• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mały, lekki laptop, około 13" do 1500zł.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
417 wizyt
pytanie zadane 12 lipca 2018 w Sprzęt komputerowy przez yankess1100 Nowicjusz (120 p.)
Witam, poszukuję małego, lekkiego laptopa najlepiej z matrycą o przekątnej około 13" coś w stylu macbooka air. Laptop do podstawowych zastosowań jak oglądanie filmów, fb itp. Fajnie gdyby miał wygodną klawiaturę bo będzie też wykorzystywany na studiach.

Obecnie myślałem nad zakupem kiano elegance 13.3

Myślałem też właśnie nad macbookiem air 13" z Intel C2D i 4GB RAM, da się taki kupić sprawny do 1500zl który podziała bez problemów minimum 1,5roku? I jeśli się da to będzie się dało na nim, komfortowo oglądać filmy pomimo tej wiekowej już matrycy?

 

Pozdrawiam

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 12 lipca 2018 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
edycja 12 lipca 2018 przez ScriptyChris

Obecnie myślałem nad zakupem kiano elegance 13.3 

Kupiłem rodzicom własnie tego laptopa. Przeznaczenie - głównie przeglądanie Internetu (do 5-10 kart daje radę), YouTube (pociągnie HD, ale nie szalałbym) i jakieś okazjonalne napisanie dokumentu do wydruku. Budżet do 1000zł - początkowo miało być coś do 500zł, ale w tej cenie są głównie tablety, co do których funkcjonalności i wydajności nie byłem przekonany. Używanego sprzętu nie chciałem kupić, mimo że w tych pieniądzach znalazło by się coś lepszego. 

W tym Kiano masz - biorąc pod uwagę niską cenę - dobry ekran (matowy IPS w FullHD) i 4GB RAMu (nie pamiętam, czy jest wersja z 2GB, ale lepiej doinwestować jeśli jest taka możliwość). Polecam obejrzeć recenzje, choćby Mobzilli.

Co warto zaznaczyć - Windows 10 zainstalowany na tym laptopie zamula go dość znacznie. Zwłaszcza, że po 2 tygodniach użytkowania same aktualizacje pochłonęły ok. 10GB pamięci - po "rozpakowaniu" jest do dyspozycji ok. 20GB (zainstalowana jest 32GB karta MMC, rozszerzalne o dodatkowe bodajże 32GB + można dołożyć kartę MicroSD, więc jest nieźle). Po 2 tygodniach zostało ok. 8GB i zaczęły pojawiać się komunikaty, że brakuje miejsca na dysku. Dlatego jeśli się na niego zdecydujesz (lub cokolwiek o podobnych parametrach), polecam postawić lżejszy system operacyjny. Ja zamieniłem na Lubuntu i jest widoczna poprawa. Krótszy czas uruchomienia, mniejsze zużycie procesora i RAMu, szybszy start przeglądarki (chociaż może też dlatego, że zainstalowałem Chromium, a na Windows 10 był Chrome), strony wczytują się szybciej. Nie sprawdzałem tylko, czy bateria dłużej trzyma, ale myślę że jeśli procesor jest mniej obciążony to poprawa w tej kwestii też powinna być.

Zatem, jak za te pieniądze (1000-1300zł) uważam, że trudno o coś lepszego (i nowego), zwłaszcza gdy zainstaluje się lżejszy system operacyjny.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 780 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 450 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia 2016 w Sprzęt komputerowy przez po ile ptysie Początkujący (470 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,399 wizyt
pytanie zadane 7 marca 2016 w Sprzęt komputerowy przez paweldz99 Nowicjusz (140 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...