• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kilka pytań o polepszenie wydajności mózgu

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
301 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Agentok Użytkownik (660 p.)

Siemano mam kilka pytań odnośnie rozwoju osobiste szczególnie chodzi mi o poprawienie wydajności mózgu tak abym mógł

  • łatwiej i szybciej się uczyć
  • mieć lepszą pamięc
  • lepiej rozumieć pewne zagadnienia podczas czytania aby nie było to na zasadzie że coś czytam i tego nie rozumiem ;D
  • poprawić analityczne myślenie i to co jest wymagane do programowania

1) Są jakieś techniki, ćwiczenia które można codziennie robić metodą slight edge?

2) Czy granie w sudoku (nigdy nie grałem) polepsza umysł? Co o tym sądzicie czy warto sobie zainstalować na telefonie sudoku i grać czy to nic nie daje?

3) Jak się nastawiać aby nauka czegoś trudnego była przyjemna? Często tak mam jak jest trudny materiał którego nie rozumiem to się zniechęcam i w ogóle nic nie wchodzi do głowy bo trzeba pomyśleć itp.

Chodzi zarówno o programowanie jak i pozostałe zagadnienia z informatyki, fizyki, matematyki itp. Zakres szkoła średnia studia. Krótko jak poprawić wydajność procesora z głowy? :D

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 6 stycznia 2016 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)

Mózg nie jest częścią mechaniczną, aby poprawiać jej wydajność.

1) Są jakieś techniki, ćwiczenia które można codziennie robić metodą slight edge?

Dziwne pytanie - możesz określić bardziej o co Ci chodzi? Przykładów jest całkiem sporo, na przykład uczenie się słówek. Tyle że nie każdy potrzebuje nauki słówek i techniki/ćwiczenie poprzez metodę slight-edge zależy od swoich potrzeb.

2) Czy granie w sudoku (nigdy nie grałem) polepsza umysł? Co o tym sądzicie czy warto sobie zainstalować na telefonie sudoku i grać czy to nic nie daje?

Tutaj możesz sam spróbować i powiedzieć czy to ma jakiś wpływ. W każdym razie jest ciekawe i wciąga na jakiś czas.

3) Jak się nastawiać aby nauka czegoś trudnego była przyjemna?

Jeżeli zniechęcasz się do nauki, ponieważ trzeba pomyśleć, to raczej nic z Ciebie nie będzie :v - nauka to wyłącznie myślenie. Jeżeli ja mam coś trudnego do przerobienia, z reguły czytam o problemie/tematach go okalających i jak najwięcej myślę w wolnych chwilach nad rozwiązaniem. Nie ma że nie rozumiem, kuję do momentu w którym wiem co i jak.

W najgorszych przypadkach odpalam kamerę i nagrywam to co obecnie rozumiem,a później, przy dwudziestu otwartych kartach z poradnikami potwierdzam lub neguję, to co powiedziałem. Tak nauczyłem się routingu statycznego :P

komentarz 6 stycznia 2016 przez Tomatosoup Pasjonat (18,530 p.)
Trzeba przyznac ze ciekawy sposób nauki (kamera)
0 głosów
odpowiedź 6 stycznia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Dla ćwiczenia myślenia polecam szachy :) Akurat ostatnio dość sporo gram i chętnie mogę się zmierzyć z kimś jeśli ma ochotę :)
komentarz 6 stycznia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Nie ty, gdyby nie event15 xD
1
komentarz 6 stycznia 2016 przez Noak Mądrala (5,900 p.)
szachy fajna sprawa :)
0 głosów
odpowiedź 6 stycznia 2016 przez Mikrokontroler xD Stary wyjadacz (13,500 p.)
Szybkie czytanie
Mnemotechniki
Mapy Myśli.
Polecam również grać w gry logiczne saper sudoku szachy.
0 głosów
odpowiedź 6 stycznia 2016 przez Javowiec Pasjonat (21,560 p.)
  1. https://forum.pasja-informatyki.pl/78999/rozwojowe-aplikacje-w-google-play-dla-programisty - z tego korzystam + codzienna nauka np. angielskiego, hiszpańskiego czy rzeczy, które uważam po prostu za przydatne. Nauka również rozwija mózg surprise
  2. Nie grałem, więc się nie wypowiem.
  3. http://szybkanauka.pro/7nnsn-cz-1-kwantymotywator/ - swego czasu bardzo mi pomogło w ogóle polubić naukę. A jak materiał jest zbyt trudny, warto dać krok w tył i najpierw zrozumieć podstawy.

Podobne pytania

–1 głos
0 odpowiedzi 817 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 118 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2020 w Java przez maciejkus Początkujący (280 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 350 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...