• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Xiaomi Redmi czy Sony Xperia ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,150 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2016 w Urządzenia mobilne przez Krukzrivii Użytkownik (550 p.)

Witam, mam do wyboru:

-Xiaomi Redmi Note 3 Pro

-Xiaomi Redmi Note 3

-Xiaomi Redmi 3S Pro

-Sony Xperia Z3 Compact

Które z nich jest najlepsze do sms, rozmów przez telefon, używania różnych aplikacji i grania w gry (+ bateria wytrzyma jaki taki czas.....)?

komentarz 31 sierpnia 2016 przez Krzysztof Rak Bywalec (2,420 p.)
Witaj, jak do gier i bateria ma trzymać to osobiście wybrałbym Xiaomi Redmi 3S Pro. Co do SMS i rozmów przez telefon to chyba każdy smartfon ma taką funkcję. Zawsze można wgrać inną aplikację do telefonowania i sms.
komentarz 31 sierpnia 2016 przez Krukzrivii Użytkownik (550 p.)
Chodzi mi o dobry głośnik (mam słaby słuch) i mikrofon.....

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 31 sierpnia 2016 przez Mati Gaduła (3,390 p.)
Telefony od Xaiomi są fajnymi ofertami. Mój wujek ma Xaiomi redmi note 2 i miałem okazję go potestować trochę. Na pierwszy rzut oka z wyglądu jest to prosty telefon. Po wzięciu go do dłoni czuć  tani plastik. Tak pozatym śmiga wszystko ładnie. Minusem jest to, że aktualnie  nie działają następujące aplikacje:

- youtube (wiesza się po 5 sec obejrzenia filmiku) ale przez przeglądarkę działa wszystko ok

- gmail (tutaj jest taki problem, że nie przychodzą powiadomienia dopiero wtedy gdy wejdziesz przez przeglądarkę)

Myślę, że to będzie naprawione przy następnej aktualizacji miui. Jak za swoją cenę telefon wart uwagi. Wymieniłeś tutaj model wyżej redmi note 3, które są zbliżone (może w nich nie ma tego problemu). Telefon był zamawiany z polecanego sklepu z tymi telefonami: http://accessories4you.pl/  Jak za tą kwotą warte uwagi.

Główną przyczyną zakupu tego telefonu też był dualsim i obsługa internetu aero2 i działą wszystko ładnie.
–1 głos
odpowiedź 3 października 2016 przez Rafik Obywatel (1,870 p.)
Odradzam kupowanie Sony jakiegokolwiek. Miałem Z1, a teraz posiadam Z3. W Z1 mi się wygięła i pękł ekran oczywiście na grawancji nie uznali. W Z3 pękł mi ekran już z 3 razy i powiedziałem sobie, że więcej nie zakupię SONY. W dodatku w Z1 padła bateria i telefon trzymał kilka godzin widzę powoli że w z3 robi się to samo co prawda wytrzymuje w miarę cały dzień ale dla pewności wole doładowywać w ciągu dnia. Nie używam telefonu do gier, a internet mam z sieci więc WIFi również nie chodzi. Jedyne co mam non stop odpalone to Bluetooth z racji posiadania smartwatcha i NFC oraz kilka aplikacji w tle.
komentarz 3 października 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
To bateria nie pociagnie dlugo... Dabe komorkowe+bluetooth to zrzeracze baterii
–2 głosów
odpowiedź 31 sierpnia 2016 przez Kasztan Dyskutant (8,080 p.)
Sony Xperia Z3 Compact
komentarz 31 sierpnia 2016 przez Krukzrivii Użytkownik (550 p.)
ma 1 gb mniej ramu, słabszą baterię, ale za to lepszy procesor :/
komentarz 31 sierpnia 2016 przez Q_Nick Mądrala (5,010 p.)
Telefony Xpreria mają inteligentne zarządzanie pamięcią, więc ram nie jest tu problemem. Dla przykładu podam Xperie E5 która mimo 1.5 GB RAM jest porównywalna  telefonami mającymi 2GB. Al e to tylko informacje z sieci, których nie weryfikowałem. Sam jednak wybrałbym Xperie za kapitalną aplikacje Muzyka i dobre brzmienie przy lepszych słuchawkach. :D

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 326 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2018 w Urządzenia mobilne przez RychuZME Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 127 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 180 wizyt
pytanie zadane 26 października 2017 w Offtop przez uMAXa Gaduła (4,290 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,624 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...