać jako przedmiot rozszerzony w szkole. MultiGumis musi wybrać tylko jeden przedmiot, bo na więcej rozszerzeń nie ma godzin w szkole. Nikt nie zabrania zdawać dwóch, ale to dopiero na maturze bez przygotowania w szkole ;)

A dodając od siebie - polecam fizykę, moim zdaniem bardziej rozwija od geografii (która też jest ciekawa), ale bardzo pamięciówka.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,312 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 181 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 603 wizyt

92,624 zapytań

141,482 odpowiedzi

319,822 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...