• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ubuntu 16.04 - Wystąpił błąd systemu.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
10,557 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2016 w Systemy operacyjne, programy przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
Witam. Mam problem. Ciągle Ubuntu mi pokazuje komunikat o błędzie systemu Linux i czy mam to zgłosić. Straciłem kompilator do Javy tak przy okazji (na szczęście projekty zostały). Centrum oprogramowania nie chce działać prawidłowo. Ktoś wie o co może chodzić?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 8 maja 2016 przez Łukasz Pełszyński Użytkownik (810 p.)

Zrób update za pomocą

sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get dist-upgrade

Po drugie ten błąd nie jest poważny, popatrz w logi systemowe co pada, na 100% jest to związane z unity. Ja mam teraz 16.04 LTS i działa bardzo dobrze. Co do utraty kompilatora... zainstaluj go na nowo, pakiety open-jdk itp.

Polecam używanie synaptic zamiast software center. sudo apt-get install synaptic

Uzywam od lat do instalacji oprogramowania.

komentarz 8 maja 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
A nie wiesz może jak naprawić ten błąd związany w Unity?
komentarz 8 maja 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Teraz wprowadzili skrócony opis menadżera aktualizacji apt. Ja tak aktualizuje system:

sudo apt autoremove && sudo apt update && sudo apt dist-upgrade && sudo apt autoclean
W zasadzie powinno być full-upgradem ale pod Mintem to nie działa, na nowszym Ubuntu 16.10 nie ma z tym problemu, można też używać zwykłego sudo apt upgrade. Co do Unity to ono tak ma, aż nie dojdą jakieś aktualizacje ulepszające to środowisko. Kompilator Javy po prostu przeinstaluj, na Javie  openjdk-7-jre nie działa mi IDE Intellij wymaga ponoć już Javy 8. Jest już Java 9 a używasz tej od Oracle?
komentarz 9 maja 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
Nie, używam openjdk. A czym się różni ta od Oracle od tej openjdk?
komentarz 10 maja 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Różnice dotyczą licencji: OpenJDK jest oparte na GPL v2, a za Oracle JDK na Oracle Binary Code License Agreement. OpenJDK jest wersją referencyjną JDK o kodzie praktycznie całkowicie otwartym. Oracle JDK w dużej mierze bazuje na OpenJDK, ale zawiera także kod komercyjny, trochę więcej klas i jest bardziej stabilny (część bugów z OpenJDK została usunięta) niby. Różnice dotyczą m.in. kodu wdrożeniowego (oracle'owe implementacje Java Web Start i Java Plug-in), implementacji Rhino, dodatkowych czcionek.

Podobne pytania

+2 głosów
3 odpowiedzi 5,043 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 650 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 198 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...