• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nowy skład administracji forum

Object Storage Arubacloud
+32 głosów
987 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2016 w Sprawy forum przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Witajcie,

zgodnie z tym co było mówione jako nowemu administratorowi przypadała mi rola wyboru nowego składu administracji. Właściwie powiedzenie, że to będzie nowy skład to trochę za dużo, bo większa część osób pochodzi z poprzedniego składu i myślę, że to dobrze, gdyż są to przecież osoby już sprawdzone i nie będące tu od dziś. Ale z pewnością jest to potrzebne odświeżenie - po co tam osoby, które od kilku miesięcy na forum nie wchodziły.

Nowy skład administracji forum

Moderatorzy:

Comandeer
draghan
Eryk Andrzejewski
event15
Patrycjerz

Redaktorzy:

adrian17
HaKIM
szmq

Są to osoby powszechnie na forum znane, lubiane i doceniane - tylko takich osób potrzebujemy w administracji. Dziękuję za wszystkie inne sugestie, myślę, że jest to odpowiednia ekipa i razem będziemy dobrze pilnowali porządku na forum oraz rozwijali je do przodu. Na wszelkie sugestie oczywiście jestem otwarty, ale nikomu nie mogę nic obiecać, w chwili obecnej uważam, że taka ilość osób jest wystarczająca. Jeśli ktoś nawet bardzo chciał się w niej znaleźć, a się nie znalazł to wybaczcie i zrozumcie - kierowałem się głównie tym co sugerowaliście mi wy oraz własnymi obserwacjami. Jestem tu nie od dziś, uważam więc, że mam jakieś rozeznanie na temat forum.

W tym miejscu chciałbym podziękować jeszcze wszystkim osobom, które już w administracji nie są a były. Większość z tych osób z tego co widać już nie odwiedza forum, ale może jakoś to do nich dotrze - z pewnością podziękowania za włożoną pracę się należą.

Nowej administracji chciałbym życzyć powodzenia i jak najmniej pracy przy zgłoszeniach i nieprzyjemnych sytuacjach. Takowych całkowicie uniknąć się jak wiemy niestety nie da, ale oby było ich jak najmniej. Jak też wiadomo ranga nie jest tutaj żadnym wielkim obowiązkiem, wchodźcie kiedy macie czas, pomagajcie innym i działajcie w razie potrzeby.

 

Wspomnę jeszcze na koniec o kolejnych bliskich planach dotyczących zmian na forum.

Najbliższą kwestią do zrealizowania jest zmiana regulaminu. Przygotowujemy już jego wstępną wersję, dyskutujemy razem co należy do niego wprowadzić i jak powinien wyglądać. Nie da się ukryć, że aktualny regulamin jest dość ubogi, zbyt mało precyzyjnie określa wiele spraw. Poprawimy to razem.

Jest również propozycja używania rangi eksperta - do tej pory była ona nieco zapomniana. Zastanawiamy się wspólnie, aby przydzielić ją jako taki honorowy tytuł, coś mniej zobowiązującego niż redaktor czy moderator. Taka osoba prawdopodobnie miałaby jakieś wyższe uprawnienia tylko w danej kategorii forum, decydowalibyśmy razem kto taką rangę by otrzymywał. Jest to jeszcze wszystko do przemyślenia.

Dalszych sugestii i propozycji zmian również już sporo mam, wszystko w miarę możliwości będziemy wprowadzać. Jednym z nowych pomysłów jaki mam jest to, abyśmy co jakiś czas spotkali się i porozmawiali o zmianach - ustalili konkretny dzień i godzinę gdzie zbierze się jak najwięcej osób, aby dodać coś od siebie. Taką dyskusję oczywiście możemy spokojnie przeprowadzić na naszym IRC, ja spędzam tam bardzo dużo czasu, praktycznie ciągle tam jestem, ale może gdybyśmy umówili się, że mobilizujemy się w danej chwili to może zebrało by się nas więcej. Wcześniej tego nie było, jak wiemy Mirosław mało był na forum i nie miał czasu na takie rozmowy. Chcę to zmienić i dać większą szansę dialogu razem.

Na IRC oczywiście zapraszam zawsze. Ja jestem kiedy mogę, jeśli nie ja to ktoś inny z administracji przeważnie tam jest - zawsze więc można uzyskać jakąś pomoc w razie potrzeby czy po prostu pogadać.

