• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jakie umiejętności na "informatykę"?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
486 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez LANGUSEK Nowicjusz (160 p.)
Mam pytanie, w maju mam maturę, a programowaniem zacząłem interesować się dopiero teraz. Jeśli chciałbym studiować ową "informatykę" z czym powinienem się zaznajomić aby nie zginąć na studiach?

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 25 stycznia 2016 przez Benek Szeryf (91,050 p.)
wybrane 25 stycznia 2016 przez LANGUSEK
 
Najlepsza
  1. Abstrakcyjnym myśleniem
  2. Matematyką
  3. Językiem angielskim
  4. Fizyką (ten przedmiot pomoże w rozwoju)
komentarz 25 stycznia 2016 przez LANGUSEK Nowicjusz (160 p.)
1. Myślę, że podołam

2. Matma idzie ok, podejmuje się rozszerzenia

3. Angielski moja mocna strona

4. jw

więc chyba pozytywnie...
+2 głosów
odpowiedź 25 stycznia 2016 przez robert9620 Stary wyjadacz (11,640 p.)
edycja 25 stycznia 2016 przez robert9620

Na pierwszym roku studiów to przede wszystkim matematyka ! Możesz zacząć już też algorytmiki się trochę uczyć. Z tego co wiem to dużo języka się nie pouczysz, a właśnie bardziej algorytmikę. Polecam zadania ze spoja (http://pl.spoj.com/) lub z eulera (https://projecteuler.net/). 

komentarz 25 stycznia 2016 przez LANGUSEK Nowicjusz (160 p.)
Jakieś dobre i przystępne kursy algorytmiki byś polecił, najlepiej nie wymagające póki co matematyki wyższej. Do SPOJA sie przymierzam, ale najpierw chciałbym przerobić Kurs c++ Pana Mirosława
komentarz 25 stycznia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Języka się nauczy, nawet bardzo dobrze. Nie wiem skąd masz takie informacje.

Nie nauczy się zaś umiejętności programowania, miłości do tworzenia programów i nowinek, które często są wymagane przez pracodawców.
komentarz 25 stycznia 2016 przez robert9620 Stary wyjadacz (11,640 p.)
Nie wiem na jakich studiach na pierwszym roku uczą języka (mowa oczywiście o języku programowania ;)), jeżeli takie znasz to możesz polecić ;)

Algorytmikę ćwiczysz tak na prawdę przy każdym programie. Ja polecam właśnie SPOJA do jej nauki.
komentarz 25 stycznia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Pozostawię cię bez komentarza bo widzę, że często się wypowiadasz w tematach o których masz średnie pojęcie.
komentarz 25 stycznia 2016 przez robert9620 Stary wyjadacz (11,640 p.)
W każdym bądź razie na AGH w Krakowie (podobno najlepsze studia w Polsce jeżeli chodzi o informatykę) na pierwszym roku programujemy - uwaga, uwaga! - na kartkach! Studia na pierwszym roku skupiają się na matematyce! i algorytmice.

Od kolegi wiem, że dokładnie to samo jest na Uniwersytecie Jagielońskim. Nie wiem niestety jak na politechnice, ale domyślam się, że bardzo podobnie.
komentarz 25 stycznia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
https://forum.pasja-informatyki.pl/93614/kierunek-studiow-informatycznych bujać to my, ale nie nas....

Politechnika Gdańska -> pierwszy semestr podstawy html, PHP, analiza matematyczna fizyka

Na elektrotechnice, lub automatyce i robotyce -> python. Bardzo dobrze język można poznać.Z najdrobniejszymi szczegółami. Ale znajomość języka programowania to nie programowanie. Tak samo możesz się nauczyć 4000 słówek z angielskiego, to nie dogadasz się bo nie będziesz wiedzieć jak łączyć je w zdania. A co tu mówić o poezji.

Skończ już bo mnie irytujesz.
komentarz 25 stycznia 2016 przez LANGUSEK Nowicjusz (160 p.)
To ja się wtrącę, że celuje właśnie w PG :)
komentarz 25 stycznia 2016 przez robert9620 Stary wyjadacz (11,640 p.)
Nie będziesz mi mówił kiedy mam skończyć, przykro mi.

Z niczym nie bujam, na AGH pierwszy rok pisze się programy na kartce - mój wujek tam uczy. Na UJ mój kolega mi mówił, że to samo. Politechnika - nie wiem. W czym widzisz problem ?
+2 głosów
odpowiedź 25 stycznia 2016 przez matiaso Obywatel (1,500 p.)
Aby nie zginąć na studiach ważna jest systematyczność i nie zwlekanie z zaległościami. Jak dostaniesz się na studia to wszystko będzie nowe i inne niż w liceum (matematyka, fizyka, informatyka). Rób to co lubisz i ucz się matematyki aby dobrze zdać maturę i dostać się na wymarzone studia. Jak już się dostaniesz na studia to myślę, że na początek podstawowa znajomość C++ z kursu Mirosława Zelenta w zupełności wystarczy, jednak na moich (oraz znajomych) studiach problemem nie było programowanie a matematyka. Podsumowując, ucz się do matury aby dostać się na studia.
+1 głos
odpowiedź 25 stycznia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Aby nie zginąć na studiach musisz umieć matematykę i fizykę :)
+1 głos
odpowiedź 25 stycznia 2016 przez Nabu Użytkownik (790 p.)
Właśnie mam teraz pierwszą sesję na informatyce. O dziwo Podstawy Programowania (w języku C) zaliczyłem bez problemu, chociaż przed studiami przerobiłem tylko kurs C++ pana Mirosława, no i w liceum był Pascal. Największym problemem jest Matematyka Dyskretna oraz Teoretyczne Podstawy Informatyki.
komentarz 25 stycznia 2016 przez LANGUSEK Nowicjusz (160 p.)
A rozumiem, większy problem sprawiają przedmioty matematyczne niż stricte informatyczne?
komentarz 25 stycznia 2016 przez Nabu Użytkownik (790 p.)
Tak, przynajmniej dla mnie i większości osób na moim roku :) Zobaczymy jak będzie dalej.
komentarz 25 stycznia 2016 przez LANGUSEK Nowicjusz (160 p.)
Dzięki za odpowiedź :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 188 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 271 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 668 wizyt

92,579 zapytań

141,431 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...