• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dobry projekt

Object Storage Arubacloud
+4 głosów
510 wizyt
pytanie zadane 26 marca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Jan Janusz Kawecki Użytkownik (690 p.)
Witam :-)

Mam pomysł na program (wiem jak go wykonać) który po wpisaniu jakiegoś skrótu np.yolo piszę co to oznacza: You Only Live Once = Żyje Się Tylko Raz (tłumaczenie w przypadku języka obcego). Również może podać definicje słowa i napisać informacje o górze, dolinie, rzece td. itp. Ostatnią rzeczą którą mogłaby zrobić byłoby pisanie zadań domowych (chodzi mi o zadania dodatkowe) lub odsyłacza na jakąś stronę z informacją o tym za pomocą linku. Dobry pomysł na takie cuś?

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 26 marca 2016 przez niezalogowany
wybrane 26 marca 2016 przez Jan Janusz Kawecki
 
Najlepsza
naprawdę  dobry i chętnie pomogę, tylko w jakim języku chcesz to robić i na jakim IDE i na jaką platformę
komentarz 26 marca 2016 przez Jan Janusz Kawecki Użytkownik (690 p.)
Wykonam go w c++.

Nad platformą to się później pomysli :)
3
komentarz 26 marca 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Jak chcecie to robić, to chyba najlepiej w formie stronki bo wątpię żeby komuś się chciało programik specjalnie instalować żeby sprawdzić skrót
komentarz 26 marca 2016 przez niezalogowany
jak w C++ to chętnie Ci pomogę :)
komentarz 26 marca 2016 przez Jan Janusz Kawecki Użytkownik (690 p.)
może ktoś będzie chciał mieć taki poręczny słownik definicji albo skrótów na telefonie
komentarz 26 marca 2016 przez Jan Janusz Kawecki Użytkownik (690 p.)
Jak mógłbyś mi pomóc?
komentarz 26 marca 2016 przez sebastian970 Użytkownik (710 p.)
Jeżeli chodzi o telefon to jedyna opcja. Musiała by być mega rozległa wiedza programu na temat skrótów, najlepiej jeszcze informacje o memach i brak potrzeby podłączenia do internetu.

Jeżeli chodzi o pc to tylko strona internetowa - sam program byłby totalnym nie wypałem ze względu na to iż nikomu nie chciało by się go pobierać.

Najlepiej doróbcie informacje o aktualnie popularnych memach np. z 9gaga itp.
komentarz 26 marca 2016 przez niezalogowany
fajne to rozwoju
komentarz 26 marca 2016 przez PLPOLAND Nowicjusz (240 p.)
edycja 27 marca 2016 przez PLPOLAND
Pomysł przedni. Proponuję jednak zrobić to w formie stronki. Będzie bardziej poręczne oraz będzie możliwość skorzystania również z każdej platformy z przeglądarką internetową i internetem. Myślę że mogę pomóc.
+4 głosów
odpowiedź 26 marca 2016 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)

Jak dla mnie - sam program nie wypali. Nie tylko ze względu samej idei, ale też ze strony technicznej.

1. Przed chwilą prosiłeś o wytłumaczenie podstaw z C++ http://forum.pasja-informatyki.pl/122318/pomoc-w-sprawie-kalkulatora-w-c teraz chcesz już pisać wielkie projekty. Powoli wszystko. 

2. Nawet jeszcze nie umiesz (sam też nie umiem, dlatego się nie biorę za takie projekty) pisać okienkowych aplikacji - a nie widzę innej sensownej opcji aplikacji którą byś chciał rozpowszechniać niż napisana w ten sposób.

3. Najprawdopodobniej nawet jeszcze nie wiesz jak to napisać. Nie znając tablic, vectorów, funkcji tolower, i innych przydatnych funkcji do napisania czegoś takiego - szybko się zniechęcisz. 

4.Jedyne co by ratowało ten pomysł, to to, żeby użytkownicy sami dodawali skróty które by wyjaśniali oraz to, żeby to była aplikacja internetowa.

