• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jakie programy jako próbka kodu dla przyszłego pracodawcy?

Object Storage Arubacloud
+6 głosów
1,803 wizyt
pytanie zadane 3 lutego 2016 w C i C++ przez Rogargol Pasjonat (16,600 p.)
Szukając stażu/pracy wraz z CV mam podesłać też jakieś swoje programy które pokażą moje umiejętności.

Mam do Was pytanie, jak uważacie, jakiego typu programy byłby najlepsze? Myślicie, że przyszły pracodawca będzie zwracał uwagę na sam program, czy jedynie na kod? Chodzi mi o to, czy np wypada wysłać jakaś gierke jeśli jest dobrze napisana, czy to będzie zbyt infantylne? Czy może chodzi jedynie o jakies pojedyńcze fragmenty kodu/klasy itp? Nie bardzo wiem, czego sie oczekuje w takiej sytuacji.

Czy  użylibyście w celu zaprezentowania kodu np githuba? Czy w jakis inny sposób?

4 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 3 lutego 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

Myślę, że najlepszym portfolio będzie pokazanie swoich projektów w formie linku do githuba. ( ja tak robiłem )

Pracodawcy z miła chęcią zobaczą jak pracujesz z kodem ( Historia commitów ) jak podchodzisz do kodu, czy stosujesz się do standardów. To wszystko będzie pokazane w commitach. Tak samo praca z gitem. Od razu będzie widać jak z nim sobie radzisz i jak podchodzisz do nazywania commitów :D

Dodatkowym atutem jest pokazanie w tych projektach podejścia TDD oraz Poprawnego nazywania zmiennych.

Uważam, że trzymanie projektów swoich na Githubie czy BB jest dużo lepsze niż robienie jakiegoś super hiper mega portfolio ;)

PS: Wiem co mówię, także.. weź sobie lepiej mój komentarz do serca.

komentarz 3 lutego 2016 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
Portfolio lepsze jak np. chcesz pokazać swoje super hiper mega skille w css:)
komentarz 3 lutego 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Jesteś pewien? Zawsze można zrobić branch gh-pages na githubie prezentujący to co naskrobaliśmy w tym css. Ba jest opcja do pobrania gotowego repozytorium.

Ja powiem szczerze, że kiedyś też chciałem sobie zrobić portfolio takie ze stronkami. Ale to mi już minęło gdy zrozumiałem czym jest github i co mogę osiągnąć wrzucając sobie tam efekty moich prac. Dla mnie te portfolio to jak liczniki w PHP. Było na to parcie kiedyś, ale na szczęście minęło haha.

Oczywiście to moje zdanie i każdy ma prawo się z tym nie zgadzać. ;)
komentarz 3 lutego 2016 przez Rogargol Pasjonat (16,600 p.)
Zgadzam się, że to moze bc dla pracodawcy dobry wglad w nasze umiejetnosci, ale co w sytuacji kiedy nie uzywalem githuba, wrzucic tam po prostu te projekty ktore uznam za godne uwagi?
komentarz 3 lutego 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
No to załóż konto, zanim ruszysz z projektami zaznajomić się musisz z gitem, aby nie wrzucać wszystkiego jak leci w projekcie tylko to co jest potrzebne do pobrania i prawidłowego uruchomienia projektu przez drugiego programistę.  https://github.com/CodersCommunity/Malyna/blob/master/.gitignore

Wrzucaj co chcesz. Mogą to być nawet takie projekty jak Hello World ;D To Twoje konto, twoje 4-ściany i nie przejmuj się tym na co będą patrzeć inni.
+1 głos
odpowiedź 3 lutego 2016 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)

Moim zdaniem gry są doskonałym polem popisu na którym można popisać sie wieloma umiejętnościami nie tylko tymi programistycznymi: logika, algorytmy, kreatywność, wytrwałości w dążeniu do celu. W jednym projekcie gry może być zawarty bardzo duży zakres informacji. A poza tym wydaje mi sie, że kod może być z błedami bo nikt nie jest perfekcyjny od razu ważne, że realizuje sie projekty i warto wiedzieć czego się nauczyliśmy w danym projekcie.

0 głosów
odpowiedź 3 lutego 2016 przez Łukasz Wasilewski Mądrala (5,190 p.)
Ja właśnie piszę swoją konsolową planszówkę. Mam zamiar połączyć ją z bazą danych i całkiem spoko rozbudować. Pierwszy samodzielny większy projekt. Na pewno będzie to coś co wyślę przyszłemu pracodawcy w wakacje, daję sobie na to np. miesiąc. Później zamierzam zrobić jakiś prosty komunikator internetowy. :)

Myślę że jak najbardziej tego typu projekty rozwijają i będą czymś co można wysłać pracodawcy. Przecież świadczy to o jakimś mniejszym lub większym poziomie ^^.
komentarz 3 lutego 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Podpowiedź: Pracodawcy patrzą jeszcze lepiej, gdy masz jakąś fajną kolekcję projektów na np. Githubie. Bo mogą zerknąć jak pracujesz z kodem krok po korku, a już nie wspomnę o tym, że znajomość gita, to takie must have. :>

Pozdrawiam!
komentarz 3 lutego 2016 przez Łukasz Wasilewski Mądrala (5,190 p.)
Dzięki! W takim razie ten projekt będzie swojego rodzaju nauką 2 w 1. :)
komentarz 3 lutego 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Spróbuj w swoich projektach zastosować podejście TDD. :> I nie skracaj zmiennych
komentarz 3 lutego 2016 przez Łukasz Wasilewski Mądrala (5,190 p.)
Zapytam jeszcze odnośnie Gita, uczyć się GitHuba czy Gita w konsoli?
komentarz 3 lutego 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Github !== git zapamiętaj. Github ma tyle wspólnego z gitem co hostowanie repozytoriów.

W gruncie rzeczy nauczysz się obu. :P

Ja polecam:

http://pcottle.github.io/learnGitBranching/
0 głosów
odpowiedź 3 lutego 2016 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
Ciekaw jestem czy skrypty działające w powłokach, np. bash, csh, python, gnuplot, wykonujące bardzo specyficzne, ściśle określone zadania też mogą zaciekawić pracodawcę. Oczywiście oprócz tego znajomość języka C.
komentarz 3 lutego 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Oczywiście, że mogą być. Zobacz:

https://github.com/clsr/sedbot

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 1,052 wizyt
+6 głosów
6 odpowiedzi 6,282 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,018 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2018 w Java przez coderCpp93 Gaduła (4,200 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...