• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop do szkoły

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,398 wizyt
pytanie zadane 7 marca 2016 w Sprzęt komputerowy przez paweldz99 Nowicjusz (140 p.)
Witam. Uczęszczam do technikum informatycznego i potrzebuje laptopa do użytku związanego z dokształcaniem. Chodzi głównie o programowanie czy też testowanie pod każdym kątem programów jak i samego laptopa, myślałem nad zakupem używanego lecz rodzice mnie namawiają do kupna nowego z gwarancja. Mój problem z wyborem polega na tym,iż nie dokonca przekonuje mnie karta graficzna intel graphic HD, a najgorsze ze praktycznie każdy laptop na rynku posiada właśnie tę kartę. Mój budżet to 1500zl jeśli chodzi o nowego laptopa. Jest on nie duży gdyż grafika się zajmuje na komputerze stacjonarnym(który jest potworem ;D)oraz jak juz pisałem jest to laptop głównie do nauki. Chociaż nie mówię że od czasu do czasu będę z niego korzystał do oglądania filmów czy też drobnych gier(w sensie o nie wielkich wymaganiach). Dlatego mam prośbę co do przekonania mnie do tej karty Graficznej i polecenie jakiego lapka. Z góry dziękuję ;)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 7 marca 2016 przez Wiktor Stary wyjadacz (11,120 p.)

Siemka, od kilku dni również szukam laptopa, jednak mój budżet jest troszkę większy. Przez te kilka dni doszedłem do wniosku, że nie ma co kupować nowego laptopa, gdy nie ma się 2500+ zł. Wystarczy, że porównasz jakiegoś używanego laptopa, który może mieć jeszcze kilka miesięcy gwarancji, a takie zupełnie nowe. Z moich obserwacji to dwa daleko leżące od siebie kamienie.

Proponowałbym Tobie kupno właśnie jakiegoś laptopa używanego z kilku miesięczną gwarancją (w razie problemów) niż w inwestowanie coś nowego za 1500 zł, co będzie chodziło jak mój kalkulator (joke).

Pozdrawiam.smiley

komentarz 7 marca 2016 przez paweldz99 Nowicjusz (140 p.)
Dziękuję napewno wezmę to pod uwagę ;)
komentarz 7 marca 2016 przez niezalogowany
Zgadzam się z powyższą opinią.

Miałem okazję widzieć jak działają 3 takie urządzenia w cenie do 2k (były to akurat Lenovo, ale to raczej bez znaczenia, mój Lenovo za 3k od 4 lat spisuje się świetnie).

Po roku taki tani laptop nadaje się praktycznie tylko do wyrzucenia (słaba jakoś wykonania, materiałów, wydajność; ale ciężko oczekiwać wysokiej jakości po takiej kwocie). Już na początku działania laptopy nie powalają, o graniu na takim sprzęcie możesz zapomnieć.

Moim zdaniem lepiej jest zainwestować nieco więcej w sprzęt, który ci wystarczy na dłużej niż wymieniać go co np. rok
komentarz 8 marca 2016 przez azybad Mądrala (5,500 p.)
Z tego co pamiętam, strona taniekomputery.pl oferuje kupno używanych laptopów na gwarancji. Choć opinii żadnej o tym sklepie nie mam
komentarz 8 marca 2016 przez paweldz99 Nowicjusz (140 p.)
Chłopaki, a co do tej grafiki intel'owskiej to macie jakieś zdanie? Wiem że nie posiada własnego ramu i to mnie boli ;(
komentarz 8 marca 2016 przez uMAXa Gaduła (4,290 p.)
Jak chcesz dobrego lapka to cena od 2300zl znajdziesz np: Asus k555lj xo666h
komentarz 8 marca 2016 przez niezalogowany
@paweldz99 to zwykła karta zintegrowana, ma służyć jedynie do wyświetlania pulpitu, szału nie ma chociaż część gier będzie ci na tym działać, ale nie liczyłbym na super jakość.

Moim zdaniem laptop za mniej niż 2k to strata pieniędzy (ale to moja opinia).
komentarz 8 marca 2016 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
Ja mam do nauki jakiegoś używanego asusa za 500 zł (najważniejszy dla mnie był ekran led zeby nie wypalić oczu:) )
0 głosów
odpowiedź 17 marca 2016 przez Julia Mroczek Nowicjusz (240 p.)
W tej cenie raczej niczego do gier się nie kupi ale laptop do przeglądania www jak najbardziej. Proponowałabym rozejrzeć się w sklepie rtv Euro agd. Obecnie sklep ma chyba najlepsze ceny na laptopy spośród wszystkich sklepów.Poza tym jest tam dobra promocja na laptopy Lenovo. Po zakupie możesz sobie testować ich sprzęt przez ponad 30 dni za darmo. Dzięki temu zobaczysz i ocenisz czy dany laptop Ci odpowiada czy nie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 780 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 417 wizyt
pytanie zadane 12 lipca 2018 w Sprzęt komputerowy przez yankess1100 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 524 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez Marcin951 Gaduła (3,250 p.)

92,576 zapytań

141,425 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...