• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ogrom do ogarnięcia. Jak się nie zniechęcić?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
279 wizyt
pytanie zadane 18 lutego 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez marks-maks Początkujący (430 p.)
Lubię projektować layouty i umiem też je zakodować. Problem pojawia się, gdy ma być on responsywny. Ogrom powtarzania w @media screen. Patrzyłem na Bootstrapa, ale coś mnie w nim odpycha. Czy warto do strony składającej się z kilku podstron ładować Bootstrapa? Jak w nim nadpisywać klasy? np. żeby zrobić szerokość bloków pod swoje wymagania, zmienić wygląd menu itp. Może gdybym umiał go poznać lepiej...

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 18 lutego 2016 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
wybrane 14 marca 2016 przez marks-maks
 
Najlepsza

Dlatego warto znać zasadę mobile-first. Na początku kodujesz wersję mobilną strony, później wracasz do normalnej rozdzielczości komputera i zmieniasz elementy - ale tylko te, które musisz. 

Te dwa linki powinny Ci pomóc - z czego ten drugi polecam obejrzeć kilka razy.

+1 głos
odpowiedź 18 lutego 2016 przez Comandeer Guru (601,550 p.)

 Czy warto do strony składającej się z kilku podstron ładować Bootstrapa?

Odpowiedź brzmi: to zależy. Niemniej tego typu frameworki raczej są dla większych projektów albo w chwili, gdy chcemy na szybko postawić coś działającego. Sam BS nie zastąpi wiedzy o RWD, którą i tak trzeba mieć, żeby móc cokolwiek sensownego zrobić.

 Jak w nim nadpisywać klasy?

Najlepiej poznać używany w nim preprocesor, czyli Less/Sass. 

0 głosów
odpowiedź 18 lutego 2016 przez dq118 Początkujący (310 p.)
Dokładnie tak jak wyżej. Też nie chciałem zaczynać się uczyć Bootstrapa ale na szczęście się zmobilizowałem i są tego wyraźne efekty.

Osobiście mogę Ci polecić tą stronkę:

https://kursbootstrap.pl/category/bootstrap-3-2/

Na niej znajdziesz wszystko co potrzebne do pracy. Sam z niej korzystam do dziś. Myślę że najtrudniejsze to zrozumieć jak on dokładnie działa. Potem już z górki. Poświęć jakieś 2-3 dni na ogólne zrozumienie i powoli koduj! :)

Powodzenia!
0 głosów
odpowiedź 18 lutego 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Patrzyłem na Bootstrapa, ale coś mnie w nim odpycha.

Sam rzadko używam Bootstrapa i ciebie w pełni rozumiem. Kod potem w HTML to masakra. Najczęściej szablony tworzę w CSS od zera, dołączam tylko Normalize.css, a kod CSS piszę tak aby od początku strona była responsywna używając wartości procentów, a dla wrappera np.: max-width: 1200px. To tak w skrócie. Media queries to dla mnie też nie problem. Mój kod jest czystszy, krótszy i czytelniejszy.

Bonus:

         <div class="navbar-header">
            <button type="button" class="navbar-toggle collapsed" data-toggle="collapse" data-target="#navbar" aria-expanded="false" aria-controls="navbar">
              <span class="sr-only">Toggle navigation</span>
              <span class="icon-bar"></span>
              <span class="icon-bar"></span>
              <span class="icon-bar"></span>
            </button>
            <a class="navbar-brand" href="#">Project name</a>
          </div>

A co do responsywności w Bootstrapie to jest to bardzo proste:

/* Extra small devices (phones, less than 768px) */
/* No media query since this is the default in Bootstrap */

/* Small devices (tablets, 768px and up) */
@media (min-width: @screen-sm-min) { ... }

/* Medium devices (desktops, 992px and up) */
@media (min-width: @screen-md-min) { ... }

/* Large devices (large desktops, 1200px and up) */
@media (min-width: @screen-lg-min) { ... }

Podobne pytania

+4 głosów
2 odpowiedzi 387 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 156 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...