• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena mojej własnej strony internetowej

Object Storage Arubacloud
–1 głos
819 wizyt
pytanie zadane 3 lutego 2016 w HTML i CSS przez ThePatrykOOO Dyskutant (8,400 p.)
edycja 4 lutego 2016 przez ThePatrykOOO
Witam chciałbym, abyście ocenili moje ostatni tydzień starań z moją stroną internetową. www.myappsandroid.ugu.pl Chciałbym się zapytać co można zmienić lub poprawić w kodzie. Mam mały problem jeszcze: a mianowicie jak przechodzę do zakładki kategorie i nie tylko najeżdżam na napis np. Quizy, Edukacyjne itd. Przekierowuje mnie do ostatniej aplikacji na liście proszę o pomoc. Dlaczego jak wchodzę w kategorię i jak chcę np. zobaczyć jakiś artykuł byle jaki. Jest on biały a powinien być czarny. Najeżdżam na niego i przekierowuje mnie do innego  okna

6 odpowiedzi

+8 głosów
odpowiedź 3 lutego 2016 przez Comandeer Guru (601,590 p.)
Niestety, muszę Cię zmartwić: Twoja strona cierpi na bardzo poważną chorobę, na którą może nie być lekarstwa i będziesz musiał skrócić jej cierpienia i zastąpić nową…

Ta choroba nosi nazwę "divitis". Jej główny objaw to divy używane do wszystkiego, przez co semantyka takiej strony praktycznie nie istnieje. Lekarstwo jest proste: poznać semantyczny HTML i go zastosować.
komentarz 4 lutego 2016 przez Comandeer Guru (601,590 p.)
Ok, update poszedł. Może nie jest aż tak duży, jak niektórzy się spodziewali, ale cała sekcja "ostatnie poprawki" oraz linki zostały przeredagowane. Do tego doszła krótka sekcja o dostępności. Zresztą, jest changelog w tutku ;)
komentarz 4 lutego 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

Dziękuję! Miło mieć wszystko pod jednym artykułem a nie musieć odpalać 10-ęciu innych podstron.

heart

komentarz 4 lutego 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
przywrócone 4 lutego 2016 przez jpacanowski
Powinni ciebie zatrudnić w W3C :)
komentarz 4 lutego 2016 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Huh, wtedy prawdziwym wyzwaniem byłoby pisanie stron ;) Jpacanowski, nie myślałeś może czasami nad agencjami mailingowymi?
komentarz 4 lutego 2016 przez Comandeer Guru (601,590 p.)
Tylko po co mam w obecnych czasach być w W3C, skoro mogę wpływać na standardy spoza niej?
+2 głosów
odpowiedź 3 lutego 2016 przez Głaz997 Bywalec (2,250 p.)
Ocenię wygląd strony jeśli o taką ocenę ci chodziło :)  

Lecąc od góry :
1. Ładnie prezentujący się napis MyAppsAndroid.pl

2.Menu : Kontakt odłączony od reszty przycisków, jeśli taki miał być efekt to zmień to bo wygląda to lekko mówiąc strasznie :) Elementy menu nie są wyśrodkowane ani w pionie ani w poziomie. Myślę, że dobrym wyborem będzie wybranie lepszej czcionki (chociażby z google fonts'a ) :) Dwa paski w jaskrawych kolorach wyglądają troszkę surowo i amatorsko.

3. Kafelki znajdujące się pod menu mają po prawej stronie niesymetryczny odstęp - wyśrodkuj je lub zwiększ ich szerokość lecz myślę że wyśrodkowanie będzie lepszym pomysłem."Sprawdź najnowsze recenzje aplikacji " nie zmienia koloru w przeciwieństwie do innych kafelków lub zmienia go mało zauważalnie.

4.Kafelki nie mają wyśrodkowanej w pionie zawartości. Myślę, że może to poprawić ich wygląd :) Jeśli chcesz zostać przy takim wyglądzie strony zmieniłbym czcionkę na delikatną bez ostrych krawędzi.

5.Stopka- tekst przyklejony do góry elementu :/ 0 padding, słabe dopasowanie koloru do reszty

 

To tak na sam początek z rzeczy które bym zmienił :) Oczywiście są to tylko moje osobiste uwagi:) nie miałem na celu urazić cię ani nic złego :)

Pozdrawiam
komentarz 4 lutego 2016 przez ThePatrykOOO Dyskutant (8,400 p.)
Dlaczego jak wchodzę w kategorię i jak chcę np. zobaczyć jakiś artykuł byle jaki. Jest on biały a powinien być czarny. Najeżdżam na niego i przekierowuje mnie do innego  okna???Zaktualizowałem stronę i wprowadziłem rezponzzywność.
0 głosów
odpowiedź 3 lutego 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

ocenili moje ostatni tydzień starać

Może najpierw zacznijmy od języka polskiego :D

Strona graficznie ciekawa, ale zobacz co się dzieje http://pasteboard.co/1hOKBXOK.png
popracuj nad responsywnością strony.

komentarz 3 lutego 2016 przez ThePatrykOOO Dyskutant (8,400 p.)
No wiem jeszcze do tego nie zrobiłem

, ale mam zamiar niedługo to wprowadzić. :D
komentarz 3 lutego 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Strona mi się podoba.
komentarz 3 lutego 2016 przez niezalogowany

Strona mi się podoba.

Poważnie? 

0 głosów
odpowiedź 3 lutego 2016 przez elaen Gaduła (4,760 p.)
Mówiąc delikatnie, popracuj jeszcze nad nią.

A co do kategorii, używasz kilkakrotnie tego samego ID.
0 głosów
odpowiedź 3 lutego 2016 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)

1 kolor zielono jest zbyt jaskrawy  i ten czerwony też popraw,

2 Strona nie responsywna  na ekranie 1280x 1024 wyjeżdża poza obszar jak widać na zdjęciu. 

3 menu popraw zero nav ul  li  ->https://css-tricks.com/search-results/?q=nav

0 głosów
odpowiedź 10 lutego 2016 przez niezalogowany

Z rzeczy takich bardziej estetycznych: (kwestia gustu)

  • zmień kolor tła na ciemniejszy;
  • wyrzuć ten zielony pasek na głównej;
  • mile by była widziana czcionka bez szeryfów;
  • zmniejsz ilość div'ów;

Ogólnie strona ładna, rozwijaj się dalej! wink Powodzenia!

Pozdrawiam,

BS

Podobne pytania

0 głosów
6 odpowiedzi 449 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 272 wizyt
pytanie zadane 24 lutego 2016 w Nasze projekty przez xydden Gaduła (4,480 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 271 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2016 w HTML i CSS przez Rafixstan. Obywatel (1,070 p.)

92,584 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,671 komentarzy

61,968 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...