• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kursy - praktyczny projekt

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
919 wizyt
pytanie zadane 15 marca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Yoyo Użytkownik (710 p.)
Hej!

Szukam polskojęzycznych kursów wideo, podczas których tworzony jest konkretny projekt i podczas jego tworzenia omawiane są wykorzystywane funkcje. Coś w styku kursów MZ.

Kursy mogą być płatne jak i darmowe - byleby były kompletne - żeby na początku można było podejrzeć efekt końcowy.

Chodzi mi o kursy z szeroko rozumianej dziedziny web development. HTML, CSS, JS, PHP, MySQL itd. itp.

Kursy prowadzone w sposób, gdzie po kolei omawiane są funkcje danego języka, że to odpowiada za to i za to nie do końca do mnie trafiają - zwłaszcza na początku drogi, gdzie trzeba opanować rzemiosło.

 

Mogą być też anglojęzyczne kursy, ale tutaj w grę wchodzą tylko darmowe ;)

Będę wdzięczny za sugestie!

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 15 marca 2016 przez iwan9449 Pasjonat (20,810 p.)

Polecam

http://eduweb.pl

Świetne kursy, nic dodać, nic ująć.

Pozdrawiam!

komentarz 15 marca 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
". Jeżeli nie zamierzasz wnosić nic do tematu to może po prostu się nie wypowiadaj?" Od dyktowania czy mogę się wypowiedzieć są moderatorzy. Po drugie tematów tego typu jest masa. Po trzecie jeśli on jest początkującym to niech zacznie od prostej strony z kursem, potem niech idą książki w ruch i potężne kursy. Po czwarte jeśli jego webdeveloping nie zainteresuje wyrzuci je w błoto
1
komentarz 15 marca 2016 przez iwan9449 Pasjonat (20,810 p.)

Po raz kolejny zwracam uwagę na to, że autor nigdzie nie napisał, że jest początkującym, być może piszę już "proste strony z kursem", ale po prostu chciałby dowiedzieć się więcej i lubi taką formę nauki. 

Od dyktowania czy mogę się wypowiedzieć są moderatorzy.

Nieczego Ci nie dyktuje, to tylko sugestia. 

komentarz 15 marca 2016 przez Yoyo Użytkownik (710 p.)
ZakosiliMiNeta, nie widziałem żadnego tematu, w którym ktoś pyta o wideo kursy, na podstawie praktycznego projektu, gdzie krok po kroku dążymy do otrzymania jakiejś strony. Może źle szukałem.

iwan9449 trafił idealnie - chcę dowiedzieć się więcej i lubię taką formę nauki.

Dlatego nie pytam o książki - bo te już mam upatrzone, nie pytam o typowe tutoriale gdzie książkowo jest opisane po kolei co do czego, tylko pytam o wideo kursy, gdzie tworzony jest konkretny projekt ;)
komentarz 15 marca 2016 przez saliwan22 Gaduła (3,110 p.)
Również polecam kursy z eduweb.pl ja sam chociaż przerobiłem tylko dwa z css i html jestem zadowolony.(Niestety fundusze nie pozwalają na więcej..)
komentarz 16 marca 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

Certyfikaty na programowanie??? Jest to już głupotą by się tym kierować. Idziesz zdać sprawdzian totalnie na ściągach potem idziesz do firmy nic nie umiejąc...

Podchodząc do certyfikatu z Symfony / Zend (expert) to raczej nie idziesz na ściągach, pracujesz w firmie i musisz ogarniać :> 

Ja polecam manuala  + stack ;)

