• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy w dzisiejszych czasach warto uczyć się języków webowych?

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
5,690 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia 2016 w HTML i CSS przez JakiśTamJanusz Nowicjusz (140 p.)
Czy w dzisiejszych czasach warto uczyć się jeszcze języków webowych: HTML, CSS, PHP, JS. Skoro są programy do tworzenia stron. Dzięki którym wszystko mogę sobie poukładać jak chcę, nie ma z tym większych problemów. Czy w dużych firmach używa się języków programowania czy specjalnych do tego celu programów?

7 odpowiedzi

+6 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2016 przez Artur Wraga Obywatel (1,870 p.)

Powiem ci z doświadczenia. Mieszkam w Holandii i chciałem sobie tutaj otworzyć sklep internetowy. Podzwoniłem po firmach. Koszt prostego sklepu na szablonie wordpress, prestaschop ... od 800 euro do 1500 euro. Powyżej 1500 euro piszą ci samodzielnie cały sklep wraz z zapleczem jak to się mówi szyty na miarę twoich potrzeb. Nooo to sobie pomyslałęm 800 euro za szablon ? to musi być trudne... zacząłem się zagłębiać w temat... nooo i okazało sie że są hostingi gdzie instalujesz prestashop z podstawowym szablonem jednym kliknięciem myszki. Tak też zrobiłem... wykupiłem hosting za 5.50 euro na miesiąc 20 gb powierzchni i jednym kliknięciem zainstalowałem prestaschop.. potem znalazłęm tutoriale na YouTube jak delikatnie ten ów szablon zmodyfikować i tak wygląda teraz ten sklep : http://mandenstore.nl/index.php podaję link aby każdy mógł zobaczyć , co za darmo można zrobić w sumie... 2 tygodnie. No tak... ale potem się okazało, że żeby cokolwiek więcej wycisnąć z tego , albo trzeba kupić inny szablon które chodzą w cenie około 100 euro za sztukę a i tak będziesz miał to co ma kilkustet albo kilku tysięcy innych osób no bo przecież ten szablon nie będzie tylko twoją własnością... druga sprawa te sklepy wyglądają jak klony... ktoś kto ma prestę właściwie w kilka sekund jest w stanie stwierdzić które sklepy są na preście ... bo te szablony mają po prostu wspólne elementy no bo popatrz... możesz zmienić tło i kolorki ale nie wiele wiecej po za TYM jeśli nie znasz się na kodowaniu. Jest oczywiście możliwość gruntownej edycji plików css, bo znalazłem takie pliki na serwerze w plikach tematu ale tutaj już trzeba znać bardzo dobrze css ... Mówiąc któtko te wszystkie szablony gówno są warte jak nie znasz się na kodowaniu... bez znajomości kodowania zawsze będziesz miał to samo co mają inni. Nie osiągniesz unikalnego efektu. Chyba, że stać cię na to by wywalić 1500 euro... 

1
komentarz 18 kwietnia 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
No bardzo estetycznie zrobiona stronka :D A tak trochę poza tematem, duże zainteresowanie twoim sklepem? Wyszedłbyś na plus wynajmując kogoś do zrobienia tego sklepu?
komentarz 18 kwietnia 2016 przez Artur Wraga Obywatel (1,870 p.)

ten sklep mam od 2 tygodni , ciezko powiedziec co kolwiek teraz zwlaszcza , że nie jest jeszcze w ogóle pozycjonowany. Mam tu prace a sklep traktuje jako dodatek...  taka bardziej zabawa w sklep ,moze cos z tego bedzie moze nie, czas pokaze.

+4 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
W firmach nie używa się programów, tylko ludzi. Kod generowany przez programy jest po prostu... słaby. Poza tym lepiej chyba mieć kontakt z kimś żywym, niż z programem, bo z programem nie dogadasz się na zasadzie "Panie kolor za jasny', bo wyskoczą Ci jakieś RGB itp. itd.A poza tym jak tworzone by były edytory tekstowe w JS? Maszyna tego raczej nie zrobi. Więc jeżeli lubisz web i chcesz w nim kodować to koduj w nim. Z resztą w dzisiejszych czasach programista to zawód w którym znajdziesz robote

 

Pozdrawiam!
+3 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
W dzisiejszych czasach tym bardziej się opłaca uczyć języków webowych, kiedy coraz więcej desktopowych programów jest zastepowanych stronami o tej samej funkcjonalności. A te programy generujące strony nie są za dobre + nie zrobisz w nich wszystkiego tak jak ty chcesz. No i nie generują kodu js, PHP, ASP.NET itd.
3
komentarz 18 kwietnia 2016 przez Comandeer Guru (601,510 p.)
Zaryzykowałbym stwierdzenie, że frontend jest po prostu najbardziej efektowny. Ale na pewno nie najprostszy.
komentarz 18 kwietnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Do tego JavaScript w tydzień i dostajesz 4 tysiące na rękę.

JavaScript w tydzień? Haha

Tak łatwo nie ma z tymi 4k na rękę. Przez to że to są najprostsze jezyki, najwięcej ludzi je potrafi więc i dużo chętnych na taką pracę.

