• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Domena i hosting - proserwer.pl

Object Storage Arubacloud
0 głosów
710 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez majfirst Obywatel (1,200 p.)
Cześć!

Chodziłem sobie po internetach i tak sobie przeglądam jakieś hostingi i trafiłem na proserwer.pl

Hosting dobry, kupowałem już u nich ale tylko domeny .xaa.pl, nieważne.

Rejestracja domeny [.pl] kosztuje 23zł. To co potem? Kupuje domene i już mogę sobie all robić? Czy trza serwer jeszcze kupić? Mógłby ktoś zobaczyć co i jak u nich jest?

Z góry dzięki, pozdrawiam cieplutko ;-)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 5 lutego 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
wybrane 5 lutego 2016 przez majfirst
 
Najlepsza
Sama domena to tylko adres. Aby mieć własną stronę trzeba jeszcze mieć gdzie ją umieścić, czyli albo jakiś hosting współdzielony, VPS lub serwer dedykowany - i na niego skierować swoją domenę.

Jak patrzę na ceny domen to będę szczery - jest drogo. Patrzę na cenę odnowienia po roku głownie, ale rejestracji też. Przeważnie rejestratorzy robią taki myk, że rejestracja jest bardzo tania, a odnowienie w kolejnych latach już dużo droższe. Tutaj oferta nie jest tania, jeśli chodzi o domenę .pl to spójrz na OVH: https://www.ovh.pl/domeny/dotpl.xml i obawiam się, że taniej już nie znajdziesz ;)
komentarz 5 lutego 2016 przez majfirst Obywatel (1,200 p.)
Okej dzięki.

To ile kosztuje utrzymanie takiej strony (na 1 miesiąc) z domeną i hostingiem?
komentarz 5 lutego 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Wszystko zależy co sobie wybierzesz i u jakiego usługodawcy. Za domenę płacisz na pierwszy rok cenę jak za rejestrację. Po roku trzeba opłacić ceną za odnowienie jeśli będziesz chciał dalej daną domenę utrzymywać. Hosting również najczęściej kupuje się w wariantach rocznych, bardziej się opłaca. Zależy jakie masz wymagania, jaką firmę sobie wybierzesz, jaki pakiet itd. Tak więc ja Ci tu nie wyliczę ile Ci wyjdzie kosztów za utrzymanie tego, mogę jedynie coś doradzać z własnych doświadczeń.
komentarz 5 lutego 2016 przez majfirst Obywatel (1,200 p.)
A tak najtaniej? Jakieś małe parametry? Na portoflio czy coś prostego?

Doradź jak możesz ;)
komentarz 5 lutego 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Jeśli chodzi o hosting i ten Proserwer to hostingiem sms na pewno nie ma się co interesować, to ma jakieś żałosne parametry. Lepiej jest w ofercie hostingu net, około 55zł za najtańszy pakiet za rok więc cena całkiem przyzwoita, tyle że jest on dość mocno ograniczony... wszystko ładnie ukryte, i dopiero po wciśnięciu guziczka więcej opcji widzimy, że na tym hostingu można mieć tylko jedną bazę danych, jedno konto email i jedno konto ftp. Taka trochę słabizna, nawet jakbyś chciał małą stronkę zrobić i założyć kilka emaili to nie da rady. Wyższy pakiet jest sporo droższy i ma wspomnianych usług po 5, więc też szalu nie ma.

Cóż, decyzja należy do Ciebie, czy Ci to wystarczy. Ja bym osobiście nie wziął - jedna skrzynka email czy nawet 5 to jak dla mnie stanowczo zbyt mało. Sam mam hosting na Hekko i jestem bardzo zadowolony, uważam, że ma lepsze parametry od wyżej opisanego - chociaż ma nieco mniejszy transfer i pojemność dyskową, ale mi to wystarcza (mam EasyPack+). Przejrzyj sobie ofertę Hekko, może CI się spodoba, najtańszy pakiet od 50zł/rok.

A wracając jeszcze do domeny - ja mam prawie wszystkie z różnymi końcówkami na OVH i jest dobrze. Ewentualnie na Hekko też ceny domen są przyzwoite. Gdziekolwiek byś nie kupował to jak już wcześniej wspominałem zwracaj uwagę na cenę odnowienia, ona jest przeważnie kosmicznie wysoka. I jakby coś to nie ma problemu z posiadaniem hostingu i domeny u innych usługodawców - procedura podpięcia domeny do hostingu sprowadza się do podania odpowiednich serwerów DNS w konfiguracji domeny.

Na koniec jeszcze dodam, że nie polecam dużych firm typu Home/AZ/Nazwa - strasznie tam zdzierają. Sam byłem rok w home, jakość usługi jest możliwa, ale cena jest nienormalna.

Chyba tyle, jakbyś miał jeszcze jakieś pytania to śmiało ;)

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 2,570 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2018 w Offtop przez Jan Machelski Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 752 wizyt
pytanie zadane 2 lutego 2016 w Hostingi, domeny, usługi przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 202 wizyt
pytanie zadane 24 sierpnia 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)

92,578 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,653 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...