• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

I co dalej? Czyli co zrobić, żeby ciągle się rozwijać?

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
562 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Jacek Woźniak Użytkownik (740 p.)
Cześć! Przez ostatnie kilka miesięcy uczyłem się projektować stronki internetowe. Powiedzmy, że poznałem już te kilka podstawowych języków w jakimś tam "komunikatywnym" stopniu. Teraz moje pytanie brzmi: jak się uczyć dalej?

Wiadomo, że najlepszym sposobem na naukę programowania jest tworzenie własnych projektów. Ale co zrobić, gdy pomysłów na własne projekty brak? Miał ktoś z was taki problem? Może trafił ktoś na jakąś książkę / stronę / cokolwiek, gdzie można znaleźć listę "zadań" z pisania stronek?

 

I jeszcze jedno pytanie: czego warto się nauczyć, żeby przyspieszyć budowanie stron internetowych. Mam na myśli np. coś typu Bootstrap czy Less.

Pozdrawiam :)

3 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 6 maja 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
wybrane 26 maja 2016 przez Jacek Woźniak
 
Najlepsza

https://php-kurs.gitbooks.io/phpkurs/content/bibliografia.html

Wszyściutko ładnie kupić/ściągnąć, przeczytać, zrozumieć i stosować wink

+4 głosów
odpowiedź 6 maja 2016 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)

np możesz się pokusić o napisanie własnego bloga w PHP bez korzystania z gotowych rozwiązań i frameworków, który będzie zawierał :

  • Zapisywanie postów do bazy danych
  • Panel admina
  • Formularz kontaktowy
  • System CAPTCHa
  • System komentarzy
  • Tagi/kategorie

I już masz projekt na dość spory kawał czasu ;)

komentarz 6 maja 2016 przez Comandeer Guru (601,510 p.)
Tylko czy pisanie tego typu projektów bez frameworka to nie rozwijanie u sobie syndromu NIH?
komentarz 6 maja 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Pomyślałbym, że ten akronim to "Nie I ..." ale "H" jakoś mi nie pasuje :P
1
komentarz 6 maja 2016 przez Comandeer Guru (601,510 p.)
NIH – Not Invented Here, czyli syndrom wymyślania koła na nowo.
+1 głos
odpowiedź 6 maja 2016 przez Shuhari Bywalec (2,060 p.)
Projektować strony internetowe, nie stronki internetowe, dziwnie to brzmi.

Języków programowania nie określa się mianem "komunikowania", więc raczej znasz podstawy podstaw.

Jak nie można mieć pomysłów na własne projekty, mało masz aplikacji w sieci, które możesz odwzorować, ulepszyć, ...?

Najpierw opanuj porządnie dany język, a potem bierz się za coś nowego.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 462 wizyt
–1 głos
4 odpowiedzi 807 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...