• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zainstalować CM13 na Sony Xperia SP?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,056 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2016 w Urządzenia mobilne przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
Cześć.

Na końcu jest właściwe pytanie. To jest tylko historia dotychczasowych poczynań.

Grzebię po internecie w poszukiwaniu prostego i zarazem działającego sposobu na zainstalowanie androida 6.0 na moim telefonie, ponieważ ten system, który aktualnie posiadam zaczął się ciąć, nie mogę na nim normalnie pisać (klawiatura samoistnie się zamyka ciągle, albo nie pojawia się kilka godzin), aplikacje same się zamykają no i ogólnie interfejs się często buguje. Myślę, że to wina systemu, bo jest już chyba po prostu zbyt stary i taki youtube go już chyba nie obsługuje w pełni. Wracając do tematu szukania instrukcji instalacji takiego systemu. Znalazłem na internecie parę linków (wszystko po angielsku i jeden po polsku, ale to do rootowania telefonu z jakiś chińskich aplikacji/stronek, przez które prawie zniszczyłem sobie telefon.), czytałem to godzinami, no i wyszło, że mam zainstalować sobie najpierw roota i odblokować bootloader cokolwiek to znaczy. Zacząłem więc od bootloadera. Strona kazała mi sprawdzić czy mój telefon pozwala na odblokowanie bootloadera. Wpisałem jakiś dziwny kod do telefonu, sprawdziłęm gdzie trzeba i wyszło, że nie. Oczywiście fajnie jakby ktoś mi wytłumaczył dlaczego nie mogę i co zrobić bym mógł, aczkolwiek nic takiego nie znalazłem. Zacząłem więc patrzyć jakby tu zrootować telefon, bo może jak zrootuje to znajdę jakiś inny sposób na ogarnięcie tego telefonu. Tutaj pobrałem jakąś paczkę zip z tego (w sumie chyba zaufanego) portalu no i okazało się, że nie da się tego wypakować i nwm czemu (miałem wyłączonego antywirusa). Zobaczyłem więc na inne stronki, ale po drugiej próbie nie udało się tego zrobić i do tego telefon się dziwnie uruchomił po tym, to też dałem sobie spokój.

 

Czy istnieje jakiś wiarygodny tutorial jakby to zrobić na xperia sp z zablokowaną możliwością odblokowania bootloadera? A jeżeli nie, to jak poprawić problemy związane z moim telefonem?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 14 lipca 2016 przez Damian11131 Stary wyjadacz (13,490 p.)
edycja 14 lipca 2016 przez Damian11131
Bez odblokowanego bootloader'a nie wgrasz niestandardowego jądra, a więc i reszty CM13. Co do modowania telefonu to polecam forum XDA-developers oraz forum.android. Zrootuj telefon i wywal wszystkie aplikacje od producenta, zmień launcher, może znajdziesz kilka modow na poprawienie szybkości działania telefonu. Proces rootowania nie wymaga odblokowanego BL. Może w jakimś serwisie by mogli ci odblokować BL?
+1 głos
odpowiedź 14 lipca 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)

Na początek proponuje zarejestrować się w polskim serwisie i poczytać ten temat jak zrootować telefon http://www.xperiasite.pl/topic/9717-xperia-sp-root/ Tu jest namiastka tego co na  XDA-developers ale wszystko po polsku i w razie czego zawsze ktoś chętnie pomoże.

Jak nie wiesz albo boisz się odblokowywać bootloader to polecam poszukać soft który tego nie wymaga. Mają napisany przedrostek LBL (lock bootloader)

Ze swojej strony nie radziłbym Ci zaczynać od CM13 gdyż te najnowsze softy są zazwyczaj bardzo niedopracowane, wiele rzeczy nie działa jak powinno itp. Również posiadam Xperie SP i testowałem na niej kilkanaście różnych softów w tym CM12. Ostatecznie najbardziej zadowolony jestem z CM11 i na nim działam do dziś.

komentarz 14 lipca 2016 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
Tak tez zrobię. Dzieki za pomoc. :)
komentarz 3 stycznia 2017 przez VitGryfny Użytkownik (620 p.)
Może jesteś w stanie podać jakiś odnośnik do procedury? Fabryczny system w tym telefonie to istna porażka.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 167 wizyt
pytanie zadane 7 lutego 2017 w Urządzenia mobilne przez Patryk Lange Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 274 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 326 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2018 w Urządzenia mobilne przez RychuZME Nowicjusz (200 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...