• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ubuntu 15.10 wiesza się przy minimalizacji okien

Object Storage Arubacloud
0 głosów
214 wizyt
pytanie zadane 28 kwietnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
Mam 15.10 z Gnome. Laptop ma 8GB RAM i i5. Kiedy coś ogladam na Yt, albo gdziekolwiek indziej i dam pełen ekran, czasami przy wyłączaniu tego, minimalizacji system sie zawiesza. Jak patrzę poleceniem top to tz dziwią mnie wartości CPU odnosnie chroma. Oglądam tylko, a wartosci skacza do prawie 200%

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 29 kwietnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.Możesz coś więcej napisać?Czy to się dzieje po "świeżej" instalacji,czy wykonałeś aktualizacje,sprawdziłeś czy prawidłowo działają sterowniki do karty graficznej,czy sprawdziłeś też,czy objaw o którym piszesz dotyczy innej przeglądarki np.firefox?No i na sam koniec.Zakładam że Twój komp jest 100% sprawny.Pozdrawiam.
komentarz 29 kwietnia 2016 przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
Dopero co zainstalwałem sstem, update i upgrade zrobione. Mam zintegrowaną karte(HD Graphic 5500)  i nawet nie szukałem sterowników. Na firefoxie nie zaobserwowałem nic takego. No wydaje mi się, że sprawny, komputer ma tydzien
komentarz 29 kwietnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
W tym przypadku,uważam że powinieneś "pomęczyć się" jakiś czas na firefoksie.Chodzi o wyeliminowanie przypadku.Po kilku dniach powróć do chrome,"pomęcz go" będziesz miał punkt odniesienia.Jeśli w chrome powtórzy się problem.Będzie punkt zaczepienia.

W tzw.międzyczasie dowiedz się wszystkiego w temacie karta graficzna i jej wsþółpraca z systemem.Daj znać proszę.Nie spiesz się.Pozdrawiam
komentarz 2 maja 2016 przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
Na firefox nie ma problemów, a przynajmniej do tej pory nic nie zobaczyłem. Popatrzylem się też jak system działa podczas np. glądania filmu/streamu. Na firefox nie przekracza 60% obciążenia CPU, na chrome było to prawie 200&. Co do RAM to podobnie. Zauważyłem jednak, że system na VM też się muli, co nie powinno mieć miejsca przy takim sprzęcie.
0 głosów
odpowiedź 29 kwietnia 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Miałem kiedyś tą wersje Ubuntu 15.10 i były zawsze z nią jakieś problemy. Teraz zainstalowałem od kilku dni Ubuntu 16.10 tak 16.10 nie 16.04 i działa bardzo szybko, nawet jak by miała mniejsze zapotrzebowanie na zasoby komputera.

http://cdimage.ubuntu.com/daily-live/current/
komentarz 29 kwietnia 2016 przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
no właśnie, a ja czytalem by jeszcze poczekać z instalacją. W ogole zastanawiam się nad zmianą na coś "lżejszego" i jakiś interface jak cinammon albo coś w ten desen
komentarz 30 kwietnia 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
To zrób upgrade z poziomu systemu do wersji 16.04. Jak instalujesz od nowa system i masz partycje home, a nie chcesz niczego tracić z dysku. To po prostu przy instalacji nowego systemu dajesz te samą nazwę użytkownika i partycje home zostawiasz. Wtedy zostaje Ci wszystko cała konfiguracja programów. Ja z Minta przechodziłem tak na Manjaro i zostały mi nawet zakładki , ustawienia Firefox czy innych przeglądarek. To samo z innymi programami, ustawienia IDE czy inne programy i ich konfiguracje. Nic nie utraciłem tylko partycje root systemową no i potem doinstalować musiałem potrzebne programy. Ja mam zapisane polecenia, tylko kopiuje jedno dwa i wszystko co mi potrzebne instaluje np. pacman - S i tu moje wszystkie programy jak yaourt -S bracket firefox notepadqq itp..

Podobne pytania

+2 głosów
3 odpowiedzi 5,042 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 10,555 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 366 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...