JavaScript według ciebie to prosty język? Lat trzeba, aby mówić o sobie "programista JS". Wręcz przeciwnie, mało jest prawdziwych programistów JS...

1
komentarz 18 kwietnia 2016 przez niezalogowany

(jpacanowski - chyba nie zrozumiałeś o co chodziło  z tym Javascript w tydzień)

komentarz 18 kwietnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Aha, załapałem ;DD
komentarz 16 lutego 2018 przez rot18ru Bywalec (2,100 p.)

@Comandeer, W twojej książce nawet nie ma wszystkich tych rzeczy jakie uznałeś za podstawy JS, a przecież nazywa się "JavaScript. Programowanie zaawansowane" cheeky

+3 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

 Skoro są programy do tworzenia stron. Dzięki którym wszystko mogę sobie poukładać jak chcę, nie ma z tym większych problemów.

Pomyliłeś mockupy z tworzeniem stron :D 

+3 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2016 przez Surykat Stary wyjadacz (14,780 p.)
Nasz prowadzący z ASP.NET nas uświadamia, że desktop to przeżytek i 90% rynku staje się aplikacjami webowymi. Pozostałe 10% to specjalistyczne programy, takie jak CAD, Visual Studio czy do obróbki muzyki.

Dlatego mogę chyba powiedzieć śmiało, że tym bardziej warto. Co do programów do tworzenia stron- za ich pomocą zrobisz co najwyżej jakieś portfolio/stronę wizytówkę, a nie porządny serwis, mający na siebie zarabiać, obsługujący tysiące ludzi dziennie.

Wyobraź sobie rozwój takiego automatycznie wygenerowanego serwisu, dodawanie/modyfikowanie funkcjonalności, integrowanie go z innymi stronami... łojezu chyba rzygnę. :D
+2 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2016 przez termitek12 Użytkownik (890 p.)
Heh czy mozna za pomoca jakiegos szablonu - oczywiscie, ze mozna i jak strona ma byc prosta a szablon podchodzi to nawet trzeba, bo po co sie meczyc. Jak kilkadziesiac/kilkaset tysiecy ludzi sprawdzilo opensorcowy cms to jest to masa zaoszczedzonego czasu i pieniedzy na np security i budowe. Natomiast $ i strona to inna kombinacja. Wszystko zmienia sie z dnia na dzien i trudno zarzadzac strona bez systematycznie zaktualizowanej wiedzy. Prosto sobie tam mozna budowac, ale jak cos sie sypnie albo trzeba cos szybko przystosowac do nowej mody to trzeba wiedziec jak i zrobic to szybko i sprawnie. Malo tego coraz wiecej firm zatrudnia kogos do obslugi www, bo obsluga sieci to osobna bajka i inny zestaw wiedzy. Modyfikacje produktow, dodawanie zdjec, bazy, spradzanie formularzy, multilingual, analiza wynikow, seo, cache (od prostego gzipa do varnisha) nie jest to moze fizyka kwantowa ale ktos musi to robic i trzeba na to poswiecic sporo czasu aby dobrze dzialalo i caly czas aktualizowac wiedze.

Wszystko zmierza w kierunku online www database, bo jest bardzo efektowne, nie odkrywa kola na nowo, ogolnodostepne, dotyczy duzej liczby potencjalnych uzytkownikow, ktorzy co wazne POTRAFIA cos takiego obsluzyc bez przyuczania i poznawania czyli intuicyjnie. W koncu jak umiesz poruszac sie po stronie www, to jak program ksiegowy jest na bazie www, nie stanowi problemu jego obsluga a przegladarki dzialaja na komputerach i komorkach/tabletach i ich windowsach/linuxach/leopordach podobnie. Lubisz pythona? www zrobisz. php, java? Nie ma problemu, bedzie hulac.

A co do smiechow z css i html, owszem to nie jest czarna magia ale tam tez caly czas sie cos zmienia i dochodzi - html5, sas, less, bootstrap juz nie wspominajac o starociach obsludze np IE6, ramki, teraz jest np modernizr, kiedys byly chacki i cos kosztem czegos. Pozatym ktos musi to dobrze robic i tez traci oczy przed monitorem, wygina kregoslup i ryje po ksiazkach/przykladach (osobiscie nie lubie ciagle robic tego samego, wiec czesto przechodze z jednej strony na druga). Wydaje mi sie, ze inwestowanie w siebie i porzeszanie wiedzy i horyzontow jest zawsze lepszym pomyslem niz ogladanie tanca na lodzie przed TV. Natomiast czy bedzie to bardziej oplacalne niz inna dziedzina czy opcja, to juz jest kwestia indywidualna.
+1 głos
odpowiedź 18 kwietnia 2016 przez jaskinxGames Nowicjusz (200 p.)
Z tego co wiem to Google nie używa edytorów np. Wysiwyg czy jak to się pisało ja lubię programować w językach webowych ale nadal ich się używa z tego wiem oczywiście

Podobne pytania

–18 głosów
5 odpowiedzi 1,501 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 188 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...