• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy oddać telefon na gwarancję

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
265 wizyt
pytanie zadane 3 marca 2016 w Urządzenia mobilne przez gujanczyk Obywatel (1,680 p.)
Mój Sony Xperia M2 zaczął wariować. Jak dotknę jakiegoś przycisku to pojawia się kwadracik zielony (coś jakby focus) i trzeba kilka razy kliknąć w ikonkę żeby zadziałało, ponad to nie działa scroll (bo chyba focus nie może na niego przeskoczyć). Najdziwniejsze jest to, że gdy klikam w cokolwiek to towarzyszy temu IVONA, np. klikam w ustawienia i słyszę z angielskim akcentem "ustawienia". W każdym razie nie wiem czy spróbować przywrócić ustawienia fabryczne (jakąś metodą kombinacji przycisków bo scroll nie działa więc nie moge zjechać w ustawieniach do tej opcji) czy oddać telefon na gwarancję w T-mobile. Jak myślicie?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 3 marca 2016 przez Gumis Nowicjusz (210 p.)
Możesz oddać telefon na gwarancję jedynym minusem tego rozwiązania będzie to że przez jakiś czas nie będziesz posiadał fizycznie telefonu, zawsze warto skorzystać z tej możliwości ponieważ nic nie kosztuję a jeśli telefon faktycznie "szaleje" to może nastąpi wymiana lub naprawa.

Pozdrawiam
komentarz 3 marca 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Zanim odda telefon na gwarancję, to może w zaciszu domowym wgrać od nowa system. Nie będzie musiał czekać minimum kilku tygodni na zwrot telefonu z serwisu, a poza tym może się zdarzyć, że serwis nie uzna tego problemu za wadę podlegającą naprawie gwarancyjnej lub ingerencji serwisu.

Dopóki wadliwy nie jest hardware, to system Android jest na tyle otwarty, że można samemu próbować go ratować - choćby prostą reinstalacją systemu. Nawet jeśli telefon się nie włącza, to są narzędzia typu Flashtool, które umożliwiają odratowanie telefonu z sytuacji, która wydaje się być do naprawy wyłącznie przez serwis.

Oczywiście nie twierdzę, że wszystko w telefonie z Androidem można naprawić samemu, ale jesli chodzi o software, to fora Internetowe oferują duży zasób pomocnych tematów, m.in.: http://forum.xda-developers.com/ oraz http://forum.android.com.pl/
0 głosów
odpowiedź 3 marca 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
To wygląda na jakiś wirusik, albo może zainstalowałeś przez przypadek aplikacje, która uzyskała zbyt dużo uprawnień do systemu? Czy telefon masz rootowany?

Jeśli masz możliwość, to zrób backup - zgraj sobie ważne dane na kartę pamięci, a najlepiej na komputer - i wgraj od nowa Androida  Na przykład tym http://support.sonymobile.com/pl/xperiam2/tools/pc-companion/

Możesz też od razu poszukać sobie czystego Androida, bo T-Mobile zapewne ładuje jakieś swoje aplikacje i customowe motywy/launchery do sprzedawanych telefonów. Czysty Android nie zawiera tyle syfu, co brandowany soft od operatorów (z zaznaczeniem, że nie każdy operator próbuje "udoskonalać" oryginalnego Androida). Jeśli będziesz szukać innej wersji Androida, to staraj się omijać Lollipopa (5.0). Nie wiem jak w update'ach, ale pierwsze wersje są uważane za jedne z najbardziej bateriożernych Androidów.

https://www.androidpit.com/android-5-0-lollipop-problems-and-solutions

http://www.digitaltrends.com/mobile/android-lollipop-problems/7/
komentarz 3 marca 2016 przez gujanczyk Obywatel (1,680 p.)
Czyli nie ma sensu oddawać na gwarancję? Stało się to dosyć nagle, co do dzwięków wydawanych przez telefon przy każdym kliknięciu to pochodzą one z syntezatora mowy który wykorzystuje https://play.google.com/store/apps/details?id=djstrong.dictionary&hl=pl

Ale tą apkę mam już co najmniej rok, odinstalowałem ją ale i tak nic się nie poprawiło. Telefon nie rootwany, wszystkie aplikacje chyba czyste bo z google playa. A jakby oddawać na gwarancję to do Sony czy do T-mobile?
komentarz 3 marca 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Jak wspomniałem, najpierw próbuj reinstalować system. Ba, na samym początku (jak sam pomyślałeś), przywróć ustawienia domyślne - użyj opcji dostępnych w menu do "resetowania" telefonu. Jeśli to nie pomoże, to wtedy podlinkowany program PCCompanion i reinstaluj Androida. Tylko koniecznie pamiętaj o backupie danych!

0 głosów
odpowiedź 3 marca 2016 przez niezalogowany
"Mamo, powinienem zrobić kupę?". Od tego masz gwarancję, żeby usunęli Ci taką usterkę, chyba, że sam doprowadziłeś do takiego stanu rzeczy. Nad czym tu się rozdrabniać?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 334 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2018 w Urządzenia mobilne przez RychuZME Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,173 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2016 w Urządzenia mobilne przez Krukzrivii Użytkownik (550 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,077 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2016 w Urządzenia mobilne przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)

92,773 zapytań

141,697 odpowiedzi

320,530 komentarzy

62,108 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...