5. Jesteś jeszcze za młody (wg mnie) żeby się brać za takie rzeczy

----

Co tyś się tego yolo tak uczepił?

komentarz 26 marca 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
"Młodszy brat pisał" xDD Macie jedno konto? xD
komentarz 27 marca 2016 przez sebastian970 Użytkownik (710 p.)
Zawsze znajdzie się ktoś taki jak ty który będzie na siłę chciał udowodnić, że coś komuś nie wyjdzie ;d Dlaczego odradzasz mu spróbować swoich sił. Założenie projektu jest banalne i łatwo to ogarnąć a jeżeli prócz samych skrótów coś do tego dodadzą to może coś z tego wyjść bo oczywiście jeżeli głównym założeniem jest tylko skrót to marny sukces projektu.
komentarz 27 marca 2016 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Nie odradzam na siłę. Tylko uważam, że: 1. Pomysł samego projektu nie jest jakiś bardzo dobry. Nawet nie jest przeciętny. Wg mnie jest słaby. 2. Założenie może i jest banalne. Ale żeby takie coś wykonać w przyzwoitej formie to musi być to napisane w wersji okienkowej. 3. Chłopak dopiero co przed chwilą wziął się za naukę c++, a już chce robić jakieś projekty. Wg mnie powinien najpierw się choć trochę języka nauczyć i nauczyć się myśleć "inaczej". 4. To są aplikacje, które wg mnie, nie są wstanie być zrobione w 100% przez programistów. Tzn mam na myśli, że dużą rolę mieliby tu użytkownicy, którzy jakby nie znaleźli danego skrótu - dodaliby go do aplikacji.
komentarz 27 marca 2016 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
To jest podobnie, jakbyś nauczył się raczkowac, a potem od razu chciał się zabierać za naukę biegania jak Usain bolt, pomijając naukę chodzenia. Ostatnią rzeczą, która mnie w oczy kole, jest sam przykład. Kurde, drugi raz podaje ten przykład z yolo, jakby nie mógł podać jakichś bardziej normalnych przykładów
komentarz 27 marca 2016 przez sebastian970 Użytkownik (710 p.)
Pozwól mu działać. Jak mu się nie uda to chociaż spróbuje i czegoś się nauczy.
+1 głos
odpowiedź 27 marca 2016 przez Marcin Woźniak Bywalec (2,120 p.)
Ja mogę pobawić się na stroną, jeśli chcesz ;)
0 głosów
odpowiedź 27 marca 2016 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)

Im dalej w las kodu i idei, która jest ja wirus wystarczy ją zaszczepić a już masz lypę. Tak przynajmniej w filmie "Koncepcja" zostało oznajmione. Primo wymyśl oryginalną nazwę i kup domenę i niech Ci to nie zajmie dużo czasu, bo roboty przed Tobą jeszcze dużo. Kurcze czuję się teraz jak mistrzu Joda. 
Powodzenia!

 

Mistrz Yoda moc ma w zieleni swej!

0 głosów
odpowiedź 27 marca 2016 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Projekt według mnie no przegięcie, definicje skrótów itd itp, to oferuje ci zrobić program który łączy się z wikipedią i wyszukuje dane słowo klucz po czym wysyła ci linka, to taki bot. Co do prac domowych, czekam na program który za mnie napiszę inteligentne wypracowanie unikalne i orginalne na język polski z sensem, na inne programy mi się czekać nie chcę zadań jest milionów setki. Program ma je wykonywać czy szukać po google? Bo jeżeli będzie pusty, to bez sensu go używać, a też po co bot który może ci zaśmiecać niepotrzebnymi linkami, pamiętaj że jak wpisujesz na google np jakieś słowa klucz, to wyskakuje ci z 100 wyników. Pomysł według mnie bez sensu, wybacz za takie zniszczenie, aczkolwiek staram się podejść obiektywnie ;_;
komentarz 27 marca 2016 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Nie 100 wyników, a kilka(dziesiąt) tysięcy. Programy które wykonują zadania domowe - ok, nawet jeśli by komuś się udało coś takiego napisać, to jakby wyglądało to społeczeństwo? Jedyny pomysł, na jaki wpadłem myśląc chwilę, tego pokroju - to zbiór wzorów matematycznych i fizycznych. Podstawówka, gimnazjum, liceum.

Podobne pytania

–1 głos
2 odpowiedzi 653 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 196 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,122 wizyt

92,624 zapytań

141,478 odpowiedzi

319,822 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...