+1 głos
odpowiedź 15 marca 2016 przez artimal Gaduła (4,800 p.)
A spróbuj wymyślić sobie jakąś prostą stronę i za pomocą książek (polecam księgarnię chomikuj.pl) oraz pytań na forum zrealizuj ją.
- Uczysz się tego co jest rzeczywiście Ci potrzebne w Twoich projektach.
- 100% praktyki.
- Oszczędzone pieniądze.
- Nie marnujesz czasu na oglądanie, stopowanie i powtarzanie filmików.
- Nie realizujesz gotowych rozwiązań podanych na tacy tylko sam ruszasz makówką jak zrealizować cuda które sobie wymyśliłeś.
komentarz 15 marca 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Chomikuj.pl dość fajna księgarnia ale stronka zapominana przez wszystkich w3school też bardzo fajna
komentarz 15 marca 2016 przez iwan9449 Pasjonat (20,810 p.)
Nie porównuj w3shool do porządnej książki :)
komentarz 15 marca 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Bez książki można naprawdę dużo się nauczyć. Po temacie widać że gościu jest totalnym laikiem więc mu w3school starczy.
komentarz 15 marca 2016 przez iwan9449 Pasjonat (20,810 p.)
Nie wiem po czym wnioskujesz, że autor postu jest totalnym laikiem, bynajmniej ja nic takiego nie wyczytałem z tego postu. Poza tym nawet jeżeli tak jest, to lepiej, żeby uczył się podstaw ze źródeł rzetelnych i przekazujących informacje zgodne z prawdą.
komentarz 15 marca 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
"Kursy prowadzone w sposób, gdzie po kolei omawiane są funkcje danego języka, że to odpowiada za to i za to nie do końca do mnie trafiają - zwłaszcza na początku drogi, gdzie trzeba opanować rzemiosło". Po tym. Ten kto gryzł programowanie to nie musi mieć wyjaśnione pokolei co do czego...
komentarz 15 marca 2016 przez Yoyo Użytkownik (710 p.)

Przecież piszę, że nie chce mieć wyjaśnianego po kolei co do czego - tylko chciałbym zobaczyć kurs na podstawie praktycznego projektu - to jest kluczowe w moim pytaniu (do tego było jeszcze wideo kurs - nie przeszkadza mi zatrzymywanie i cofanie, a uważam tę formę nauki za całkiem wygodną)

Totalny laik? Hmm... Może i jestem początkujący w web developmencie, ale byłbym daleki od nazywania kogokolwiek tym określeniem na podstawie kilku zdań, zwłaszcza jak piszesz "Ten kto gryzł programowanie to nie musi mieć wyjaśnione pokolei co do czego..."

Skąd wiesz "co gryzłem" a czego nie? :)

 

Na temat w3schools krąży trochę negatywnych opinii, ale może kiedyś się temu przyjrzę, na razie z tego wszystkiego co zostało poruszone (i co dotyczy tematu) najlepiej wypada eduweb.pl

3
komentarz 16 marca 2016 przez Comandeer Guru (602,340 p.)
Na W3Schools nie ma co patrzeć, bo są tam popisane często całkowite bzdury: http://forum.pasja-informatyki.pl/34559/w3schools-nie-szerzmy-falszywej-propagandy
0 głosów
odpowiedź 16 marca 2016 przez niezalogowany

Witaj jeśli chodzi o kursy, to oprócz tych, które już zostały wymienione i są naprawdę świetne...
Mogę polecić Tobie blog - http://blog.rosedesign.pl/category/kursy/ - są tu na razie tylko dwa kursy, ale blog się rozwija i będzie ich więcej.

Oczywiście darmowe i po polsku z tym, że pisane krok po kroku, a nie wideo, ale i tak zapraszam :)

komentarz 16 marca 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Popracuj nad wyglądem strony, bo troszeczkę ciężko się po niej poruszać.
komentarz 17 marca 2016 przez niezalogowany
strona jest w budowie :) ale dzięki za sugestię
0 głosów
odpowiedź 16 marca 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
Sam wymyśl sobie przykład, na którym będziesz pracował, sama praktyka, i nie będziesz musiał marnować łącza, na oglądanie filmów.
0 głosów
odpowiedź 17 marca 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Plularsight, tuts+, laracasts (ale tylko o testach i php) udemy. Na tych stronach jest ogromna masa kursów, które stworzą z Ciebie programistę. W każdym języku ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 789 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2020 w Egzaminy zawodowe przez Niedzwiadekk Nowicjusz (140 p.)
+7 głosów
6 odpowiedzi 2,004 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 2,091 wizyt
pytanie zadane 21 marca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Yoyo Użytkownik (710 p.)

92,631 zapytań

141,491 odpowiedzi

319,862 komentarzy

62,011 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...