• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co dalej po Unity i tej całej przygodzie z C#?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
228 wizyt
pytanie zadane 26 marca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
Przerobiłem książkę C# Programowanie Helionu oraz wszystkie tutoriale Unity3D. Umiem pisać aplikacje Windows Forms, WPF czy Silverlight. Myślę że z programem do obliczeń ekonomicznych, gospodarczych, do obsługi sklepu internetowego, RSS, Atom, XML, baz danych etc. bym sobie poradził. Tylko kwestia designu w oknie formatki czy tam w XAML-u i oprogramowania tego w C#. Zastanawiam się czy nie zrobić jakiegoś większego projektu w C# przy użyciu Unity, jakiejś gry żeby nie była zbyt prosta i żeby dało się w nią grać, a potem przejść do następnego etapu. Zdaję sobie sprawę że te języki, które teraz używam, kiedyś zostaną zastąpione przez inne tak jak Swift wyparł Objective-C i teraz nie opłaca się uczyć Objective-C. Jednak do studiów daleka jeszcze droga. Dodam, że też się interesuję fizyką. Ostatnio w Unity dużo korzystałem z tej mechaniki klasycznej, głównie fizyka ciała sztywnego. Znam się trochę na Xamarinie, kiedyś próbowałem na emulatorze coś robić. Kiedyś nawet w ASP.NET i Bootstrapie zrobiłem hobbystyczną stronkę. Chyba jestem jedyny na forum, kto nie robił kursów pana Zelenta, tylko się nauczył wszystkiego z oficjalnych tutoriali, Channel 9, Stack Overflow i książek. Też się zainteresowałem ostatnio platformą Arduino i Raspberry Pi. Zamierzam instalować Raspbiana na rpi. Na razie będę zdawał egzaminy gimnazjalne. Ktoś mi powie co powinienem się uczyć po ogarnięciu tematu Unity3D i podstaw C#? Będę wdzięczny za odpowiedź.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 26 marca 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Zdaję sobie sprawę że te języki, które teraz używam, kiedyś zostaną zastąpione przez inne

Śmiem wątpić, że szybko się to stanie... patrz C++, JavaScript itp...

tak jak Swift wyparł Objective-C i teraz nie opłaca się uczyć Objective-C

Nie zgodziłbym się z tym, że Objective-C się nie opłaca uczyć czy znać...

Chyba jestem jedyny na forum, kto nie robił kursów pana Zelenta, tylko się nauczył wszystkiego z oficjalnych tutoriali

Chyba nie jesteś jedyny :D Ja oglądałem tylko te o matematyce.

Ktoś mi powie co powinienem się uczyć po ogarnięciu tematu Unity3D i podstaw C#?

Nikt ci nie powie co powinieneś się uczyć bo to zależy od ciebie... Patrząc na twoją wiedzę, twoją stronę internetową i tym czym się interesujesz, po avatarze... to powinieneś robić coś przy sztucznych sieciach neuronowych albo zostać naukowcem. Na pewno nie webdev.

komentarz 26 marca 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
Czy według Ciebie w takim razie Matlab i QCL byłby dobry dla mnie?
komentarz 26 marca 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
No to coś w twoich klimatach :D
komentarz 14 kwietnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Może programista fizyki albo AI w gamedev. Na pewno zostaw w spokoju webdev, bo za dużo wiesz. Jeśli już tyle czasu i wysiłku włożyłeś w naukę C# to zostań przy tym języku i rozwijaj się w nim. Chociaż może lepiej zajmij się C++ - fizyka, AI, sieci neuronowe, jakieś symulacje w graficznej formie, gamedev, może własny silnik 3D.

Co do Raspberry Pi, można na nim programować w C# (aplikacje / GPIO)

https://blogs.msdn.microsoft.com/cdndevs/2015/04/10/iot-raspberry-pi-2-c-and-blinking-led/

http://www.hanselman.com/blog/SettingUpWindows10ForIoTOnYourRaspberryPi2.aspx

https://www.youtube.com/watch?v=ivxfgh_LWeA

0 głosów
odpowiedź 26 marca 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Objective-C został wyparty przez Swift na iOS.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 412 wizyt
+1 głos
7 odpowiedzi 2,238 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 544 wizyt
pytanie zadane 27 marca 2021 w C# przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)

92,584 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,671 komentarzy

61,968 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...