• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

INNER JOIN - jak zastosować?

0 głosów
504 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2016 w SQL, bazy danych przez BlauVeB Początkujący (410 p.)
Mam dwie tabele:

pracownicy_szkoly;

pracownicy_biura;

W każdej tabeli kolumny: ID, Imie, Nazwisko;

Niektórzy pracownicy pracują tu i tu.

Jak mam zastosować złączenie INNER JOIN? Próbuje na wszystkie sposoby, ale nic mi nie działa.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2016 przez bumpMind Gaduła (4,280 p.)
wybrane 11 kwietnia 2016 przez BlauVeB

Najlepsza
INNER JOIN działa na zasadzie łączenia tabel w miejscach gdzie wartości z danej kolumny sobie odpowiadają tj np w miejscu nazwiska gdzie w obu tabelach jest takie samo, w tym przypadku jeśli zgodnie z tym co napisałeś obie tabele przechowują ID, nazwisko i imię, to pojawia się pytanie czy dla tych dwóch tabel ID pracowników są różne? Jeśli nie to JOIN nie ma większego sensu a jeśli tak to "joinujesz" po kolumnie nazwisko i wyświetlasz ich id z obu tablic.
komentarz 10 kwietnia 2016 przez BlauVeB Początkujący (410 p.)
Mam jeszcze trzecią tabelę.

Stanowiska.

o kolumnach ID_Stanowisko i Nazwa;

Tabela ta jest połączona relacja z pracownikami.

Może teraz podasz mi jakiś przykład możliwości sensownego zastosowania tego łączenia?
komentarz 10 kwietnia 2016 przez bumpMind Gaduła (4,280 p.)
Jeśli dobrze zrozumiałem w stanowiskach przechowywane są id pracowników oraz nazwy ich stanowisk wtedy przykładowo:

SELECT p.Imie, p.Nazwisko, s.Nazwa FROM pracownicy_szkoly p JOIN stanowiska s ON p.ID = s.ID;

Wynikiem będzie wypisanie listy imion, nazwisk oraz stanowisk kolejnych pracowników
komentarz 11 kwietnia 2016 przez BlauVeB Początkujący (410 p.)
Super, dzięki Ci bardzo. Pokazałeś mi o co w tym chodzi. Wszystko działa, dodałem jeszcze sobie pracowników bez stanowisk i stanowiska bez przypisanych pracowników. Przetestowalem dzięki temu Left, Right, Full Join. Dzięki jeszcze raz.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,367 wizyt
pytanie zadane 6 maja 2017 w SQL, bazy danych przez ernest4013 Gaduła (4,020 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 80 wizyt
pytanie zadane 26 lipca 2016 w SQL, bazy danych przez Ehlert Ekspert (207,410 p.)
+3 głosów
1 odpowiedź 87 wizyt
pytanie zadane 5 października 2021 w SQL, bazy danych przez Lulex Użytkownik (690 p.)

88,667 zapytań

137,277 odpowiedzi

306,616 komentarzy

58,867 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Sklep oferujący ćwiczenia JavaScript, PHP, rozmowy rekrutacyjne dla programistów i inne materiały

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...