To wszystko co mam na chwilę obecną do przekazania.
Dziękuję bardzo za przeczytanie i pozdrawiam :)

5 odpowiedzi

+12 głosów
odpowiedź 3 kwietnia 2016 przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)
To Forum pomogło mi wiele razy :) Dla mnie jest to najlepsze polskie forum informatyczne jakie może być! Szkoda, że już nie ma z nami Pana Mirosława, ale mam nadzieję, że będzie tu jeszcze zaglądał. Panie Arku, Panie Mirosławie i szanowna administracjo - wszystkiego dobrego i powodzenia w prowadzeniu tego świetnego Forum! :)

Dziękuję i pozdrawiam!
2
komentarz 3 kwietnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Do najlepszego forum w polsce to mu brakuje jeszcze het i  dwie mile więcej..   może 20-25 max osób  jest tutaj które mają sporą wiedzę- nie patrząc na  technologie
komentarz 3 kwietnia 2016 przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)
Napisałem dla mnie :)
2
komentarz 3 kwietnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Ok, napisałem ci tylko, że to forum jeszcze kilka lat nie będzie najlepsze.. zresztą to zależy kto tu będzie się wypowiadał.
komentarz 3 kwietnia 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Mógłbyś napisać, które forum informatyczne jest najlepsze w Polsce, jeśli nie miałeś na myśli http://forum.4programmers.net/? Z ciekawości pytam :)
komentarz 4 kwietnia 2016 przez niezalogowany
4programmers jest zdecydowanie mocne, z tego co przeglądam tamto forum to ma bardzo fajne community oraz ma wielu mocnych zawodników
komentarz 4 kwietnia 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Tam jest też podpięty dział (czy też pod-forum) z ofertami pracy, co mi się akurat podoba.
komentarz 4 kwietnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
@Krzycho programersów maiłem właśnie. Niestety, ale są tam ludzie co mają ogromne doświadczenie w programowaniu i żaden z tych specjalistów nie zrezygnuje z takiego forum dla naszego gdzie poziom- lekko mówiąc jest niski.
+8 głosów
odpowiedź 3 kwietnia 2016 przez SebekChlebek Stary wyjadacz (11,290 p.)

Do redaktorów brakuje Szymona Siarkiewicza . Szkoda bo ogromną wiedze ma ten gość.

Gratuluje nowej administracji i życzę powodzenia!

3
komentarz 3 kwietnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Tak, osobiście zgadzam się.

Myślę, że jeśli to napiszę publicznie w jego imieniu to nic się nie stanie: zapytałem go czy chciałby być w administracji, stwierdził jednak, że ma zbyt mało czasu, zbyt wiele swoich spraw i nie chce. Upewniałem się jeszcze później i potwierdził, nie chciałem więc dawać rangi na siłę.
2
komentarz 3 kwietnia 2016 przez SebekChlebek Stary wyjadacz (11,290 p.)
Nie wiedziałem o tej sytuacji. Słusznie postąpiłeś. ;)
1
komentarz 3 kwietnia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Szkoda, że Szymona nie ma w administracji, no ale trudno, nie będziemy mu wciskać "posady" na siłę sad

1
komentarz 3 kwietnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Również żałuję, ale no dokładnie, nie ma co. Jeśli wprowadzimy tych ekspertów, o których pisałem w treści to z pewnością go dostanie :)
1
komentarz 3 kwietnia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Nom, ranga "ekspert" już samą nazwą aż tak nie zobowiązuje jak moderator, czy redaktor. P.S. Nie ma mnie na IRCu bo robię animację do szkoły :P Jutro wpadnę.
+6 głosów
odpowiedź 3 kwietnia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
edycja 3 kwietnia 2016 przez Eryk Andrzejewski
Dziękuję Arku za ponowne docenienie :) Mam nadzieję że w mojej kolejnej "kadencji" będę dobrze służył użytkownikom i pomogę w rozwoju forum :)

P.S.

No i oczywiście gratuluję nowym członkom administracji :)
1
komentarz 4 kwietnia 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Ja również dziękuję za takie wyróżnienie. :) Dasz radę, Eryk. :) No i Tobie też dzięki, wzajemnie. ;)
+4 głosów
odpowiedź 3 kwietnia 2016 przez Adam Jakś Dyskutant (8,940 p.)
Dwa pytania z mojej strony.

1) Co konkretnie robią redaktorzy?

2) Może pomyśleć o jakimś serwerze TeamSpeak?
6
komentarz 3 kwietnia 2016 przez Tomatosoup Pasjonat (18,530 p.)
2. Zamiast na teamspeaka, wbijaj na IRC: #pasjainformatyki
2
komentarz 3 kwietnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Redaktorzy mogą dokładnie: edytować dowolne pytanie, zmienić jego kategorię, edytować dowolną odpowiedź, edytować dowolny komentarz, zamykać dowolne pytanie, ukryć pytanie/odpowiedź/komentarz, wybierać najlepszą odpowiedź oraz mają wgląd w zgłoszenia. To tyle.

Serwer TeamSpeak nie wiem czy jest nam potrzebny, mamy jak już wspomniał Tomatosoup IRC który bardzo dobrze się sprawdza ;)
2
komentarz 3 kwietnia 2016 przez niezalogowany
Z TS3 byłby taki problem, że nie każdy mógłby na nim siedzieć i z niego korzystać, pod tym kątem IRC jest lepszy (wygodniejszy)
+2 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2016 przez niezalogowany
Życzę powodzenia nowej administracji ;)

Bez odbioru.

Podobne pytania

+56 głosów
9 odpowiedzi 2,569 wizyt
+14 głosów
3 odpowiedzi 721 wizyt
+16 głosów
4 odpowiedzi 1,048 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...